می تواند قطر را فمینیست رفتن به جایی که عربستان سعودی نمی تواند?

چرا شما باید مراقبت از

این در حال ظهور جنبش را تست چقدر متفاوت قطر از عربستان سعودی است.

  • در رسانه های اجتماعی و دانشگاه های نسل جوان زنان قطر در حال به چالش کشیدن سیستماتیک تبعیض است.
  • آنها را وادار انعکاس از یک رژیم مشتاق برای به تصویر کشیدن خود را به عنوان لیبرال تر از عربستان سعودی و امارات متحده عربی.

در تابستان گذشته قابل توجه حساب توییتر جدید فعال شد. به نام @QatarFem های رسیدگی به سرعت به دست آورده شهرت برای عموم مهم در مورد مشکلات روزمره مواجه با زنان قطر. آن نوشته های محکوم کشور را محدود سرپرستی قوانین که در آن پدران و یا بستگان مرد می تواند به جلوگیری از تک زنان قطر تا سن 25 سالگی از سفر یا تحصیل در خارج از کشور.

آن نامیده می شود برای پایان دادن به خشونت خانگی و پرسید: چرا زنان محلی دانش آموزان نیاز به یک نگهبان اجازه باز کردن یک حساب بانکی. یا چرا مادران نمی تواند توسط قانون تصویب کردن ملیت خود را و یا تجدید گذرنامه برای فرزندان خود.

این مقاومت مواجه شد swift — حساب آن توییتهایی تنها قابل مشاهده بخش خصوصی و به نظر می رسد که متوقف چاپ و نشر در دسترس نباشد پس از یک ماه. دیگر فعال رسانه های اجتماعی گزارش داده است که کسانی که پشت @QatarFem و خانواده خود را به نام شده در توسط مقامات. اما حساب نشان داد که رشد تقاضا — به خصوص در میان جوان و حرفه ای تحصیل زنان قطر — برای تغییر است که این کشور حاکمان در حال دست و پنجه نرم کردن با آنها به عنوان تصویر خود را به عنوان پیشرفته تر از پادشاهی تلخ رقبای عربستان سعودی و امارات متحده عربی.

آینده, است, زن, یک دانشجو به رهبری ابتکار در دانشگاه جورج تاون را پردیس در قطر راه اندازی شد در سال 2017 و میزبان بحث و کارگاه های آموزشی در افزایش مشارکت زنان در فضاهای عمومی. شماری از زنان قطر را در ماه های اخیر از کشور گریخت ادعا سوء استفاده داخلی و برجسته گرفتاری خود را در رسانه های اجتماعی.

من فکر می کنم آن [توییتر رسیدگی] بسیار معنی دار بود.

محقق دانشگاه هاروارد نورا Doaiji در خلیج جنبش فمینیستی

و اگر چه @QatarFem به دست آورد کمتر از 2000 نفر از پیروان قبل از آن به طور موثر در خاموش کردن آن خواسته سوالات دشوار در یک کشور که در آن انتقاد از مقامات نادر است. در میان چیزهای دیگر آن را مورد سوال چگونه قطر می تواند اجازه برای میزبانی 2022 فوتبال در جام جهانی زمانی که قوانین محدود کننده علیه زنان وجود داشته باشد.

“من فکر می کنم آن [توییتر رسیدگی] بسیار مهم بود و می گوید:” نورا Doaiji یک دانشگاه هاروارد و محقق است که مورد مطالعه قرار فمینیستی جنبش در خلیج فارس.

حتی بیشتر قابل توجه می افزاید: Doaiji, “این است که چگونه به سرعت حساب بسته شد.” او می گوید: “زنان در پشت آن بودند به نحوی شناسایی, سوال, و, قطر, دولت ارسال یک پیام روشن به آنها و خانواده های آنها که در حال عبور از یک خط قرمز است.'” Rothna بگوم ارشد حقوق زنان پژوهشگر دیده بان حقوق بشر می گوید: “امنیت سایبر عوامل به نظر می رسد که مرعوب کسانی که ممکن است پشت این حساب صحبت می کند که به گسترده تر مشکل است که مقامات قطر مایل به سرکوب هر گونه انتقاد از خود کشور است.”

