مورد ضرب و شتم و Hosed او را در مبارزه برای سرنگون کردن یکی از آفریقای قدیمی ترین دیکتاتوری

  • Kah والا پیشرو چهره کامرون را مخالفت با دیکتاتور پل بیا.
  • والا یکی از معدود زنان در رده های بالای قدرت سیاسی در آفریقا و احتمال اجرای دوباره برای ریاست جمهوری در سال آینده است.
  • او را تحمل ضرب و شتم و بازداشت ها و حتی آدم ربایی برای دیدگاه های سیاسی او.

ادیت Kahbang والا جاه طلبی های ریاست جمهوری آغاز شد و با یک رویارویی است. آن را در سال 2010 و اپوزیسیون سوسیال دموکرات جلو (SDF) برنامه ریزی شده بود به میدان آن دیرین رئیس برای سومین بار در سال بعد از انتخابات در برابر رئیس جمهور پل بیا. والا به چالش کشیده او رهبر حزب به اصل مطلب. زمانی که او خودداری کرد و او را ترک کنید.

یک دهه بعد از 55 سال مشاور مدیریت — بهتر شناخته شده به عنوان Kah والا — پیشرو در چهره کامرونی مخالف است. نادر در این کشور سیاسی رده های رئیس جمهور کامرون حزب مردم (CPP) مواجه شده است به بازداشت تهدید به مرگ و ضرب و شتم. اما این تنها به تقویت عزم و اراده خود برای پایان دادن به بیا چهار دهه دیکتاتوری. تنها گینه استوایی تئودور Mbasogo شده است رئیس جمهور دیگر.

به عنوان coronavirus شیوع آمار کامرون والا نوشت بیا که به ندرت آدرس کشور درخواست او را به عموم اطمینان شهروندان است. وقتی هشتاد ساله در نهایت به نظر می رسد در اواسط ماه آوریل آن را تنها برای ملاقات با سفیر فرانسه.

والا در حال تلاش برای پر کردن که رهبری از درجه اعتبار ساقط. پیش از ماه رمضان آغاز شده است که در آوریل 23, او در بازدید از مساجد برای گسترش آگاهی اجتماعی فاصله و به توزیع ماسک. مبارزات انتخاباتی خود را است توزیع ماسک به زنان در نقاط مختلف دوالا بیش از حد.

در همان زمان والا است که در مدت طولانی بازی. به شکست بیا او می داند که کامرون نهادهای نیاز به تغییر ،

شده است وجود دارد هر چیزی که حتی مبهم شبیه یک انتخابات آزاد و عادلانه در کامرون است.

Kah والا

پس از رای گیری ششم از 23 نامزد در سال 2011 زمانی که او در اعتراض به این CPP والا بود و انتظار می رود برای ساخت در شتاب که در سال 2018 انتخابات است. در عوض, او حزب را تحریم آرا متهم کمیسیون انتخابات از تعصب. والا من که قرار بود برای مشروعیت بخشیدن به آنچه او می گوید یک صحنه ورزش است. این CPP همچنین تحریم 2020 انتخابات مجلس اصرار بر اصلاحات سیاسی و نهادهای انتخاباتی به جای برگزاری انتخابات محلی است.

“وجود نداشته است هر چیزی که حتی مبهم شبیه یک انتخابات آزاد و عادلانه در کامرون در تمام تاریخ ما” والا می گوید. “حزب حاکم ساخته شده از admin [کمیسیون] یک شاخه از حزب است.”

در واقع زمانی که بیا برنده یک هفتم ترم یک زمین لغزش در میان اتهامات گسترده تقلب در سال 2018 آن خبری نیست. رئیس جمهور پس از سال 1982 او شده بود نخست وزیر برای هفت سال قبل. بیا سابق وزیر دادگستری, Maurice Kamto که در اعتراض به مخالفت ائتلاف نامزد در سال 2018 شد بازداشت و به مدت نه ماه در Kondengui حداکثر امنیت زندان در Yaoundé این کامرونی سرمایه است.

هنوز هم به نظر می رسد که والا نگرانی بیا.

خانه جایی که او زندگی می کند در پایتخت تجاری از دوالا با او شریک و هفت به تصویب رسید فرزندان احاطه شده بود توسط پلیس کامیون در آستانه سال 2018 نتایج انتخابات به جلوگیری از او را از حضور در یک تظاهرات مسالمت آمیز.

