آیا دادستان های “مترقی” می توانند عدالت را برای قربانیان خشونت پلیس به ارمغان بیاورد؟

هنگامی When Wesley Bell که وسلی بل دو سال پیش به عنوان اولین دادستان سیاه پوست شهرستان سنت لوئیس انتخاب شد، او یک جنایت سخت و قدیمی را که نزدیک به سه دهه بر روی صندلی خود نگه داشته بود، برکنار کرد. کشته شدن پلیس مایکل براون ۱۸ ساله در فرگوسن میزوری منطقه را تکان داده بود و باب مک کولوچ، سلف بل، پریا و نمادی از شکست دیرینه دادستان ها در پاسخگو نگه داشتن پلیس کرده بود. ماه ها هزاران نفر برای درخواست عدالت برای براون به خیابان ها راهی شدند و الهام بخش یک جنبش سراسری بودند که در میان نبردهای دیگر با انتخاب دادستان های اصلاح طلب به دنبال متحول کردن نظام عدالت نژادپرستانه کشور بودند.

بل سوار که حرکت را به دفتر، وعده تعمیرات اساسی راه عدالت در جایی که مترادف با سوء استفاده پلیس و دولت های محلی بودجه خود را با جرم انگاری ساکنان فقیر از طریق یک سیستم Dickensian جریمه، هزینه، و زندان اداره شد. بل هرگز قول نداد که تحقیقات مربوط به قتل براون توسط افسر پلیس دارن ویلسون – که پس از یک روند بسیار مورد انتقاد هیئت منصفه بزرگ بدون اتهام به پایان رسیده بود – بازگشایی کند، اما این همان چیزی است که بسیاری در منطقه انتظار داشتند. سپس ماه گذشته با بالا گرفتن موج جدیدی از اعتراضات کشور، بل اعلام کرد که بی سر و صدا پرونده را دوباره مورد سرمایه گذاری قرار داده است. و این، یک بار دیگر، هیچ عدالتی برای مایکل براون وجود نخواهد داشت.

“بعضی ها هستند که از تصمیمی که گرفتم خوشم نمیاد و پاسخ من به آنها این است که من از تصمیمی که گرفتم خوشم نمیاد.”

بل در یک کنفرانس مطبوعاتی غافلگیرانه تنها چند روز خجالتی از ششمین سالگرد کشتار براون در اوت ۲۰۱۴ گفت: «این یکی از سخت ترین کارهایی است که باید به عنوان یک مقام منتخب انجام می دادم.» او می گوید: «اگرچه این پرونده نشان دهنده یکی از مهم ترین لحظات تاریخ سنت لوئیس است، اما سوال این دفتر یک پرونده ساده بود: آیا می توانیم فراتر از یک شک معقول ثابت کنیم که وقتی دارن ویلسون به مایکل براون شلیک کرد، بر اساس قوانین میزوری مرتکب قتل یا قتل غیرعمد شد؟ پس از بررسی مستقل و عمیق شواهد، نمی توانیم ثابت کنیم که او این کار را کرده است.»

بل با اشاره به اینکه تحقیقات ویلسون را تبرئه نکرد، استدلال کرد که «این سوال که آیا ما می توانیم پرونده ای را در دادگاه ثابت کنیم با پاک کردن او از هر و همه خلافکاری متفاوت است.»

بل در مصاحبه ای به من گفت: «اگر کار بیشتری می توانستیم انجام دهیم، مطلقاً این کار را انجام می دادیم.» او می گوید: «بعضی ها هستند که از تصمیمی که گرفتم خوشم نمیاد و پاسخ من به آنها این است که از تصمیمی که گرفتم خوشم نمیاد. اما من سوگند یاد کردم که از قانون پیروی کنم و در موردی مثل این، به همان سختی که هست، باید از آن قواعد اخلاقی پیروی کنیم، باید از آن قانون پیروی کنیم، حتی زمانی که طعم خوبی ندارد.»

این اطلاعیه زخم را بازگشایی کرد که هرگز در سنت لوئیس بهبود پیدا نکرده است. مادر براون، لزلی مک اسپادن، استدلال کرد که تیم بل که دوباره با ویلسون صحبت نکرد و به شواهدی از تحقیقات اصلی و پس از آن توسط وزارت دادگستری متکی بود، «تحقیق مناسبی» انجام نداده است. به جز چند اعتراض کوچک، خشم و سرخوردگی از این تصمیم در حالی غرق شد که کشور از همه گیر کروناویروس حلقه زد و گریه های مداوم برای عدالت برای جورج فلوید، برونا تیلور و تعداد بی شماری دیگر از مردان و زنان سیاه پوست کشته شده توسط پلیس پس از براون. تیراندازی پلیس به جیکوب بلیک در کنوشا، ویسکانسین، روز یکشنبه بار دیگر بحث در مورد حمایت های عظیم قانونی استطاعت به افسرانی که از نیروی مرگبار استفاده می کنند را به سلطنت رسانده است.

اما در حالی که جنبش برگرديدن دفاتر دادستان ها به کسانی که قول می دادند سيستم عدالت کیفری را متحول کنند، همچنان ادعای پيروزی می کردند، از جمله در شهر سنت لوئيس، و به عنوان يک فعال مترقی فرگوسن، يک نماينده کهنه کار کنگره آمريکا را که خانواده اش نيم قرن نماينده اين ناحيه بودند، خلع کرد، مدافعانی که اميدوار بودند انتخاب بل برای خانواده براون بسته شود، سرخورده باقی مانده است. تصمیم بل برای تحت پیگرد قانونی قرار ندادن ویلسون، آنها هشدار دادند، حدود دفتری را افشا کردند که هم ذاتاً سیاسی است و هم مقید به قوانینی است که به نفع پلیس انباشته شده اند. و سوالاتی را مطرح کرد که برای یک دادستان چه معنایی دارد که مترقی باشد و چگونه کسانی که در مورد وعده های مترقی کمپین می کردند، پس از انتخاب می توانند پاسخگو باشند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im