اثر پروانه ای: این واکسن مسابقه تسلیحاتی هیچ کس نمی تواند برنده

چرا شما باید مراقبت از

رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن مقايسه واکسن توسعه برنامه سلاح های هسته ای مجموعه, خطرناک, قالب است که می تواند صدمه دیده به جهان از جمله ایالات متحده آمریکا

ایستاده در باغ گل رز کاخ سفید روز جمعه گذشته رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در مقایسه با آمریکا “در پیچ و تاب سرعت” تلاش به منظور توسعه یک coronavirus واکسن به کشور ماموریت برای ساخت یک بمب اتمی 80 سال پیش. “عظیم علمی و صنعتی و لجستیکی تلاش بر خلاف هر چیزی که در کشور ما دیده می شود پس از پروژه منهتن” این است چگونه مغلوب ساختن پیشی جستن در توصیف این ابتکار است.

مغلوب ساختن پیشی جستن داده است به اغراق و کارشناسان می گویند که آن را تقریبا غیر ممکن است که یک واکسن آماده برای استفاده خواهد بود در این سال به عنوان او ادعا کرده است. اما مغلوب ساختن پیشی جستن مقایسه بود بدون اغراق. در یک زمان جهان در برخورد با بزرگترین بحران بهداشت عمومی در دهه دولت های عمده سازمان ملل — از ایالات متحده و چین به بریتانیا و فرانسه — در حال قفل شده است و در یک نا زیبا arms race برای واکسن. به آنها یک تلقيح که 7.5 میلیارد نفر مشتاقانه در انتظار برای یک ابزار استراتژیک برای دسترسی به, برای اولین بار و به اشتراک گذاری با دیگران بر اساس آنچه که آنها می تواند ارائه دهد و در عوض ، اما تلخ که مبارزه برای برتری می تواند بازگشت به امد و شد زیاد حتی کسانی که توسعه واکسن و به دست آوردن یک مزیت اولیه.

مانند پروژه منهتن مداوم واکسن نژاد است که با فرض cloak-and-dagger نسبت. اف بی آی را متهم چین از تلاش برای هک کردن به تحقیقات واکسن توسط ایالات متحده گروه شمار پکن را رد کرده است. آمریکا و چین و اروپا به اکثریت نامزد واکسن است که در پیشرفته ترین مراحل آزمایشات بالینی — اسرائیل و هند در میان دیگر کشورهای عمده در حال توسعه ایمن سازی عکس.

در اوایل این ماه که کمیسیون اروپا برگزار مجازی جمع آوری کمک برای تحقیقات مشارکتی در coronavirus واکسن آن دعوت همه این کشورها به استخر منابع خود را. این در حالی است که این طرح جمع آوری 8 میلیارد دلار در ایالات متحده و چین — جهان دو اقتصاد — تصمیم به اضافه کردن یک درصد به مشترک گلدان. چین با حضور در کنفرانس خود را تنها از طریق سفیر اتحادیه اروپا در حالی که امریکا حتی نمی شرکت کنند.

پس از آن فرانسه هشدار داده است آن غول داروسازی سانوفی در برابر صادرات هر coronavirus واکسن آن را توسعه به آمریکا و شرکت در بزرگترین بازار — قبل از جمعیت فرانسه آلوده است. بیش از 140 فعلی و سابق رهبران جهان به رهبری جمهوری آفریقای سیریل Ramaphosa اند در نامه سرگشاده ای به نام دولت ها و شرکت های دارویی به اطمینان حاصل شود که یک واکسن — هر کس آن را توسعه اول در دسترس ساخته شده است بدون اختراع ثبت شده به مردم در تمام کشور.

در سازمان بهداشت جهانی سالانه مجمع بهداشت جهانی برگزار شد بیش از ویدئو کنفرانس در اوایل این هفته اتحادیه اروپا پیشنهاد یک “داوطلبانه ثبت اختراع استخر” که در آن شرکت های دارویی خواهد بود به درخواست تعلیق مجوز برای یک coronavirus واکسن اگر آنها توسعه یک. اما ایالات متحده و انگلیس در حال هل دادن در برابر این پیشنهاد است. در ضمن تهمت و تهدید کرده است که آمریکا را ترک خواهد کرد که مگر سازمان ملل متحد طول می کشد یک موضع سخت تر در برابر چین که در آن coronavirus نشات گرفته است.

(ایالات متحده و میر ناشی از COVID-19 (قرمز) نسبت به آمریکا ضرر و زیان در جنگ های مدرن.)

این هر-مرد-برای-خود روش معافیت به طور چشمگیری با همکاری واکسیناسیون مدل ساخته شده با دقت بیش از دو دهه گذشته با این که بسیاری از دولت های جهان بالا سلامت سازمان های خیریه مانند بیل و ملیندا گیتس و عمده شرکت های دارویی. اتحاد خود شناخته شده به عنوان Gavi مجاز کشورهای فقیر برای دسترسی به بحرانی واکسن در نرخ مقرون به صرفه در حالی که همچنین تسهیل ورود به این بازار برای شرکت های چند ملیتی داروسازی. این همکاری — راه اندازی در سال 2000 — کمک کرده است تا از بین بردن فلج اطفال از بسیاری از جهان و در سال های اخیر پیشگام تلاش برای توسعه ابولا واکسن و هنوز هم-به-می شود-کشف تلقيح در برابر اچ آی وی است.

در مقابل, کروناویروس “واکسن ناسیونالیسم” — به عنوان منتقدان با اشاره به آن می تواند در نهایت به ایجاد یک سناریو که در آن “هر کس در حال رفتن به در ادامه به رنج می برند” هشدار داد سابق که عضو هیئت مدیره جین Halton در روز دوشنبه. در اینجا چگونه است.

اگر دولت اصرار دارد که یک واکسن تهیه شده توسط آن کشور محققان برای اولین بار مورد استفاده قرار گیرد تنها در شخص اتباع آن ممکن است به نظر می رسد برای به دست آوردن یک شانس در اوایل احیای اقتصادی نسبت به دیگر کشورها است. اما در حالی که این واکسن می تواند در خدمت به عنوان یک دارایی استراتژیک لحظه ای که کشور را در نهایت قادر خواهید بود با خیال راحت به راه اندازی مجدد سفر با کشورهای دیگر تنها اگر جمعیت خود هستند واکسینه بیش از حد. برای خصوصی واکسن توسعه دهندگان چنین دولت diktats به طور موثر نیز بازار محدودیت — اگر آمریکا حاضر برای به اشتراک گذاشتن یک واکسن با چین یا فرانسه و یا مکان های غیر منطقی خواسته های این کشورها خواهد شد که هیچ گزینه ای جز دو برابر کردن خود به خود جایگزین.

بدتر از بی اعتمادی است که تعمیق هر روز اطمینان حاصل شود دفعه بعد ما یک بیماری همه گیر وجود دارد حتی کمتر انگیزه ای برای کشورها به صورت شفاف با یکدیگر با مدل مشارکتی برای یک مشترک رفع شکسته. پروژه منهتن کمک ایالات متحده در ساخت اولین بمب اتمی. اما در نهایت واکنش زنجیره ای که باعث چپ کسانی که با بزرگترین زرادخانه هسته ای ساخت پناهگاه از ترس از حملات دشمن است. هیچ کس امن است.

در
این مسابقه بیش از حد می تواند وجود داشته باشد هیچ برنده ای ندارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im