می توانید معدن صنعت واقعا تبدیل به ‘مسئول’?

مواد معدنی و فلزات در همه چیز استفاده می کنیم. از طلا اتصالات در داخل گوشی های هوشمند و آلومینیوم در یخچال و فریزر به فلوراید در خمیر دندان ما بستگی معدن شرکت های استخراجی عملیات به مراتب بیشتر از ما ممکن است متوجه.

در پشت این عملیات یک بخش با بد سابقه و شهرت برای رفتن با آن. شرکت های استخراج معدن متهم شده اند بهره برداری بی توجهی و سرکوب وحشیانه کارگران است. در حالی که اتفاقی مرگ و میر کاهش یافته است در سراسر جهان, مرگ ده ها تن در هر سال است. سپس به خطرات زیست محیطی و جابجایی روستایی مردم زمانی که یک معدن حرکت در.

آن را ندارد به این راه می گوید: Mónica Cantú 45 سال روانشناس رهبری پیشگامانه تلاش برای بالا بردن استاندارد برای شرکت های استخراج معدن در بومی مکزیک است. همراه با شریک کسب و کار ویویان هردیا Cantú است اینچ از صدور گواهینامه برای اولین بار “مسئول معدن” در نیمکره غربی — حرکت بی سابقه ای را به منظور مختل معدن در سراسر جهان با وادار کردن شرکت ها به تصویب زیست محیطی و انسانی حمایت.

fbt

Cantú را در مسیر پیچ در پیچ به بخش معدن آغاز شده و در سن 17 سالگی زمانی که او در سفر با گروهی از همکلاسی ها به کوه منطقه در ایالت چیهواهوا به صرف زمان با یک جامعه بومی. “زندگی من تغییر اساسی” Cantú به یاد می آورد. “من شروع به درخواست خودم: چگونه می تواند این باشد ؟ چگونه می توانم از این راه زندگی می کنند و آنقدر نسبت به آنها چگونه زندگی می کنند و چگونه کمی از آنها ؟ ” او می گوید: برگزاری یک لیوان قهوه گرم را در هر دو دست خود ادم بازیگوش و خطرناک کوتاه کردن مو منظمی در محل.

پس از چند جمله سفر Cantú نقل مکان کرد و به یک خودمختار بومی شهر در جنوب ایالت چیاپاس که در آن او زندگی می کردند به مدت چهار سال و یاد سخن دو تن از مکزیک 68 بومی زبان. “من درک که آنها نمی باید تا آنجا که من در یک سطح مواد, اما در سطح احساسی و از نظر جهان بینی آنها بسیار توسعه یافته تر از ما,” او می گوید. “و من هم قابل درک است که این جوامع هیچ صدا و اغلب زمانی که آنها صحبت می کنند و از هیچ کس گوش می دهد.”

این یک صنعت است که ما نمی تواند بدون زندگی می کنند به طوری که هدف است برای پایان دادن به معدن.

ویویان هردیا

پس از اتمام مطالعات کارشناسی ارشد در سیاست اجتماعی و توسعه در دانشگاه لندن اقتصاد Cantú آمد به مکزیک با یک چشم انداز: او را به پل شکاف بین جوامع محلی و شرکت های خصوصی.

Captura de Pantalla 2020-01-14 a la(s) 18.51.14

دو سال پیش او را متقاعد مکزیک شرکت Carrizal معدن به متوسط زیرزمینی و روي و سرب و مس و معدن برای اولین بار در نیمکره غربی برای تکمیل ممیزی در یک جهانی برنامه صدور گواهینامه توسط ابتکار مسئول معدن تضمین (IRMA).

برای این Cantú در بر داشت یک شریک کامل در ویویان هردیا 40-year-old مهندس که به او کار شرکت های بزرگ در بتن ساز به مطالعه مدیریت زیست محیطی. هردیا پیوست Cantú کوچک مشاوره Minería, Responsable, پس از شش سال کار در سازمان های غیر دولتی که پنجه آلودگی و پایداری. “این یک صنعت است که ما نمی تواند بدون زندگی می کنند به طوری که هدف است برای پایان دادن به معدن” هردیا می گوید. “آن را به آن را به عنوان امن و مسئول به عنوان امکان پذیر است.”

