به عنوان تدی روزولت را مجسمه می افتد اجازه دهید به یاد داشته باشید که چگونه واقعا تاریک تاریخ خود بود

شهر نیویورک آمریکا موزه تاریخ طبیعی یکشنبه اعلام کرد که آن را به حذف آن معروف مجسمه از رئیس جمهور تدی روزولت از آن پیاده رو ورودی.

این موزه تاکید کرد که تصمیم گیری ساخته شده بود بر اساس این مجسمه را “سلسله مراتبی ترکیب” — روزولت است سوار بر اسب flanked توسط یک مرد آفریقایی و آمریکایی های بومی در پا — به جای این واقعیت ساده است که آن را به تصویر کشیده روزولت. موزه شرکت تاسیس شده توسط روزولت پدر را حفظ خواهد کرد روزولت نام در آن تئودور روزولت یادبود سالن تئودور روزولت برجک و تئودور روزولت پارک.

این نشان می دهد که آمریکایی ها هنوز هم با آن مواجه فوق العاده تاریک روزولت ،

روزولت متولد شد و در سال 1858 به یک ثروتمند شهر نیویورک ، زمانی که پدرش درگذشت در حالی که روزولت بود حضور در دانشگاه هاروارد به او به ارث برده معادل حدود 3 میلیون دلار امروز است. در حالی که در دهه بیست سالگی خود را Roosevelt, سرمایه گذاری یک درصد قابل توجهی از این پول را در گاو کسب و کار غرب است. این منجر شد او را به صرف مقدار زیادی از زمان در مونتانا و Dakotas در سال فقط قبل از آنها تبدیل متحده در سال 1889.

در طول این دوره روزولت توسعه یک نگرش آمریکایی های بومی است که می تواند نسبتا تواند به عنوان نسل کشی. در سال 1886 سخنرانی در نیویورک اعلام کرد:

من نمی رفتن تا آنجا که به فکر می کنم که تنها خوب هند است مرده, هندی,, اما من معتقدم نه نفر از هر ده هستند و من نمی خواهم به پرس و جو بیش از حد نزدیک به صورت دهم. خطرناک ترین کابوی بیشتر اخلاقی اصل از متوسط هند است. سه صد کم خانواده های نیویورک و نیوجرسی حمایت از آنها برای پنجاه سال در باطل به بطالت و شما خواهد شد برخی از ایده از آنچه سرخپوستان هستند. بی پروا کینه, fiendishly بی رحمانه است.

که در همان سال روزولت منتشر شده از یک کتاب است که در آن او نوشت که “به اصطلاح Chivington یا شنی [sic] نهر کشتار به رغم خاص ترین اعتراض جزئیات بود در کل به عنوان صالح و مفید یک سند که تا کنون صورت گرفت در مرز.”

شن و ماسه نهر قتل عام رخ داده بود 22 سال پیش از این در کلرادو خاک پاک کردن یک روستا بیش از یک صد چینن و Arapaho مردم است. آن را در هر راه قابل مقایسه با من لای قتل عام در طول جنگ ویتنام. نلسون A. مایل یک افسر که در نهایت ارتش را بالا کلی نوشت: در خاطرات خود که آن را “شاید foulest ترین و غیر قابل توجیه جنایت در حافظهی آمریکا است.”

حمله به رهبری سرهنگ جان Chivington که معروف گفت: “من آمده ام به کشتن سرخپوستان … کشتن و سر همه بزرگ و کوچک; nits را شپش است.” سربازان بعد گزارش داد که پس از کشتن مردان و زنان و کودکان آنها مثله شده بدن خود را برای غنائم. یک ستوان اظهار داشت: در یک بررسی کنگره که “من شنیده ام که افراد سفید بز کوهی قطع شده بود را به یک کیسه توتون و تنباکو از.”

در پس از آن کتاب “برنده شدن غرب” روزولت توضیح داد که اقدامات ایالات متحده آمریکا نسبت به سرخپوستان آمریکایی بودند بخشی از بزرگتر شریف تلاش استعمار اروپایی:

همه مردان عاقل و سالم فکر می کردم باید اخراج بی تاب با تحقیر و تقاضای این است که این قاره باید محفوظ است و برای استفاده از پراکنده قبایل وحشی … ترین خوشبختانه سخت, پر انرژی, عملی مردانی که انجام این کار پیشگام تمدن در barbarous اراضی مستعد ابتلا به غلط احساسات. افرادی که این stay-در-خانه های بیش از حد خودخواه و تنبل هم فاقد تخیل به درک مسابقه-اهمیت کاری که انجام شده توسط خود پیشگام برادران وحشی و سرزمین های دور …

ترین در نهایت صالح از تمام جنگ است جنگ با وحشی. … آمریکایی و هندی بوئر و Zulu قزاق و تاتار New Zealander و مائوری—در هر مورد ویکتور وحشتناک هر چند بسیاری از اعمال او هستند گذاشته است عمیق پایه برای آینده عظمت توانا مردم است.

آن است که بدون اغراق به این Hitlerian. و در حالی که آن را بسیار محبوب می گویند پس نازیسم بود فقط فصاحت شبیه به اروپایی استعمار می شد حاصل از آن و منطقی آن اوج.

در سال 1928 سخنرانی آدولف هیتلر در حال حاضر صحبت approvingly چگونه آمریکایی ها “به ضرب گلوله کشته میلیون ها نفر از Redskins به چند صد هزار نفر و در حال حاضر نگه داشتن متوسط باقی مانده در زیر مشاهده در قفس است.” در سال 1941 هیتلر گفت: خواص از برنامه های خود را به “Europeanize” روسیه است. این بود که فقط آلمانی ها که انجام این کار, او گفت:, اما اسکاندیناوی و آمریکایی ها “همه کسانی که احساس برای اروپا است.” مهم ترین چیز بود که “بر اساس نگاه بومی به عنوان Redskins.”

چه این به این معنی به صورت بی حد و حصر جشن روزولت در سراسر ایالات متحده است تا به ما. اما اگر ما ادامه راستش ما از یک حساب با چیزی حتی بیشتر به یاد ماندنی از تاریخ امریکا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>