می هند و در نهایت پیدا کردن آن ماری کوری?

زمانی که ریاضیدان Neena Gupta جوانترین برنده هند بالا علم جایزه در اوایل سال جاری به رسمیت شناختن آمد در برابر شانس. 35 سال است که تنها 17 زن برنده Shanti Swarup <url> جایزه علم و فناوری از نزدیک به 550 که با دریافت این جایزه در طول سال. اما Gupta برنده شد بخشی از گسترده تر shift که در نهایت شروع به تغییر شکل پویایی جنسیتی در هند را به جامعه علمی.

در سطح جهانی زنان به مدت طولانی است که کمتر در علم است. اما زنان با آن مواجه اند تندتر نبرد بیش از دیگران است. آنها می شود و تنها 15 درصد به 20 درصد شاغل دانشکده در سراسر موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها در هند است. که بدتر از برخی از کشورها در خاورمیانه است.

اما موج جدید هندی زن دانشمندان در حال شکستن مرزهای برنده اصلی ملی و به رسمیت شناختن جهانی و هموار کردن راه برای نسل های آینده برای به چالش کشیدن مردسالاری که برگزار کرده است آنها را به عقب در داخل کشور را به جامعه علمی. Manjula, ردی, دانشمند ارشد در حیدرآباد مرکز سلولی و مولکولی, زیست شناسی, برنده 2019 Infosys جایزه برای کشف بحرانی مراحل دیواره سلولی رشد باکتری است که می تواند کمک به توسعه کلاس های جدید از آنتی بیوتیک است. پیش از آن در سال 2019 پزشکی تحقیقات دانشمند Gagandeep Kang — پیشگام در زمینه اسهال عفونت — شد اولین زن هندی به انتخاب به عنوان همکار از انجمن سلطنتی لندن است.

بالاتر نردبان بیشتر زنان رها کردن.

Gagandeep Kang توسعه یافته که هند برای اولین بار واکسن برای عفونت روتاویروس

همچنین در سال 2019 حفاظت دانشمند Krithi Karanth داده شد زنان از کشف جایزه بال WorldQuest و همچنین رولکس جایزه برای سرمایه گذاری و تبدیل شدن به تنها سومین زن هند برای تبدیل شدن به یک ساعت رولکس ایم. و Gupta جایزه شد و آخرین در یک سری از جوایز او برنده است برای راه حل خود را به Zariski لغو, مشکل, منبع فتنه در زمینه هندسه جبری برای ریاضیدانان در سراسر جهان از سال 1949.

این دانشمندان در حال ساخت و در حال گسترش استخر زنان ورود علم در هند به عنوان هنجارهای جنسیتی سنتی را تضعیف میکند. اما آن را نیز محض شور و شوق است که آنها را نگه می دارد رفتن حتی در صورت کلیشه.

“من
بود و همیشه می گفت که من در سراسر آمده به عنوان بی ادب و پرخاشگر اما من معتقدم که
چه ساخته شده این امکان را برای من به حرکت رو به جلو سریع تر می گوید:” Kang, 57 است که با اعتبار ایجاد Rotavac هند اولین بومی
توسعه واکسن روتاویروس عفونت.

برای مطمئن شود, زنان در علم آن را بدتر از مردان در بسیاری از کشورها. تنها 35 درصد از محققان در فرانسه از مرکز ملی تحقیقات علمی هستند.

Neena Gupta

اما هند شروع به گرفتن و اونا شروع از پذیرش دانشگاه. آخرین آمار نشان می دهد که زنان در حال حاضر برای اولین بار تشکیل اکثریت کارشناسی ارشد, دانشجوی علوم بدن. در 2015-16 زنان تشکیل 58 درصد از دانش آموزانی که برای ثبت نام کارشناسی ارشد رشتههای علوم فیزیکی از 50 درصد در 2011-12. در علوم زیستی که در آن زنان هندی برای اولین بار ساخته شده خود حرکت آنها به نمایندگی از 67 درصد از ثبت نام دانش آموزان در 2015-16 تا 6 درصد از فقط چهار سال قبل است.

که موج از پایین برخی از محققان استدلال کرده اند در نهایت منجر به زنان بیشتر در بالا بیش از حد که در آن تعداد باقی می ماند اریب. تنها 37 درصد از کسانی که ثبت نام برای دکتری برنامه در علوم فیزیکی در 2015-16 بودند هر چند که از 33 درصد در 2011-12.