ضبط تماس های وضعیت برای زنان در قطر “بسیار وخیم بود.” شوهران می توانید با استفاده از دادگاه برای جلوگیری از همسران خود را از سفر. یک همسر می تواند از دست دادن شوهرش حمایت مالی اگر سفر او با وجود اعتراض خود را. زنان نیاز به رضایت از خود مرد نگهبان به ازدواج. همه قطری ها — مردان یا زنان — نیاز به دولت اجازه به ازدواج با یک تبعه خارجی. تا همین اواخر زنان قطر نیز نیاز به کسب اجازه از مرد خود نگهبان برای به دست آوردن گواهینامه رانندگی می گوید بگوم. زنان تبعیض در طلاق شهرک حضانت فرزند و ارث.

در عین حال در حالی که عربستان سعودی کشیده شده ترین جهانی تمرکز هنگامی که آن را می آید به حقوق زنان در کشورهای حوزه خلیج تظاهرات وجود دارد در سال های اخیر موجب مشابه خواستار تغییر در کشور همسایه قطر. Doaiji می گوید دوستی تشکیل داده اند بین فعالان در هر دو کشور.

Views Of Qatar

در هنر مدرن نشان می دهد مربوط به Ajyal جشنواره در دوحه دیدار من با دو جوان قطر, دانش آموزان, Aysha و Moudi آنها به عنوان تور نمایشگاه. آنچه آنها دنبال آن هستید در این جفت ارز شروع به صحبت در مورد تمایل خود را برای یک زندگی متفاوت. “ما به دنبال آزادی” عایشه می گوید. “ما نیاز به اتاق را برای ما به صحبت می کنند بدون اینکه مورد قضاوت قرار.”

عمیقا سنتی و محافظه کار کشور مسلمان با آداب و رسوم دیکته معمولی نقش برای زنان که ساده و تقاضا است. زنان در حال انتظار برای پوشیدن سنتی abayas بلند, سیاه, لباس با یک روسری سر در ،

در همان زمان قطر در تلاش است تا حضور خود را به عنوان های مختلف از عربستان سعودی و امارات متحده عربی که قطع روابط دیپلماتیک خود با دوحه در سال 2017 و پس از تلاش برای به اجرا درآوردن یک محاصره اقتصادی. قطر معرفی کرده است یک حداقل دستمزد برای کارگران تا حدی باز کرد تا اقامت دائم برای خارجی ها به پایان رسید استثماری “kafala” سیستم مورد استفاده برای نظارت بر کارگران مهاجر و متوقف خواستار خروج ویزا.

تبدیل آن گسترده گاز ثروت از 1990s قطر — ثروتمندترین کشور — باز کرده است تا به تاثیر از جاهای دیگر. است که در تولید یک شهرنشین مدرن زن جوان جمعیت با بسیاری از تحصیل برای مدرک سطح در غرب و با انتظارات متفاوت از پدر و مادر خود را.

امروز تقریبا 70 درصد از قطر بالاتر-آموزش و پرورش فارغ التحصیلان زنان هستند با توجه به کشور وزارت امور خارجه. قطر و اتحاد دوم بالاترین زن-به-مرد نیروی کار نرخ مشارکت در خاورمیانه — 61 درصد — پس از کویت با توجه به بین المللی کار سازمان است. که یک افزایش شدید از 51 درصد در سال 2009.

برجسته زنان در نقش رهبری شامل شود وزیر بهداشت دکتر حنان Al Kuwari و دستیار وزیر امور خارجه Lolwa Al خاطر. Sheikha Moza همسر سابق امیر, میان کشور, بهترین و شناخته شده مردم است.

قطر هنوز راه برای رفتن است. “آنها [زنان] فقط نیاز به درک به عنوان برابر می گوید:” یک زن قطر حرفه ای که نخواست نامش فاش شود. “فرصت های خارج وجود دارد برای زنان; این هنجارهای فرهنگی است که آنها را متوقف کند.”

Doaiji ترس رو به رشد جنبش ممکن است چهره “سرکوب همان مسیر به عنوان سلف خود در عربستان سعودی است.”

اما برخی دیگر معتقد هستند که تغییر غیر قابل مقاومت است. “آینده است که زن می گوید:” عایشه ئی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>