نیروی هوایی عملیات ویژه نظارت هواپیما کمین در نزدیکی پورتلند در طول فدرال سرکوب

در حالی که ناشناس فدرال عوامل انداخته اند معترضان به بینام و وانت و شلیک گاز اشک آور در پورتلند شهردار در روزهای اخیر یک نیروی هوایی نظارت هواپیما طراحی شده برای حمل state-of-the-art سنسور به طور معمول این سایت متعلق به مناطق جنگی است دور اورگان شهر حومه از بالا.

هواپیما انجام 328 “وحشی” کشف شد از طریق منبع باز ردیابی پرواز در سایت ADS-B ارز اجازه می دهد برای نظارت بر آن دوره است. رهگیری بررسی این اطلاعات پرواز, تایید, تنگ, دایره پروازهای سازگار با نظارت عملیات در پورتلند.

این هواپیما توسط دو موتور هواپیما ساخته مدولار مد است که اجازه می دهد تا آن را به مجهز دوربرد نظارت تجهیزات مناسب برای حمایت از آمریکا در عملیات ویژه کماندوهای بر روی زمین با توجه به نیروی هوایی مستندات قبلی و گزارش های عمومی. آن را در کلرادو در اوایل این ماه حلقه بیش از دنور و تخته سنگ قبل از پرواز به پورتلند در جولای 19, شده است و چرخش در بالا پرتلند و حومه آن از جولای 21, با توجه به در دسترس عموم پرواز داده های جمع آوری شده توسط وب سایت های مانند ADS-B ارز.

در یک عملیات ویژه نیروهای صنعت کنفرانس در سال 2015 به عنوان اولین گزارش, دفاع, وبلاگ جنگ خسته کننده نیروی هوایی سرهنگ اریک فورسیت دقیق این بچه توانایی برای انجام هوش نظارت و شناسایی و یا ISR, نشان دادن تجهیزات بالقوه برای کمک به نیروهای ایالات متحده از بالا. “با جک برای قدرت اترنت GPS و دیگر ارتباطات مهندسین می تواند به راحتی نصب انواع دنده” نوشت: جنگ خسته کننده است را یوسف Trevithick در آن زمان است. “این سیستم می تواند به طور بالقوه قادر به اجرای دوربرد و رادار قدرتمند دوربین پرقدرت رادیو لیزر محدوده مکان یاب و بیشتر است.”

فراموش-328 “گربه وحشی” به عنوان قابلیت های ارائه شده در مارس 2015 عملیات ویژه نیروهای صنعت کنفرانس.

گربه وحشی پشمالو است که در مدار پرتلند ثبت شده است به 645th مهندسی هوانوردی در Wright-Patterson پایگاه نیروی هوایی در اوهایو کاملا فاصله از پورتلند. این 645th قبلا تحت عمل کد نام “بزرگ صفری” و تاسیس شد و در سال 1952 به تمرکز نیروی هوایی مخفیانه نظارت برنامه ها در طول جنگ سرد ، “بزرگ صفری شده است یک جایگزین کسب منبع خاصی برای اولویت بالا سریع واکنش فوری مبارز فرمانده نیازهای” سابق نیروی هوایی, منشی, Michael Donley گفت: در سال 2010 ، یک 2018 obit سابق بزرگ صفری مدیر لایحه گرایمز در توصیف این نهاد به عنوان “مرموز نیروی هوایی خرید برنامه به صورت تخصصی ویژه ماموریت هواپیما.”

در حالی که خانمها قابل توجه پتانسیل های گسترده منطقه در زمان جنگ نظارت روشن است آن را کمتر آشکار است چرا یک هواپیمای جنگی در حال پرواز تنگ محافل — به طور معمول به سادگی مرده نظارت هوایی — در نزدیکی اعتراضات داخلی یا که دستور. ماه گذشته مادربرد مشابه گزارش شده نظارت پلها توسط گارد ملی بیش از تظاهرات. این معلوم نیست که آیا نیروی هوایی است که درگیر شدن در فعالیت های نظارت از معترضان یا صرفا تست هواپیما قابلیت به انجام و یا انجام کاری کاملا نامربوط.

نیروی هوایی بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

“بزرگ صفری است همه چیز در مورد تست تجهیزات جدید تا شاید ما شاهد نسل بعدی از تکنولوژی استفاده شده در داخل کشور در حال حاضر, و یا آنها با استفاده از بهبود وضعیت تست مستقل” روزنامه نگار تحقیقی و هواپیما-پیگیری علاقه مندان سام ریچاردز است که نظارت بر پروازها گفت: رهگیری. “من فکر می کنم این ساده لوحانه به این پروازها به طور جدی با توجه به راه این دولت سرکوب این شورش.”

پرواز به نظر نمی رسد جای گرفته اند به طور مستقیم بر مرکز شهر پورتلند کانون اعتراضات, بلکه در طیف وسیعی از 20 تا 30 مایل از این شهر مرکز. که هنوز هم می تواند اجازه می دهد برای ریز دانه نظارت با این حال; 2016 بلومبرگ گزارش پلیس نظارت هوایی بیش از بالتیمور با اشاره به کوچک هواپیماهای غیر نظامی استفاده می شود وجود دارد می تواند نظارت مساحت 30 کیلومتر مربع است.

صرف حضور در نزدیکی پورتلند از یک هواپیما طراحی شده برای تست استرس SOCOM را هوایی دنده جاسوسی است که به اندازه کافی به نگرانی برخی از ناظران. “آشکار استفاده از هواپیماهای نظامی در داخلی عملیات باید تنظیم کردن انواع زنگ هشدار” گفت: استیون Aftergood مدیر فدراسیون دانشمندان آمریکایی’ دولت محرمانه بودن پروژه است. “آنچه که ماموریت خود را? تحت چه قدرت آنها عامل و کسی که مجاز آنها ؟ به نظر می رسد دولت این است که با فشار دادن راست از طریق آنچه که تا به حال ایجاد شده است هنجارهای شفافیت و پاسخگویی است.”

آرایه وسیعی از قدرت نظارت دنده این هواپیما به طور بالقوه می تواند انجام این پرواز است که باعث نگرانی بیش از حفظ حریم خصوصی و بیان سیاسی است. “این هواپیما در حال معتقد به حمل SIGINT [سیگنال های هوش] سنسورهای; اگر که مورد سپس گردان که در آن فاصله احتمالا (بسته به ارتفاع) اجازه می دهد تا سنسور به جمع آوری داده های” دیوید Cenciotti بازنشسته نیروی هوایی ایتالیا افسر و هوافضا روزنامه نگار گفت: رهگیری هر چند او اشاره کرد که او تنها می تواند حدس و گمان و بدون دانستن گربه وحشی پشمالو, واقعی حمل بار.

Screen-Shot-2020-07-23-at-11.12.36-AM

پرواز از داده های اخیر انجام 328 “وحشی” ماموریت فقط در خارج از پورتلند.

سام ریچاردز

سناتور. Ron Wyden که ساکن در پورتلند گفت: رهگیری “این امر می تواند کاملا غیر قابل قبول برای ایالات متحده و نیروهای مسلح برای شرکت در نظارت از تظاهرات در آمریکا در شهر” اضافه کردن “من خواسته نیروی هوایی به توضیح این پرواز از جمله این که چرا این هواپیما گردان پورتلند چه اطلاعات آن در حال جمع آوری و که تصویب این ماموریت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im