همه که موفق به جلوگیری والا که زندگی تا کنون شده است یک درس در تعهد به پان Africanism و آزادی های مدنی. به عنوان یک پرستار آموزش در دانشگاه کالج بیمارستان در ابادان, نیجریه و غرب آفریقا برای اولین بار کالج پزشکی — والا مادر قول داده بود همکارانش او را به بازگشت وجود دارد که به هنگام تولد اولین فرزند او. در ماه فوریه سال 1965 او پرواز وجود دارد به نگه داشتن او تعهد است. به عنوان یک کودک در یک عنوان مستقل کامرون والا خواهد اغلب همراه با مادرش به ایستگاه های رادیویی و گوش دادن به صحبت در مورد حقوق زنان در هوا.

والا مدنی بنده پدر و مادر مخالف به سیاست های حزبی و در خانه والا را در آموزش و پرورش متمرکز بر وفاداری به ملت و حکومت قانون و نه به دولت. “من در یک محیط که در آن بسیار مهم بود به ایستادن برای خود حقوق و کمک به جامعه خود را,” او می گوید.

این درس را در پل و ساختمان مرکزی به والا تلاش برای به چالش کشیدن بیا با اتحاد یک کشور تقسیم شده است. انتخابات ریاست جمهوری پنج سال دور اما او در حال حاضر آماده. این CPP سازماندهی آنچه در آن جمعه سیاه مبارزات که در طی آن شرکت کنندگان در همه سیاه پوشیدن روسری نشان دادن همبستگی با زندانیان سیاسی این کشور Anglophone منطقه است که مبارزه با تبعیض برای چند دهه. کلید پیام والا می گوید این است که CPP در حال مبارزه با یک دشمن مشترک به تمام Cameroonians: بیا این رژیم است.

به چالش کشیدن دیکتاتوری است هزینه. والا ربوده شده توسط گارد ریاست جمهوری hosed در طول یک تظاهرات, سرکوب توسط مقامات امنیتی بازداشت و چندین بار. این همه دور از راه او نمودار زمانی که پس از تحصیل در کامرون و ساحل عاج او به ایالات متحده رفت و به کسب دو درجه از جمله MBA از دانشگاه منچستر منچستر مدرسه کسب و کار است.

اما پس از سالها مبارزه برای تغییر سیاسی از حاشیه والا در زمان غوطه پیوستن به SDF در سال 2007 و برنده شدن در انتخابات به دوالا شورای شهر که در آن سال. “او آنچه را که رهبران باید انجام دهید: او صدای او شنیده می شود می گوید:” آن دویل یک councilwoman در Auburn Hills, Michigan که ملاقات والا در جهانی رهبری زنان کنفرانس در سال 2008.

2011 Vital Voices News Conference

والا بود که دوباره زمانی که او به چالش کشیده SDF رهبر. “او شوکه شده بود,” او می گوید خنده. اما والا بود و اعتماد به نفس می گوید Ateki کاکستون این Yaoundé مبتنی بر, مدیر اجرایی طرفدار دموکراسی شبکه NewSETA. او دیده می شد به عنوان کسی که “نمی ترسم برای مقابله با برخی از مردسالار جهت از حزب” کاکستون می گوید.

مردسالاری یک چالش باقی مانده برای والا. “بسیاری از افراد جوان او را تحسین اما مردم هنوز هم احساس می کنم آن را هنوز هم به یک زن رئیس جمهور می گوید:” کاکستون.

و با وجود حمایت بیشتر Anglophone حقوق والا دریافت کرده است تهدید به مرگ از گروه های مبارزه برای یک جدایی طلب جمهوری Ambazonia متشکل از این کشور Anglophone مناطق.

آن را “نامعقول به انتخاب کردن برای یک مبارزه است که inflicts خشونت بیشتر” بر مردم والا می گوید. “من بسیار برای شود اما من اعتقاد ندارم در تجزیه, چرا که به عنوان یک آفریقایی, من باور نمی کنم که هویت من آغاز می شود که استعمار بنابراین من نمی توانم خودم را تعریف آینده من بر اساس اینکه Anglophone یا فرانسوی زبان.”

تا کنون شواهد کمی وجود دارد که بیا گرفتن بیش از کامرون است شل شدن. هنوز کاکستون معتقد است والا می تواند یک “کلید بازیگر در پست بیا عصر” هر زمان که ممکن است. “او یکی از این افراد در تلاش برای شکستن سقف شیشه ای و در کامرون است که سقف شیشه ای است ساخته شده از سنگ مرمر.” والا نشان داده است که صبر و پشتکار به دور تراشه تا آن زمان خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>