دادستان کل آلاسکا ساعاتی پس از انتشار متون “ناراحت کننده” او را به یک همکار جوان تر

ارسال استعفا داد

ProPublica یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که در مورد سوء استفاده از قدرت تحقیق می کند. ثبت نام برای دریافت بزرگترین داستان های ما به محض انتشار آنها.

کوین کلارکسون دادستان کل آلاسکا روز سه شنبه در پی انتشار یک تحقیق انکوریج دیلی نیوز و پروپولیکا استعفا داد که نشان می داد صدها پیام متنی برای یک کارمند جوان تر ایالت ارسال کرده است که کلارکسون اذعان داشت او را ناراحت کرده است.

سوابق به دست آمده توسط اتاق های خبری در بر داشت کلارکسون ارسال حداقل 558 پیام متنی بین 5 مارس و 31 مارس به یک زن که کار او نیاز به او گاهی اوقات تعامل با دادستان کل. او دست کم در ۱۸ پیام از زن دعوت کرد که به خانه اش بیاید.

دولت مايک دانلوی، جمهوريخواه، روز سه شنبه در ايميلی گفت استعفای کلارکسون را پذيرفته است.

در بیانیه دانلوی آمده است: «این اداره بالاترین سطح رفتار حرفه ای در محیط کار را دارد و همیشه انتظار خواهد داشت.» “هیچ چیز مهم تر از حفاظت از کارکنان دولت ما وجود دارد، و این شامل احساس امنیت زمانی که یک کارمند در محل کار است.

کوین کلارکسون اعتراف کرده است که در محیط کار رفتار می کند که تا انتظارات بالای ما زندگی نمی کرد و این به شدت ناامید کننده است. صبح امروز مسئولیت پیامدهای غیرعمد اقداماتش را به عهده گرفت و استعفای خود را به من مناقصه کرد. من قبولش کردم .

“قانون ایالتی دستورالعمل ها و حمایت هایی را برای تمام کارمندان دولتی از جمله محرمانه بودن در مورد مسائل پرسنلی فراهم می کند. فرمانداری مقید است و با آن قوانین مطابقت دارد. دولت من به اصرار بر رفتار حرفه ای از همه کارکنان ما، بدون در نظر گرفتن موقعیت خود را در دولت ایالتی است.”

در حالی که استعفای کلارکسون در عرض چند ساعت از انتشار داستان صورت گرفت، بیش از دو ماه پس از آن صورت گرفت که سازمان های خبری شروع به پرسیدن سوال و درخواست سوابق در مورد پیام های متنی او کردند.

اتاق های خبری از رفتار کلارکسون در ماه ژوئن با خبر شدند و برای اولین بار نسخه هایی از پیام های وزارت قانون – که او بر آن نظارت دارد – را در ۴ ژوئن درخواست کردند. وزارت حقوق در پاسخی در ۱۹ ژوئن گفت که دولت «هیچ سوابقی ندارد.»

روزنامه های دیلی نیوز و پروپوبلیکا از آن زمان درخواست های متعددی ارسال کرده اند. در این ماه وزارت قانون در پاسخ به درخواست سوابق، ایمیلی را به اشتراک گذاشت که در بخش مدنی خود برای کارمندان فرستاده شده بود که گفته بود دادستان کل برای ماه اوت در مرخصی است و اختیار او به وکیل دیگری در دفتر تفویض شده است. روز جمعه، این بخش تأیید کرد که کلارکسون در مرخصی بدون حقوق به سر می برد و هیچ یک از سه سلف او برای مدت زمانی که او بوده است، خاموش نبوده اند.

با توجه به فرصت های مکرر برای اظهار نظر، فرمانداری از پاسخ دادن به سوالاتی در مورد زمانی که دانلوی از رفتار و اینکه چه اقداماتی بین کشف پیام ها و مرخصی کلارکسون که از اول اوت آغاز شد، خودداری کرده است. روز دوشنبه به حريم خصوصی کارکنان استناد کرد و بيانيه دانلوی روز سه شنبه بار ديگر اين موضوع را تکرار کرد.

در اوائل ماه جاری، جف ترنر سخنگوی دانلوی گفت انتظار می رود کلارکسون به سر کار اول سپتامبر بازگردد و با استناد به قوانین پرسنل، حاضر نشد بگوید آیا دادستان کل در مرخصی پرداخت شده یا بدون حقوق قرار دارد یا خیر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im