خودتان را برای گذرنامه ضعیف آمریکا

چرا بايد اهميت بدي

همه گیر اوضاع را بدتر کرده است، اما کاهش پاسپورت آمریکا زودتر آغاز شد.

  • بیشتر و بیشتر ملت ها محدود کردن دسترسی به شهروندان ایالات متحده به دلیل دست زدن آمریکا به همه گیر.
  • اسلاید قبل از بحران آغاز شد، هر چند، به دلیل سیاست های تغییر خود ایالات متحده نسبت به جهان – و این مجموعه ای برای ادامه حتی پس از همه گیر است.

لحظاتی پس از فرود جت خصوصی خود در ساردنیا در ژوئیه، پنج سرسرزن از کلرادو از جزیره مدیترانه دور شده بودند. در کانادا، دو آمریکایی به خاطر نچسبیدن به محدودیت های ورود همسایه شمالی شان به شدت جریمه شدند. و در مکزیک، فرمانداران از دولت مرکزی می خواهد که محدودیت های تنگ تر در طول مرز آمریکا را تضمین کند تا آمریکایی ها از ورود به آن جلوگیری کنند.

تا به حال، تقریبا یک مم است – ایالات متحده ممکن است قدرتمندترین ملت جهان باشد، اما به لطف واشنگتن دست زدن به همه گیر ویروس کوروناویروس، بسیاری از کشورها بازدید کننده آمریکایی نمی خواهند. اتحادیه اروپا آمریکا را از فهرست کشورهایی که ساکنان آن می توانند دوباره به اروپا سفر کنند، کنار گذاشت و باهاما نیز مسافران آمریکایی را ممنوع کرده است.

عمیق تر نگاه کنید، هر چند، و خواهید دید که مشکل حتی گورکن است، با توجه به شاخص گذرنامه هنلی، که مقایسه نقاط قوت گذرنامه های مختلف محاسبات ی از نظر تعداد کشورهایی که اجازه می دهد سفر بدون ویزا به دارندگان آن گذرنامه است. آخرین رتبه بندی، که در ماه ژوئیه منتشر شد، نشان می دهد که:

پاسپورت ایالات متحده از قوی ترین در سال ۲۰۱۴ به داشتن ۱۵ کشور پیش از آن درسال ۲۰۲۰ – و این محدودیت های سفر اخیر به دلیل ویروس کوروناویروس را در نظر نمی گیرد.

به عبارت دیگر، حتی بدون همه گیر بودن، امتیاز پاسپورت ایالات متحده که اغلب یک بلیط طلایی برای سفر بدون ویزا در بسیاری از جهان محسوب می شود، کمرنگ شده است. همه گیر و اداره ترامپ دست به دست زدن به آن تنها تشدید بحران است.

این محدودیت ها می تواند برای آمریکایی ها دردناک باشد، که بسیاری از آنها تا به حال تجربه آنها را هرگز، می گوید: Dimitry Kochenov، رئیس قانون اساسی اروپا و شهروندی در دانشگاه Groningen در هلند است. Kochenov نیز یکی از سازندگان شاخص کیفیت ملیت است، که در منافع شهروندی های مختلف را نگاه می کند، و نویسنده کتاب شهروندی که اخیرا منتشر شده است. او می گوید: «آنها با این واقعیت که برای دارندگان بیشتر گذرنامه های دیگر در سراسر جهان شناخته شده است، مواجه شده اند»

پس چرا قدرت پاسپورت آمریکا رو به افول است؟ به طور کلی، در حالی که شهروندان از کشورهای ثروتمند تر یا ژئوپولتیکی قوی تر دسترسی به مسافرت آسان تر از کسانی که از کشورهای فقیر تر یا کوچکتر هستند، دارند، در رتبه بندی های اخیر نشان دهنده تغییر ارزش ها به سمت جهانی است که آمریکا شاهد آن بوده است، به ویژه در دولت ترامپ.

Kochenov می گوید: “تمثل یک عامل مهم در چگونگی رفتار کشورها با شهروندان دیگران است. اتحادیه اروپا، به عنوان مثال، اجازه می دهد تا مردم با ملیت های بیشتری در بدون ویزا از ایالات متحده است. در نتیجه اروپایی ها می توانند بدون آن به دور دنیا نیز سفر کنند.

A TSA officer checks a man's ID at a screening checkpoint at

ملت های پیش رو از آمریکا در آخرین رتبه بندی هنلی – ژاپن ابتدا به دنبال آن سنگاپور، کره جنوبی، آلمان، ایتالیا، فنلاند، اسپانیا، لوکزامبورگ، دانمارک، اتریش، سوئد، پرتغال، هلند و ایرلند – همه تعهد خود را به سیاست های جهانی گرا ی خود را متعهد کرده اند. ژاپن که شهروندانش می توانند بدون ویزا به ۱۹۱ کشور سفر کنند، همین امتیاز را به بازدیدکنندگان ۶۸ کشور ارائه می دهد.

در مقابل، ایالات متحده، محدودیت های سفر بر کشورهای متعدد در طول سه سال گذشته اعمال کرده است، با ممنوعیت رئیس جمهور دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ در تمام بازدید کنندگان آغاز شده است – حتی کسانی که دارای ویزای معتبر هستند – از هفت کشور مسلمان اکثریت. این امکان دسترسی به اکثر شهروندان ۳۹ کشور را بدون ویزا ارائه می دهد.

برای اطمینان از این که، به عنوان پادی دولر، مدیر روابط عمومی در هنلی و شرکا، به طور دیپلماتیک توضیح می دهد، “شما می توانید در یک شاخص سقوط” به دلیل “کشورهای دیگر بهتر انجام می دهند” — حتی اگر شما از سر رفته است.

اما عوامل دیگری در بازی وجود دارد. برای دهه ها، کشورها به دلیل امید به سرمایه گذاری های بیشتر از آمریکا، امکان دسترسی آسان به سفر به آمریکایی ها را داده اند. حالا با استفاده از دولت ترامپ هم هویج و هم چوب برای متوقف کردن کسب و کارهای آمریکا از سرمایه گذاری در خارج از کشور، این انگیزه کاهش یافته است.

در مقابل، باز بودن ژاپن به نفع این کشور کار می کند. «ماهیت سفر بدون ویزا با تعامل دیپلماتیک و بازرگانی بین دو کشور مستقل تعریف می شود» “این به سود بسیاری از ایالت های جنوبی است که سفر بدون ویزا با ژاپن.”

و با همه گیر نشان دادن مسافران آمریکایی به عنوان خطرات بهداشتی بیشتر از همیشه قبل از, حتی دلیل کمتری برای استقبال از آنها وجود دارد – به خصوص برای کوچکتر, ملت های آسیب پذیر, می گوید: جان تورپی, استاد جامعه شناسی و تاریخ در سیتی دانشگاه نیویورک که به طور گسترده در مورد گذرنامه و شهروندی نوشته شده است. او می گوید: «سوء مدیریت بحران ویروس های کوروناویروس توسط آمریکا، کشورهای کوچکتر را با حواست به خود می گیرد» “این فقط ارزش این مشکل را به مسافران آمریکایی اجازه نمی دهد. در صورت آلوده شدن این مسافران به هر یک از مردم محلی، آن را تبدیل به یک بار عمده بر روی آنها لجستیکی.”

نتیجه؟ انتظار سفر به خارج از کشور با پاسپورت ایالات متحده را فقط سخت تر، حتی پس از همه گیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im