او می تواند امن عقاب شکار احیای — با Instagram?

برای نسل در قرقیزستان عشایری دامداران وابسته عقاب شکار برای زنده ماندن در طول زمستان. این سنتی تمرین شکار با عقاب ها به طور چشمگیری کاهش یافته است در اتحاد جماهیر شوروی در سال است. اما به تازگی آن را تبدیل به محبوب تر با مردم قرقیزستان.

مسلح با یک گوشی هوشمند و یک taigan شکار سگ در پاشنه 23 ساله صلوات Aibekov نشان دهنده این عصر جدید از عقاب شکارچیان در قرقیزستان. او می پوشد لباس سنتی از قرقیزستان شکارچیان: ضخامت ژاکت قرمز احساس کلاه و سنگین کمربند گسترده ای. Aibekov که زندگی در روستای Bokonbaevo بود تدریس سنتی مهارت های شکار از عموی خود را بخشی از یک خط طولانی از شکارچیان (با نام مستعار “berkutchi”) در کنار مادر خود را.

Aibekov معتقد است رسانه های اجتماعی و گردشگری هستند به خاطر القای غرور و تجدید حیات در عقاب شکار سنت است. او پست به طور منظم خود را Instagram صفحه — نقشه کشی افزایش از قرقیزستان مشهور کماندار آیدا Akmatova — و اسیر طلا در جهانی 2018 Nomad Games.

“هر یک از ما امروزه دارای یک تلفن همراه با Instagram و Facebook و پس از دیدن این [عکس در رسانه های اجتماعی] آنها علاقه مند می شوند” او می گوید. “هر دو نفر در اینجا در کشور ما و همچنین در خارج از کشور.”

شما نمی توانید آنها را تغذیه بیش از حد کوچک به عنوان آنها را عصبانی و یا بیش از حد آنها خواهد بود بیش از حد تنبل است.

صلوات Aibekov

بعد از ارسال عکس های خود را در Instagram علاقه به شکار عقاب افزایش یافت. او معتقد است که بیشتر جوان قرقیزی مردان در حال تبدیل شدن به علاقه مند به یادگیری چگونه به شکار با عقاب دوباره به عنوان یک ورزش است که در حال حاضر بخشی از دوسالانه جهانی Nomad, بازی اصل بازی های المپیک برای عشایر است.

یکی از کوچکترین و کمتر شناخته شده کشور در “شهر ستان” قرقیزستان (جمعیت: 6 میلیون) برای همیشه سوار بر coattails از مغولستان به عنوان یکی از کشورهای برتر برای بازدید در آسیای مرکزی جدید hot spot برای گردشگری است.

وجود دارد حدود 700 نفر آموزش در شکار عقاب در سراسر کشور Aibekov تخمین می زند. اما تنها حدود 50 به رسمیت شناخته شده به عنوان به طور کامل واجد شرایط کارشناسان نه تنها در شکار عقاب اما تیراندازی با کمان و اسب سواری و آموزش سگ — مهارت های یک “solbourn,” ماهر falconer اهدا رسمی فدراسیون در قرقیزستان.

این یک فرایند طولانی است. شما نمی توانید به سادگی خرید یک عقاب و امیدواریم که شما می توانید توسعه فوری اوراق قرضه.

اول یک چوپان عشایری است که معمولا مشورت برای کمک به نقطه که در آن یک عقاب پرواز می شده است و در آن لانه ممکن است واقع شده است. پس از آن یک تیم را سازماندهی خود را به رعایت عقاب پرواز الگوهای. زمانی که مادر از شکار آنها دست گرفتن لحظه ای و بررسی کنید که چه مواد غذایی او به ارمغان می آورد و چگونه بسیاری از جوجه ها در لانه.

“اگر عقاب تنها به ارمغان می آورد خرگوش ما را ندارد یکی از این لانه به این معنی که مادر خوبی نیست شکارچی” Aibekov می گوید. “اما اگر marmot روباه یا گرگ, این خواهد بود که یک شکارچی خوب.”

پس از مصرف یک وعده عقاب از لانه مربی باید توسعه باند به آرامی روز به روز. “شما باید به آموزش [عقاب] علائم و شما نمی توانید آنها را تغذیه بیش از حد کوچک به عنوان آنها را عصبانی و یا بیش از حد آنها خواهد بود بیش از حد تنبل.”

Aibekov در حال حاضر آموزش و برادر کوچکترش به عقاب شکارچی دیگری وارث کشور سنت است که صلوات است انجام بهترین خود را به فشار برای نسل های آینده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>