امریکا و جغرافیای سیاسی جدید پس از Coronavirus

این بیماری همه گیر کوروناویروس مجبور شده است تقریبا هر فرد در این سیاره به باریک تمرکز خود را در چگونه برای به روز به روز. زمانی که گرد و غبار در نهایت پاک می کند و ما ظهور از ما قرنطينه ما به احتمال زیاد برای پیدا کردن یک جهان که افق شده اند اساسا تبدیل شده است. در بسیاری از این تغییرات خواهد بود. این بیماری همه گیر خواهد شد و به احتمال زیاد باعث تشدید برخی از ترسناک ترین تحولات معمولا در ارتباط با بحران سیستمیک مانند تغییر آب و هوا: کاهش جهانی اقتصاد, دولت, سقوط مهاجرت اجباری در کشورهای در حال توسعه و ظهور استبداد در خانه.

آن را ندارد به این باشد که راه. بسته به اینکه چگونه جهان در پاسخ به چالش های در حال ظهور ما می تواند آب و هوا این طوفان — شاید حتی ساخت جوامع ما قوی تر در این فرآیند است.

“هنگامی که تاثیر این ویروس واقعا شروع به آمار کشورهای در حال توسعه ما در حال رفتن به دیدن یک محصول جدید از بی ثباتی است.”

“در حال حاضر ما در حال تجربه این بیماری همه گیر به عنوان یک بحران بهداشت عمومی. در چند هفته یا چند ماه آن را در حال رفتن به تبدیل شدن به یک بحران اقتصادی و تا پایان سال, ما ممکن است در این نگاه به عنوان یک مسئله امنیت ملی” گفت: David Kilcullen یک ضد شورشی کارشناس و نویسنده از “اژدها و مار: چگونه غرب آموخته به مبارزه با بقیه.”

“هنگامی که تاثیر این ویروس واقعا شروع به آمار کشورهای در حال توسعه ما در حال رفتن به دیدن یک محصول جدید از بی ثباتی” Kilcullen هشدار داد. “این می تواند بحران که reorders جهان سیستم. این بی سابقه ای در مقیاس جهانی و در رسیدن به آن.”

کشورهای توسعه یافته از جمله ایالات متحده آمریکا به دنبال عظیم انقباضات در GDPs که می تواند کوچک به میزان 25 تا 30 درصد در ماه های آینده. اما بدترین اثرات این فروپاشی اقتصادی ممکن است در کشورهای در حال توسعه. برنامه توسعه سازمان ملل متحد هشدار داده است که هزینه های اقتصادی تحمیل شده توسط Covid-19 در کشورهای فقیر اجرا می تواند به عنوان بالا به عنوان $220 میلیارد. در علاوه بر این به تعداد زیادی از افرادی که می میرند و به عنوان نتیجه کافی مراقبت های پزشکی و بهداشت مالی تاثیر این ویروس وجود ندارد و کافی کمک از خارج ممکن است یک بار غیر ممکن است در کشورهایی که ثبات اجتماعی در حال حاضر شده است به مخاطره انداخته است.

هنوز هم وجود دارد بسیار است که ما در مورد نمی دانم چگونه Covid-19 را در جهان جنوب است. اما اگر پرجمعیت متحده در آفریقا و آسیا و آمریکای لاتین را تحت تنش جدی و شروع به شکست خواهیم ناآرامی و مهاجرت کوتولگی است که دیده می شود در طول دهه گذشته در خرید اینترنتی از بهار عربی.

یکی از راه های است که ممکن است پاسخ به ترس و اختلال باعث Covid-19 خواهد بود را به یک تبر برای خود دست و پا گیر دموکراسی و در آغوش استبداد. دولت مجارستان ویکتور وزیر در حال حاضر با استفاده از بحران به طور موثر به خودی خود تبدیل به یک دیکتاتوری است. در ایالات متحده آمریکا و دولت فدرال پیشنهاد اعطای خود را خیره کننده قدرت به طور نامحدود بازداشت مردم در شرایط اضطراری ملی بدون اتهام. در ضمن به عنوان بحران رول و دولت آمریکا پاسخ همچنان به نگاه گیج و بی اثر درک است که در حال توسعه شاید ناعادلانه است که با وجود خشونت اقتدارگرا کشورهایی مانند چین در حال بهتر است در مدیریت بحران از متمرد دموکراسی.

