هنرهای می تواند آمریکای روستایی را از رکود اقتصادی نجات دهد؟

چرا بايد اهميت بدي

سرمایه گذاری هنر کمک کرد جوامع کوچک پس از رکود بزرگ. ميتونه اقتصادشون رو دوباره احيا کنه؟

  • شهرهای کوچک در سراسر آمریکای روستایی در حال تبدیل شدن به گالری ها، موزه ها و کارخانه های آبجوسازی صنایع دستی به عنوان ناجی اقتصادی هستند.
  • ساکنان شهرستان های روستایی که خانه سازمان های هنرهای نمایشی هستند درآمد ی بیش از ۶۰۰۰ دلار از شهرستان های بدون آن ها را کسب می کنند.

هیچ چیز غیر معمول در مورد ژان جنسن فروش تا 30 پاستل، آبرنگ و یا رنگ روغن در سال وجود دارد. آنچه غیر معمول است این است که بیشتر آثار منظره و طبیعت با آنها در شهر لیووِلِن که جامعه ای از ۲۱۱ نفر از ساکنان غرب نبراسکا است خریداری می شوند. That’s where Jensen and her family run the aptly named Most Unlikely Place Gallery. نزدیک ترین شهر دنور است، سه و یک چهارم ساعت رانندگی جنوب غربی؛ نزدیکترین بین ایالتی 20 مایل با ما فاصله داره

اما دوربودن لوولين دليلي براي نگراني افرادي که آن را خانه مي نامد نيست. در چند سال گذشته گالری جنسن شاخه شده است، میزبانی صحبت های عمومی، کتاب خوانی، اجرای موسیقی و وعده های غذایی بشین. اکثریت حدود 400 بازدید کننده در تابستان ماهانه سفر از تا 80 مایل دور برای تولد و دیگر مراسم جشن، می گوید: جنسن. “این نوع رشد به آنچه در آن است، او می گوید. “فروش ما از سال به سال تا به حال سازگار بوده است.”

Artist Jean jensen, (l), and sister-in-law Cynthia Miller, who runs the Most Unlikely Place gallery

Lewellen تنها کوچک بزرگ دشت جامعه ساختمان صحنه هنر برای جذب بازدید کنندگان نیست. گرانت، نبراسکا (جمعیت ۱۱۲۰ نفر)، و هولیوکه، کلرادو (جمعیت ۲۲۱۵ نفر)، گالری های باز در سال های اخیر را دیده اند. دور از مراکز عمده جمعیتی یا روندفرهنگی برش لبه، گالری ها، موزه ها و کارخانه های آبجوسازی صنایع دستی به طور جمعی زندگی – و پول نقد – را به جوامع روستایی ویران شده در پس از رکود بزرگ سال 2008 و با کاهش طولانی مدت تر آورده اند. این جوامع برای حفظ اقتصادشان در میان بحران های ایجاد شده توسط همه گیر ویروس های کوروناویروس، روی هنر حساب می کنند.

امید های آنها در حال سوخت گیری است هر دو عملیات در مقیاس کوچک مانند جنسن و تلاش های گسترده تر. اندود ملی هنر، یک آژانس مستقل فدرال، ۱۳۳ کمک مالی به ارزش ۳/۵ میلیون دلار در مناطق روستایی و غیر مترو با جمعیت کمتر از ۵۰٬۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۷ توزیع کرد. در میان همه گیر، سازمان NEA 75 میلیون دلار بودجه امدادی به سازمان های هنری اعلام کرده است. دولت های ایالتی، کمیسیون ها و دانشگاه ها نیز میلیون ها دلار به سرمایه گذاری های هنرهای روستایی در مقیاس کوچک پمپاژ می کنند. مینه سوتا هر سال حدود ۳۹ میلیون دلار برای میراث فرهنگی و هنری خرج می کند.

برای حفظ مردم و جذب جوانان [شهرهای کوچک] باید از این دست و فعالیت هایی که می خواهند بخشی از آن باشند، داشته باشند.

جورج تزوگرس، مدیر اجرایی، هیئت هنری ویسکانسین

چنین ابتکارهایی در حال پرداخت سود سهام هستند. در سال ۲۰۱۵، هنر و ابتکارات فرهنگی ۶۷/۵ میلیارد دلار به ایالاتی کمک کرد که حداقل ۳۰ درصد از جمعیت آن در مناطق روستایی زندگی می کنند. بر اساس نظرسنجی نوآوری استقرار روستایی، ساکنان شهرستان های روستایی که خانه سازمان های هنرهای نمایشی هستند، درآمدی تا ۶۰۰۰ دلار بیشتر از افرادی که در شهرستان های روستایی بدون چنین سکوهایی زندگی می کنند، بدست می آورد. همه اینها امید را برای احیای شهرستانهای روستایی – که نیمی از آن از سال 2000 کاهش جمعیت آنها را دیده اند – و در زمانی که کارشناسان مهاجرت انبوه از مراکز شهری به شهرهای کوچکتر را به دلیل هزینه های رو به رشد در شهرها و امکانات افزایش یافته برای کار از خانه پیش بینی می کنند.

جورج تزوگرس، مدیر اجرایی هیئت هنری ویسکانسین می گوید: «برای نگه داشتن مردم و جذب جوانان [شهرهای کوچک] باید از این آمیته ها و فعالیت هایی که می خواهند بخشی از آن باشند، داشته باشند.

پیاده روی مورال اشلند در ویسکانسین دور شمال یک جاذبه توریستی پیشرو برای شهر 8200 نفر است. در نزدیکی واشبرن، خانه حدود 2000 نفر، گالری کارلین یکی از کارفرمایان برتر است. در سال ۲۰۱۱، مزرعه دوسالانه/هنر DTour، تور خودهدایتی ۲۷ توقفی از آثار هنری که در زمین های کشاورزی در شهرستان ساوک، ویسکانسین نصب شده است، به بازدیدکنندگان در ارتباط با تولیدکنندگان مواد غذایی محلی کمک می کند. حدود 22500 نفر از مالکان در این رویداد پاییزشرکت می کنند.

19050571768_0eb130947a_o

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im