اثر پروانه ای: جورج فلوید مرگ می امد و شد زیاد آمریکا دیپلماسی

چرا شما باید مراقبت از

برای چند دهه آمریکا منصوب کرده است خود را جهانی داور از درست و نادرست است. جورج فلوید مرگ در حال تغییر است که معادله است.

  • فلوید کشتن و دولت را مقابله رویکرد به معترضان این است که تضعیف ایالات متحده آمریکا اقتدار اخلاقی برای برگزاری دیگر کشورهای مسئول نقض حقوق بشر.
  • کشورها معمولا در دفاعی در حقوق بشر — چین و روسیه و ایران و ترکیه — در حال تصرف لحظه.

چین وزارت امور خارجه سخنگوی Hua Chunying نمی تواند خواسته اند برای بهتر باز برای پاسخ به همتای آمریکایی مورگان Ortagus. در طولانی توییت وزارت امور خارجه سخنگو را متهم کرده بود که چین از شکستن وعده های خود به هنگ کنگ را از طریق یک پیشنهاد قانون جدید است که به پکن مستقیم کنترل امنیت در سراسر جزیره. “این یک لحظه ای سرنوشت ساز برای جهان” Ortagus نوشت.

هوآ در پاسخ به نقطه و گزنده: “من نمی توانم نفس بکشم.”

شهرستانها در سراسر ایالات متحده به فوران در تظاهرات علیه اعدام در هفته گذشته از 46 ساله جورج فلوید در مینیاپولیس پس از دو پلیس برگزار مرد سیاه و سفید به زمین و یک سوم خود را نگه داشته زانو فشرده در برابر فلوید گردن حتی اگر او بارها و بارها به آنها گفت که او قادر به نفس کشیدن. در سراسر جهان فلوید مرگ رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ظاهری عدم همدلی برای معترضان نیز undercutting اخلاقی جایگاه دیپلماسی آمریکا آن را به عنوان تلاش می کند تا توجه جهانی به نقض حقوق بشر در کشورهای دیگر است. که خبر بد اینکه آیا یا نه شما موافق با سیاست خارجی آمریکا.

این فلوید حادثه است که اجازه می دهد کشورهایی که معمولا در دفاعی در برابر آمریکا انتقاد یک فرصت برای تیز کردن خود چاقو.

برای چند دهه گذشته ایالات متحده منصوب کرده است خود را جهانی داور از سمت راست و اشتباه dishing از القاب به مشکل سازمان ملل خواستار آنها همه چیز را از “دولت های شکست خورده” به “محور شرارت.” اغلب رویکرد خود بوده و فرصت طلب: با استفاده از موارد نقض حقوق بشر به هدف قرار دادن رقبا و یا دشمنان و فشار دیگران به امنیت مطلوب مذاکرات در معاملات, در حالی که برای اکثر نادیده گرفتن متحدان نیز به جرم سوء استفاده از جمله عربستان سعودی است. اما به هر قصد که فشار باعث شد تا درخشان نور را در موارد مختلفی از نقض حقوق بشر — حتی اگر تنها انتخابی است.

فلوید مرگ در حال تغییر است که معادله اجازه می دهد کشورهایی که معمولا در دفاعی در برابر آمریکا انتقاد یک فرصت برای تیز کردن خود چاقو. اسپانیایی-زبان کانال RT کرملین-حمایت شبکه با استفاده از فیلم Malcolm X از 1960s به تاکید آمریکا شکست برای اطمینان از برابری نژادی. در تهران معترضان برگزار شد پوستر گفت: “من نمی توانم نفس بکشم” و “توقف نژادپرستی است.” رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در انتقاد از آنچه که او خواستار یک “غیر انسانی عمل می کنند.”

در چین هوآ وزارت امور خارجه همکار ژائو Lijian استفاده دوشنبه نشست خبری به سخنرانی امریکا در روابط — هرگز به ذهن این واقعیت است که چین دارای قفل شده است بیش از 1 میلیون اویغوری مسلمانان در اردوگاه. “سیاه و سفید زندگی می کند و ماده و حقوق بشر خود باید تضمین” ژائو گفت.

در همین حال اتحادیه آفریقا کمیسیون رئیس موسی Faki Mahamat با صدور بیانیه ای در محکومیت فلوید را “قتل … در دست مأموران اجرای قانون است.” غنا رئیس جمهور نانا Akufo-Addo — که به دنبال انتخاب مجدد بعد از این سال — گفته است که “مردم در سراسر جهان در حال شوکه و پریشان.” دیگران مانند ملی هندو دولت نارندرا نخست وزیر هند را حفظ فلوید حادثه به عنوان یک کلید در آن ترکش به ساقه اگر آمریکا تلاش می کند شرمسار از آن برای حملات آن در حقوق مسلمانان و کشمیری.

آن را آسان به اخراج این خارجی انتقاد به عنوان سازمان تاثیر مبارزات با هدف ایجاد تفرقه در داخل آمریکا و در واقع برای آمریکا رقبا سعی کنید برای انجام این کار خواهد بود طبیعی — فقط به عنوان در ایالات متحده به مدت طولانی انجام شود در کشورهای دیگر از روسیه و چین به شمار کودتا آن هماهنگ است را در جای دیگر. اما به تصویر کشیدن این اعتراضات در سراسر آمریکا به نحوی تحت تاثیر قرار توسط اپراتورهای خارجی خواهد بود شبیه به متهم بهار پراگ فعالان از اینکه ایالات متحده stooges — یک بی احترامی به قدرتمند شورش.

مطمئن باشید روسیه و چین و کشورهای دیگر استفاده کرده اند موارد گذشته از نژادی و خشونت پلیس دیگر افراط در آمریکا به سطح اتهامات علیه این کشور است. در طول جنگ سرد اتحاد جماهیر شوروی به طور فعال استفاده می شود آمریکا نژاد پرستی به نوبه خود سیاه پوستان نسبت به سوسیالیسم.

اما دو تفاوت اساسی — حتی با کنار گذاشتن مقیاس تظاهرات — که فلوید مرگ به خصوص به چالش کشیدن لحظه ای برای امریکا تصویر خود را به عنوان یک جهانی قهرمان حقوق بشر است. در طول جنگ سرد غرب متحد شد. امروز آن را بیشتر تقسیم از آن شده است پس از جنگ جهانی دوم است. آن را سخت برای دیدن آلمان یا فرانسه جهش نسبت ناروا به دفاع در برابر اتهامات نژادپرستی.

خود رئیس جمهور در پاسخ به خشم بیش از فلوید مرگ نیز نشان داده است کمبود این نوع همدلی دیده در موقعیت های مشابه از پیشینیان خود مانند جورج دبلیو بوش پس از حمله به اقلیت ها پس از 9/11 و باراک اوباما پس از چارلستون کارولینای جنوبی تیراندازی در کلیسای 2015. ساخته شده است که کاخ سفید یک هدف مستقیم از تظاهرات emboldening امریکا منتقدان.

که بدان معنی است که اگر مقامات آمریکایی انجام افزایش نگرانی بیش از حمله به معترضان در هنگ کنگ و یا مسکو و یا استانبول بیش از چند ماه آینده آن دولت ممکن است یک بار دیگر نگه دارید تا واشنگتن را ضعیف اداره فلوید مورد به عنوان یک آینه. آن را نمی خواهد برای یک انعکاس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>