همان طور که ترامپ خواستار قانون و نظم است، آیا دادستان ارشد شیکاگو می تواند اتهامی را که او در جرم نرم است، مورد ضرب و شتم قرار دهد؟

پروپوبلیکا ایلینوی یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که در مورد سوء استفاده از قدرت تحقیق می کند. ثبت نام برای دریافت به روز رسانی هفتگی در مورد کار ما.

ماه گذشته، درست چند ساعت پس از کسب و کار در مرکز شهر شیکاگو توسط غارتگران مورد اصابت قرار گرفت، قاضی سابق پت اوبرایان به یک مصاحبه کننده تلویزیون محلی گفت که دادستان ارشد کوک کانتی مقصر است.

اوبرایان، جمهوری خواه که فاکس را برای وکیل ایالت کوک کانتی در رای گیری ماه نوامبر به چالش می کشد، می گوید: «قطعاً سیاست های کیم فاکس مبنی بر عدم پیگرد قانونی، رد پرونده ها، رد تمام اتهامات مواد مخدر، اجازه دادن به افرادی که اوراق قرضه I را غارت می کنند تا به غارت بازگردند – این یک سوت سگ برای این جنایتکاران است که دقیقاً کاری را که دیشب انجام دادند انجام دهند.» “ما قراره ديترويت بشيم اگر با کيم فاکس مبارزه نکنيم”

بیشتر ادعاهای اوبرایان به سادگی غیر واقعی بود؛ برای شروع، قضات، نه دادستان ها، در نهایت تصمیم می گیرند که آیا مظنونین می توانند اوراق قرضه را کنند و قبل از محاکمه آزاد شوند یا خیر. اما او در نگرانی های بسیار واقعی بسیاری از شیکاگویی ها که معتقدند جرم و جنایت خارج از کنترل است و مقامات مانند Foxx به اندازه کافی در مورد آن انجام نمی دهد لمس کرد.

خبرنامه ما توسط یک خبرنگار ProPublica ایلینوی هر هفته نوشته شده است.

انتخاب فاکس چهار سال پیش با حمایت گروه های اصلاحات ملی، سیاستمداران قدرتمند محلی و برخی از فعالان ماده زندگی های سیاه، در سراسر کشور به عنوان یک رویداد محوری نگاه می شد. او قول داد که اعتماد و انصاف را به دفتر دادستانی دولت بازگرداند – گامی در جهت عادلانه تر کردن سیستم عدالت کیفری.

از زمان کشته شدن پلیس جورج فلوید در مینیاپولیس، خواسته های تغییر به عنوان بخشی از یک گفتگوی ملی در مورد نژادپرستی و اجرای قانون شدت گرفته است.

اما پس از ماه ها اعتراضات، انفجارهای گاه به گاه شورش و افزایش خشونت در شیکاگو، تعدادی از سیاستمداران اعلام کرده اند که وقت آن رسیده است که جرم و جنایت سخت تر شود. بلندترین آن البته رئیس جمهور دونالد ترامپ است که ترس از هرج و مرج و تخریب را در حالی که برای انتخاب مجدد در مورد «قانون و نظم» کمپین می کند، خیره می کند. چلنجر جو بایدن و دیگر دموکرات ها اشاره کرده اند که ناآرامی ها و خشونت ها در ساعت ترامپ رخ می دهد، اما این بدان معنا نیست که نگران واقعی بودن واکنش های سیاسی نیستند.

در یک سال تاریخ عطف، برخی در شیکاگو تعجب در مورد قبلا غیر قابل تصور: آیا یک جمهوری خواه در واقع می تواند برنده دفتر countywide؟

مهم تر از آن، ترس رو به رشد از جرم و جنایت تضمین می کند که نه تنها فاکس بلکه دستور کار اصلاحات او وعده داده خواهد شد تا برای رای گیری. در زمان آشفتگی و اضطراب، چند رای دهنده دموکرات به فراخوان قانون و نظم پاسخ خواهند داد؟ آیا عدالت بیشتر از قفل کردن مردم است؟

اپتیک همچنین می گوید: فاکس که در توسعه مسکن عمومی کابرینی-گرین بزرگ شده است، اولین آمریکایی آفریقایی تبار در دهه های اخیر است که به عنوان دادستان ارشد، و اولین زن آمریکایی آفریقایی تبار تا کنون خدمت کرده است. در حالی که او توسط رای دهندگان در محله هایی که بیشتر تحت تاثیر جرم و جنایت و پلیس قرار گرفته اند در آغوش گرفته شده است، او در جوامعی که بیشتر افسران پلیس شهر در آن زندگی می کنند، مورد توهین قرار گرفته است. اوبرایان باید امیدوار باشد که بتواند با رای دهندگان در مناطق عمدتاً سفیدپوست و هیسپانیک در بقیه شهرستان کوک ارتباط برقرار کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im