Members of the Maryland National Guard unload crates of beds from FEMA into the convention center in Baltimore, Md., on March 28, 2020. The Guard set up a 250-bed field hospital in preparation for Covid-19 patients.

اعضای گارد ملی مریلند خالی کردن جعبه تخت از FEMA به مرکز کنوانسیون در Baltimore, Md., در 28 مارس سال 2020 است. گارد ملی راه اندازی 250 تخت بیمارستان صحرایی در آماده سازی برای Covid-19 بيمار.

عکس: گابریلا Demczuk

ایالات متحده در حال حاضر در انتظار یک دوره عدم اطمینان سیاسی با یک فرار فرمانده در حال اجرا برای انتخاب مجدد. آن است که هنوز روشن نیست چه مدت زمان بیماری همه گیر را ادامه خواهد داد یا اینکه سخت گیرانه اجتماعی-فاصله اقدامات مورد نیاز خواهد بود در پاسخ به موج جدیدی از این بیماری در پاییز. حتی قبل از Covid-19 وجود دارد سوال در مورد انصاف رای و چگونه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ممکن است رفتار می کنند اگر خود را نگه دارید در اتاق به نظر می رسد تهدید در ماه نوامبر. با شروع این بیماری همه گیر این خطر ممکن است بی ثباتی به عنوان یک نتیجه از رفتار او است که به دنبال بسیار بیشتر است.

“اگر همه گیری همچنان از طریق ماه نوامبر برخی از ناظران را نگران است که هر گزارش نتیجه انتخابات شک با توجه به شرایطی که تحت آن رای گیری انجام شده است گفت:” استفان والت استاد امور بین الملل در دانشگاه هاروارد John F. Kennedy School دولت است. “اگر به نتیجه نزدیک است, و یا اگر هر دو طرف ادعا می کنند که برنده وجود دارد می تواند یک اختلال جدی از روند انتخابات. و برای اولین بار در تاریخ ما, ما همچنین یک رئیس جمهور کنونی که ممکن است به خوبی با استفاده از این وضعیت به عنوان بهانه ای برای حفظ خود را نگه دارید در قدرت است.”

برای قرار دادن آن ملایم و سپس سیاسی راه پیش رو است برخی از خطرات در آن است. در جاویدان کلمات از هومر سیمپسون, اما, این چالش ها نیز افزایش احتمال “crisitunity.”

در سراسر طیف سیاسی در آمریکا, اقتصادی, پاسخ به بحران ها مورد بحث قرار گرفته است که می شده اند در نظر گرفته خیالی چندی پیش از جمله گسترش دولت رفاه حمایت و سرمایه گذاری در زیر ساخت های ملی. بسیاری از این تغییرات بودند بشدت مورد نیاز است ، به عنوان مقیاس کامل از این بحران باعث می شود خود را قابل مشاهده است آن است که تبدیل شدن ممکن است به تصور این سرمایه گذاری به عنوان بخشی از امنیت ملی ما — همیشه یک راه خوب برای دریافت بودجه شیپور خاموشی در جریان است.

“ملی قدرت استوار است اولین و مهمترین داخلی با قدرت و یک چیز بحران فراهم است و این شانس را به شرکت در ‘نظامی Keynesianism’ توسط funneling پول از وزارت دفاع بودجه به زیرساخت ها و طبقه بندی آن به عنوان دفاع ملی گفت:” متی اشمیت دستیار پروفسور امنیت ملی و علوم سیاسی در دانشگاه نیوهیون. “ما باید در اولویت قرار گرفتن تا با بقیه جهان از نظر حمل و نقل عمومی و آموزش و پرورش ما سیستم مراقبت های بهداشتی که در حال نشان دادن نشانه هایی از فشار است. آن است که هنوز از نظر سیاسی دشوار است برای ایجاد تغییرات شبیه به این, اما در حال حاضر وجود دارد احتمالا بهترین فرصت شده است وجود دارد در دهه.”