ایرما یک گروه بین المللی از شهروندان معدن و خریداران شامل در گواهینامه خود را نه فقط مسئولیت زیست محیطی بلکه مسئولیت اجتماعی کسب و کار صداقت و تعهد معدن به ترک پشت یک “میراث مثبت” هنگامی که معدن بسته شده است. که شامل یک طرح به مزایای مرخصی برای ساکنان موافقت کرد که اجازه معدن در آمده و بهره برداری از زمین.

معادن بررسی توسط IRMA به احتمال زیاد تا به حال کامل ترین حسابرسی نقد و بررسی از هر گونه معادن در سطح جهان از جمله دیدگاه معدن کارگران و جوامع را تحت تاثیر قرار توسط این معدن می گوید: Aimee بولانگر سازمان, مدیر اجرایی. این ایرما هیئت مدیره شامل رهبران از Tiffany & Co. زرگران مایکروسافت و اولی است.

به Carrizal از طریق hoops Cantú و هردیا در آغوش مواضع خود را به عنوان غیر خودی به چالش کشیدن نظم کهن — گاهی اوقات در مواجهه با مقاومت. “ما تا به حال برای متقاعد کردن کارکنان که آنها تا به حال به تغییر راه آنها انجام می دهند همه چیز و حتی تا آنجا که به آنها مربوط می شود راه خود را به خوبی کار می کرد” Cantú می گوید.

از ارسال یک, حقوق بشر, سیاست برای همه کارگران به عنوان خوانده شده به تغییر راه این شرکت اندازه گیری و کاهش آن انتشار گازهای گلخانه ای این دو ماه را صرف کار برای بالا بردن نوار در معدن در Zimapán. در این زمان یک هفته ای بازدید از معدن شهر 70 مایلی شمال شرقی شهر مکزیک هر ماه نقشه برداری دو معدن کارکنان و جوامع اطراف است.

IMG_8003

در حالی که وجود دارد دیگر معادن در ایالات متحده و کانادا و برزیل در حال حاضر درگیر در یک گواهینامه هیچ کدام تا آنجا همراه در این فرآیند برای بررسی مستقل به عنوان Carrizal می گوید بولانگر.

“در طول 15 سال گذشته یا بیشتر شده است وجود دارد تغییر عظیمی می گوید:” Jan مزیت دانشگاهی در کانادا که با همکاری یک کاغذ سفید در مسئول معدن. “Environementalist سازمان های غیر دولتی شروع به تحت فشار قرار دادن صنعت معدن و مسئولیت اجتماعی شرکت ها را.” مزیت می گوید: بیشتر و بیشتر مردم خواستار به دانستن که در آن فلزات و مواد معدنی موجود در محصولات خود را از آمده که آیا آنها اخلاقی استخراج و اگر شرکت آنها در حال خرید از رفتار به شیوه ای مسئولانه.

اما در پشت یک مصرف کننده خوب مانند یک گوشی هوشمند وجود دارد طولانی و پیچیده زنجیره تامین جهانی. به فکر می کنم از یک گواهی پایان رسید محصول به عنوان یک کل است یک راه طولانی به دور است.

“یک سوال برای آینده است: به مردم سعی و ارائه تضمین که تا زنجیره ارزش به مشتری بعدی است که در آن یک مزیت به یک گواهینامه از این طبیعت ؟ من باید تصور کنید بنابراین می گوید:” گاس Macfarlane, معاون رئیس جمهور در مدیریت ریسک شرکت Verisk Maplecroft در انگلستان است که با تمرکز بر صنایع استخراجی.

به عنوان این گواهینامه رشد شرکت های که با استفاده از مواد معدنی یا فلزات خواهد شد به احتمال زیاد به دنبال تامین کنندگان که آنها را — اما تنها اگر تقاضای مشتریان آن است.

“گام بعدی این است که به مصرف کنندگان را از این آگاه” هردیا می گوید: “از آنجا که در پایان روز آنها خواهد شد آنهایی که به فشار بخش است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im