سایت تدفين در ملک بسته شده به اوباما، و باعث تنش با بومیان هاوایی


ProPublica یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که به بررسی سوء استفاده از قدرت می انجامد. ثبت نام برای دریافت بزرگترین داستان های ما به محض انتشار آنها.

صبح روز چهارشنبه در اوایل ژوئیه، شورای خاکسپاری جزیره اواهو برای نشست ماهانه خود وارد زوم شد. اعضا، که توسط فرماندار منصوب به نظارت و مشورت در مورد درمان بومی هاوایی باقی مانده است، با یک دستور کار طولانی مواجه شدند. استخوان ها در انواع سایت های ساخت و ساز یافت شده بود. برخی از آنها در زیر یک پیاده رو کشف شدند، برخی دیگر در نزدیکی یک پروژه جایگزینی خط آب.

Kamuela Kala’i بود وجود دارد برای صحبت کردن برای اجداد در Waimanalo, یک جامعه بومی هاوایی در شرق اوهو. در ماه ژانویه، کارگران بقایای انسانی یا iwi kupuna را پیدا کرده اند، چرا که آنها یک لات چند میلیون دلاری در جبهه اقیانوس را به یک ترکیب لوکس که توسط مارتی نسبیت، رئیس بنیاد اوباما و رئیس یک شرکت خصوصی-سهامی مستقر در شیکاگو، توسعه داده شده بود، تغییر شکل داده اند. استخوان ها در منطقه ای که صاحبان آن در حال برنامه ریزی برای استخر و سیستم سپتیک بودند، خارج شده بودند، و ماه ها بعد در بخش دیگری از ملک دوباره دفن شدند. یک مقام دولتی تصمیم به جابه جا کردن بقایای آن گرفته است.

کلای از دست توسعه دهندگان خشمگین بود.

“در سراسر محل، kupuna ما، به طور مثال آن را خوب است به آنها را به خاطر ساختمان ها و سسپول ها و استخرهای شنا قربانی، گفت: “کالای، صدای او لرزان. “خوب نيست. -خوب نيست . تا آخرين نفس بدنم ميتونه اينو بگه

این غیر معمول نیست برای توسعه دهندگان در هاوایی برای مواجه شدن با خاک سپرده باقی مانده است. برای بیش از 2000 سال، بومیان هاوایی عزیزان خود را در سراسر زمین به خاک سپرده، به خصوص در تپه های شنی، که در حال حاضر املاک و مستغلات نخست. اما کشف در ویمنالو بر پیچیدگی یک پروژه توسعه دوباره با روابط با باراک اوباما افزوده است. مقامات دولتی و اعضای جامعه می گویند رئیس جمهور سابق که در هاوایی بزرگ شده است، در میان اشغالگرهای آینده ملک خواهد بود

دفتر شخصی اوباما نظر خود را در مورد اموال Waimanalo رد کرد، با اشاره به سوالات به Nesbitt. یکی از دوستان نزدیک رئیس جمهور سابق، نزبیت از مصاحبه کردن با او سرباز زد. در پاسخ های کتبی، او به طور مستقیم به سوالات در مورد مالکیت پاسخ نمی دهد، تنها می گفت که او و همسرش این ملک را خریده و “توسعه دهندگان” املاک بودند. او گفت اعضای جامعه Waimanalo که در شیوه های فرهنگی به احترام احترام باقی مانده است دفن کرده اند.

او نوشت: «هدف ما این است که فرهنگ هاوایی را به هر روش ممکن تشرف ببخشیم و همسایه های خوب و محترمی شویم» ما مشتاقانه منتظر توسعه یک رابطه قوی با جامعه Waimānalo.

تنش ها در حال حاضر بالا هستند. دولت قبلا ً یک دیوار دریایی قرنی را در ملک تصویب کرده بود که به صاحبان اجازه می داد ساختار را در جای خود نگه داشته باشند. حالا، نزبیت به دنبال معافیت زیست محیطی جداگانه از دولت محلی است تا تیم ش بتواند دیوار دریا را بازگرداند و گسترش دهد. یک گروه بومی جامعه هاوایی مخالف 3.2 میلیون دلار تعمیرات اساسی دیوار دریا است، استدلال می کند که ساخت و ساز خواهد شد پروژه مرمت فرهنگی محلی خود را آسیب برساند. در دو سال گذشته، آنها در حال بازسازی دیوارهای یک برکه تاریخی لاک پشت در جلوی اموال و کشت جلبک دریایی بوده اند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im