این می رود بدون گفت که در حال حاضر ایالات متحده را پاسخ اولیه به coronavirus شد botched. با وجود داشتن ماه برای آماده سازی همه گیر نورد در سراسر کشور قبل از کافی تست و زیرساخت ها می تواند در محل قرار داده برای مدیریت آن به طور موثر. سوء مدیریت بدون شک منجر به مرگ و میر و احتمال کشتن بسیاری از. اما بحران نشده است. هنوز هم وجود دارد فضا برای فدرال و دولت های ایالتی برای نشان دادن شایستگی و توانایی مدیریت بحران موثر است.

Medical staff members receive flowers after returning home to Bozhou, in China's eastern Anhui province, on April 10, 2020, from Wuhan after helping with the Covid-19 recovery effort.

پزشکی, اعضای هیات دریافت گل پس از بازگشت به خانه به بژو در چین شرقی استان آنهویی در 10 آوریل سال 2020 از ووهان پس از کمک به با Covid-19 تلاش بازیابی.

عکس: AFP via Getty Images

به حدی است که مقامات آمریکایی موفق شد در هفته ها و ماه های آینده تفاوت را به آمریکایی ها بلکه به کشورها در سراسر جهان خواهد شد که در حال مشاهده و مقایسه نتایج تولید شده توسط بزرگ دموکراسی مانند ایالات متحده علیه دولتهای خودکامه مانند چین است. چگونه کشورهای دیگر درک موفقیت نسبی این دو مدل خواهد شد یک راه طولانی در تعیین شکل خود را از سیاست است. اگر آمریکا موفق به دریافت این بیماری همه گیر در خانه تحت کنترل آن نیز خواهد شد در یک موقعیت برای کمک به کاهش بدترین اثرات در جهان در حال توسعه. گام مهمی است که می تواند گرفته شده حق دور خواهد بود لغو تحریمها بر ایران است که فلج توانایی خود را برای جلوگیری از ویروس.

“این بحران جهانی به خودی خود نمی خواهد که حتی تا به حال رخ داده است مقامات محلی در چین نه دروغ در مورد آن جدی.”

با وجود چه چیزهایی ممکن است به نظر در حال حاضر و با توجه به اینکه ما چگونه عمل می کنند — وجود دارد هنوز هم دلایل قوی برای مقاومت در برابر استبدادی وسوسه.

“من boggles ذهن داشته باشند وقتی که من مردم در غرب نگاهی به چینی پاسخ به این همه گیر و فکر می کنم که آنها انجام یک کار خوب” مارتین گفت: Gurri سابق سیا و تحلیلگر و نویسنده کتاب “شورش عمومی است.” “این بحران جهانی به خودی خود نمی خواهد که حتی تا به حال رخ داده است مقامات محلی در چین نه دروغ در مورد آن جدی. تنها سوال در حال حاضر این است که آیا رهبران ملی وجود دارد فریب خورده توسط خود آمار و یا همدستی در coverup.”

“دمکراسی شده است بسیار اشتباه گرفته و نمی به کار گرفته شده پاسخ خود را به عنوان به خوبی به عنوان آنها می تواند داشته باشد” Gurri اضافه شده است. “اما ما نباید اشتباه است که با وحشتناک سیاسی اتفاق می افتد که در کشورهای استبدادی که در آن اولین سوال که دولت بپرسید در پاسخ به یک بحران است که چگونه به آن را متوقف کند اما چگونه به فریم آن را در راه است که باعث می شود آنها را نگاه خوب به عنوان ممکن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>