اما این باعث نمی شود آن را ساده تر برای زنان حتی پس از آنها به دست آورده ایم (Ph. D. s. “زنان خود را تکمیل مطالعات دکترا معمولا حدود 30 که در آن نقطه آنها را به یک استراحت برای حل و فصل کردن و ساخت یک خانواده می گوید:” Karanth رئیس حفاظت دانشمند و مدیر مرکز حیات وحش مطالعات. “این شکست از سه تا پنج سال باعث می شود آن را بسیار سخت تر برای بازگشت به میدان است.”

تفاوت در نرخ ثبت نام بدنی و علوم زیستی همچنین با اشاره به برداشت که به مدت طولانی هدایت آنچه که دیده می شود به عنوان زمینه علم زنان باید — و نباید — به دنبال. “زنان به شدت تشویق به دنبال زیست شناسی یا شیمی نه فیزیک و یا ریاضیات می گوید:” 30 ساله Madhurima Bhattacharjee که به تازگی به اتمام دکترای خود در گرانشی فیزیک از دانشگاه. در دوران کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه جواهر لعل نهرو او تنها زن را برای یک زمان قابل توجهی را در کلاس خود را در همراهی با این ادراک که فیزیک — دیده می شود توسط بسیاری به عنوان یک موضوع سخت تر از مطالعه — در درجه اول باید دنبال شود ،

Bhattacharjee همچنین rues فقدان نهادی حمایت و فرصت نسبت به غرب است. “زمینه بسیار رقابتی در هند و با وجود تعداد بسیار کمی از مؤسسات مطالعه حتی به جای تعدادی از افرادی که می خواهید به وجود دارد,” او می گوید.

2019_CWS_Natgeo_Sciencetelling Bootcamp_Krithi Karanth headshot-4

بودجه هم تا حد زیادی باقی مانده است “یک پسر’ باشگاه می گوید:” کانگ که در خدمت به عنوان مدیر اجرایی ترجمه سلامت علم و فن آوری موسسه در فریدآباد. “بالاتر از نردبان بیشتر زنان رها از آنجا که همه چیز را می شود به تدریج سخت تر برای آنها را به انجام.” نقطه دیگر از مشاجره این است که دولت بودجه برای تحقیقات علمی می رود به طور انحصاری به دولت و موسسات بنابراین دانشمندان مشغول به کار در آزمایشگاه های تحقیقاتی به ندرت به رسمیت شناخته شده برای کار خود را.

Karanth کار در انسان و حیات وحش جنگ به دست آورده خود را جهانی تمجید. اما در زمینه حفاظت از حیات وحش و حتی بیش از سه دهه گذشته حدود 95 درصد دانشمندان مرد بودند. و در حالی که تغییر کرده است, آن را هنوز هم 50-50 او می گوید:. کمبود فرصت های مطالعاتی, برنامه ها و کمک های مالی می کند “هل دادن مرزهای” سخت Karanth می افزاید.

گوپتا هرگز رو فشار خانواده برای کسب و که او را قادر به آزادانه دنبال ریاضیات به عنوان مخالف به پزشکی یا مهندسی. “من خوش شانس هستم که شوهر حمایتی و قوانین” او می گوید: لوکس بیشتر در دسترس نیست به کار زنان در هند, چه رسد به دانشمندان.

هندی, علم نیز نیاز به یک تحول گسترده تر را تشویق می کند که همکاری در زمینه ها و یک جلسه از ذهن دانشمندان می گویند. Karanth ترین تاثیرگذار شده است در رابطه با عکاسان و هنرمندان و فیلمسازان.

دانشمندان هند همچنین “نیاز بیشتر نقش زن مدل در این زمینه می گوید:” Bhattacharjee. که حداقل این است که در نهایت با تغییر, با به رسمیت شناختن است که Gupta, کانگ و دیگران دریافت می کنند. آن را در مورد زمان. “من فکر می کنم آن است که یک مسئولیت اجتماعی می گوید:” Bhattacharjee “برای تشویق زنان به درک زیبایی از فیزیک به دلیل آن است که رهایی بخش.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>