می توانید آفریقا حقیقت و آشتی کمیسیون آموزش و امریکا چگونه به زخم التیام یابد ؟

چرا شما باید مراقبت از

چون مرور این راه رو به جلو از حمایت دولت خشونت نیاز به حمایت دولت گفت و گو است.

  • از آفریقای جنوبی به رواندا به گواتمالا کشور مواجه زشت خود را pasts با کمیسیون های دولت و پانل های که کشف اسرار و تحت داوری.
  • آن را به عنوان چنگ زدن با نژاد پرستی در ایالات متحده می تواند یادگیری از این نمونه هایی از چگونه به مقابله با مشکل است.

در 1990s تروما آمد ناخوانده در کنار پیروز ورود دموکراسی به بخش هایی از آفریقا و آمریکای لاتین و جاهای دیگر همراه با اتحاد جماهیر شوروی سقوط. این ظالمانه ماشین آلات است که گریز از مرکز دیکتاتورها خوب تنظیم از طریق حقوق بشر ادامه به انتقام ویران کردن امروز.

آفریقای جنوبی و تازه از آن شنیع گذشته به عنوان پناهگاه از تفکیک تنظیم شده توسط سفید-دولت اقلیت برای اولین بار بود با قاطعیت مقابله با آن ضربه بی پروا. نلسون ماندلا که در خدمت 27 سال حبس در راه خود را به تبدیل شدن به اولین رئیس جمهور پس از پایان آپارتاید دوران تاسیس کمیسیون حقیقت و آشتی (TRC) در سال 1994. گواتمالا نیجریه رواندا و کشورهای دیگر به دنبال کت و شلوار. این کشورها تجارب نشان می دهد که کمیسیون ها به سختی درمان-اما این یک مسیر با توجه به ارزش به عنوان ایالات متحده برخوردهای خود با شیاطین در میان در سراسر کشور تظاهرات.

به حرکت راه رو به جلو از حمایت دولت خشونت — از برده داری از طریق Jim Crow به خشونت پلیس — دولت-حمایت dialogue کلیدی است. آفریقا درگیری معمولا ریشه قومی یا هویت مذهبی و یا مبارزه برای زمین و منابع آن; نژاد پرستی در امریکا آینه است که. فراتر از آن به خوبی در نظر گرفته شده اما بی معنی اعمال زانو همراه با kente شال و نمایشی عمومی renunciations سفید, امتیاز, امریکا می تواند دوباره جرم صدمه دیده با آوردن هر دو بازماندگان و عاملان به همان جدول.

ما نیاز به شکستن چرخه خونریزی و برای انجام این کار ما باید مایل به آسیب پذیر می شود.

ویلهلم Verwoerd سابق محقق در کمیسیون حقیقت و آشتی

آفریقای جنوبی TRC بود به ریاست اسقف اعظم دزموند توتو و وعده عفو به عنوان بیش از 7000 عاملان اعتراف به جنایت با بیش از 20 ، 000 ثبت اظهارات قربانیان در طی هفت سال است.

“ما نیاز به شکستن چرخه خونریزی و برای انجام این کار ما باید مایل به آسیب پذیر می گوید:” ویلهلم Verwoerd که در تقبیح سیاست های پدر بزرگ خود را نخست وزیر سابق و “معمار آپارتاید” Hendrik Verwoerd و مبارزه برای ماندلا به ریاست جمهوری. Verwoerd بود که یکی از TRC را محققان خواستار آن ورزش “فراگیر اخلاقی یاد.”

منتقدان آن را به نام “دستمال کاغذی کمیسیون” گفت: مجرم رو دور بیش از حد به راحتی. توتو خود گفت: TRC است “کسب و کار ناتمام” خواستار غرامت یک مالیات بر ثروت و تعقیب قانونی کسانی که رد عفو امروز مقامات. قدرت اقتصادی هنوز هم تا حد زیادی باقی مانده است در دست اقلیت سفید اما این کمیسیون به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان موفق و بشدت مورد نیاز گام برای یک ملت است.

نیجریه TRC تنها متمرکز بر نظامی رژیم و نه جنگ داخلی است که آنها را قبل اما در سمت چپ یک دنباله از صدمه هنوز هم امروز. این “Oputa پنل” — نام مستعار برای بازنشسته دیوان عالی کشور دادگستری که ریاست آن — مدل شد پس از آفریقای جنوبی است اما باید عمومی خرید. وجود دارد بیش از حد چند اعترافات هیچ تعقیب و گزارش شد هرگز علنا منتشر شد.

گواتمالا کمیسیون تاریخی روشن تنظیم و برای رسیدگی به موارد نقض حقوق بشر در طول 36 سال جنگ که باعث شد توسط سیا حمایت کودتا بود, محدود قدرت و مخلوط نتایج. آن را منجر به پرداخت غرامت طرح تولیدی صنعتی مایان فولاد مردمان بومی که بیشتر تحت تاثیر نسل کشی اما سابق دیکتاتور خوزه ریوس مونت که در بر داشت راه خود را به قدرت دوباره فوت در طول محاکمه مجدد برای نقش خود در قتل عام پس از سال 2012 اعتقاد لغو شد.

رواندا توافق کردند که به طور گسترده مورد بحث خود را در مقیاس بزرگ صدمه دیده از طریق وحدت ملی و آشتی کمیسیون (NURC) و همچنین بناهای ساخته شده به قربانیان به جای سوء. که فرایند ساخته شده است که تمام تفاوت امروز. به جای ارائه عفو در مقابل حقیقت در پرداختن به 1994 نسل کشی NURC مشغول به کار به طور مستقیم با آن ویژه gacaca دادگاه در توزیع احکام زندان و تسهیل جمعی آشتی.

که حقوقی حمایت شد کلید می گوید Cheta Nwanze رئیس تحقیقات در لاگوس مبتنی بر سیاسی مشورتی SBM هوش. “NURC [نیز] تا به حال قدرت احضاریه که Oputa پنل نیست می گوید:” Nwanze. “همچنین هر دو [رئیس جمهور سابق] babangida را و او حاضر به نظر می رسد قبل از Oputa پنل. و لحظه ای آنها را [حاضر] آن را از دست نیش آن را به عنوان آسان شد به بازیگران آن را به عنوان یک شوخی بود که چه اتفاقی افتاده است.”

در حالی که سازمان های خصوصی گرفته اند منجر شود در گذشته آمریکا تلاش های آشتی, آن را به نیروی دولت برای پیدا کردن یک مسیر رو به جلو در نژادی عدالت — آیا این ترمیمی یا retributive نوع است.

هیچ جایگزین وجود دارد اما به صورت گذشته مستقیما.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de