پس از 28 سال آتش که فرستاده کلود گرت به زندان ممکن است نگاه دوم

استوارت Bayne پا در داخل خانه در 114 خیابان برادوی و اجازه دهید یک آه عمیق. او هنوز ایستاده بود برای یک لحظه و سپس به آرامی راه می رفت به سمت عقب. برای یک لحظه او گفت: هیچ چیز جای پای خود انعکاس در سراسر اتاق خالی. دیوار رنگ بود و رنگ های روشن — اتاق نشیمن بود و عمیق کبود آشپزخانه خردل زرد — اما این فضا احساس تلخ و سرد است. Bayne وارد اتاق رختشویي, کوچک, کثیف فضا با دیوارهای سفید. او قرار داده و دست خود را بر قلب او و grimaced. این اتاق که در آن Lorie لی لنس مرده بود در آتش سوزی تقریبا 28 سال قبل است.

Bayne عینک زده, تاریک, coveralls و قهوه ای چکمه های کار. آن را بسیار سرد سهشنبه در ماه دسامبر هفته قبل از کریسمس. او می خواهم رانده شده را به خانه در درخت گردوی امریکایی, تنسی, فقط در شمال Nashville در یک جیپ 4×4 تبلیغات کسب و کار خود را: آتش PI: محرمانه منشاء و علت تحقیقات. خودرو پر شده بود با لوازم — کلاه های سخت, چراغ قوه و یک ژنراتور قابل حمل. در مسافر صندلی بود تا سال 2017 نسخه National Fire Protection Association منی handbook “NFPA 921: راهنمای برای آتش سوزی و انفجار کرد.”

اولین نسخه از “NFPA 921” در سال 1992 منتشر شد تنها چند هفته قبل از آتش سوزی در 114 برادوی است. در سال های آینده را متحول خواهد Bayne حرفه ای. تا زمانی که نقطه آتش محققان تا به حال آموزش داده شده است به تکیه بر غریزه و تفسیر خود از شواهد بصری در صحنه برای تعیین یک آتش منشاء و علت است. اما “NFPA 921” جایگزین این روش با روش علمی: جمع آوری شواهد برای آزمون فرضیه به شکل از چگونه یک آتش سوزی شروع شد. انتقادی متن نیز کنار دیرینه اسطوره ها در مورد آتش و رفتار و رد کردن سرنخ های بصری است که کارشناسان یک بار در ارتباط با آتش سوزی. نامنظم علائم سوختگی شناخته شده به عنوان “پور الگوهای” برای مثال زمانی که مدارک و شواهد از یک مایع accelerant بودند و در واقع تولید شده توسط پدیده ای به نام flashover — لحظه آتش سوزی در یک اتاق می شود یک اتاق در آتش است.

اما این آیات آمد خیلی دیر شده برای آتش که به کشته شدن Lance. زمانی که محققان در خانه وارد شده در فوریه 24, 1992, آنها کشف و ضبط بزرگ “پور” الگوی در اتاق نشیمن طبقه همراه با یک ظرف نفت سفید در آشپزخانه یافت. لنس با دوست 35 ساله کلود گرت که جان سالم به در برد آتش اصرار داشت که او نمی دانست چگونه آن آغاز شده است توضیح داد که این زن و شوهر با استفاده از نفت سفید برای گرم کردن خانه خود را در طول زمستان. اما او به زودی کاهش یافت و تحت سوء ظن. دادستان گفت: او قفل شده است و لنس در اتاق رختشویی در پشت خانه ریخت و نفت سفید بر روی کف اتاق نشیمن و چپ او را به مرگ.

house-01-1582841556
bayne-02-1582841567

از دیدگاه, اتاق ابزار, نزدیک به سه دهه پس از سال 1992 آتش on Dec. 17, 2019.عکس: Liliana سگورا/رهگیری

وجود دارد باید شک و تردید در مورد این نظریه از شروع. بعد از اینکه محکوم به قتل و محکوم به زندگی در سال 1993 گرت برنده یک محاکمه جدید پس از کشف شواهد نکردن توسط دولت است که نشان داد که درب به اتاق بازگشت به حال شده است در قفل شده است. اما در سال 2003 جدید هیئت منصفه ارسال گرت بازگشت به زندان بسیار به پریشانی از Bayne که استخدام شد به عنوان شاهد متخصص برای محاکمه مجدد. او متقاعد شده بود مورد سقط جنین از عدالت — اعتقاد راسخ بر علم آشغال که مدتها پس از افشا و خنثی شده است. برای نزدیک به 20 سال Bayne شده است در تلاش برای توضیح این برای هر کسی که می خواهد گوش دادن. با این وجود, به عنوان ما ایستاده بود داخل خانه که بعد گرت مواجه شد و در عین حال یکی دیگر از کریسمس پشت میله های زندان.

به عنوان ما ایستاده بود داخل خانه که بعد گرت مواجه شد و در عین حال یکی دیگر از کریسمس پشت میله های زندان.

من برای اولین بار ملاقات Bayne برای رسیدگی به گرت مورد منتشر شده در سال 2015. پس از جلسه اولیه او سعی در بازدید از خانه اما تبدیل شده بود به دور توسط یک مقیم است. او می شده است در داخل تنها یک بار قبل از اینکه در سال 2002 با تشکر از مستاجر که به او مختصر دسترسی — و از جان گذشته برای بازگشت. اگر چه Bayne بود pored بر شواهد در این مورد بارها او به من نوشت: “یک آتش محقق نیاز به ایستادن در نقطه (a.k.a., اتاق مبدا) و دوباره این رویداد در چشم ذهن.”

یک داستان cinderblock خانه همچنان ایستاده پس از آتش آن ساختار اولیه دست نخورده است. در حال حاضر مالک آماده شد آن را به فروش برساند; مانند بسیاری از خانه های قدیمی در نشویل به سرعت gentrifying محله آن را به احتمال زیاد خواهد پاره شود. Bayne تا به حال یکی از آخرین شانس برای نگاهی به این خانه نزدیک به در نظر گرفتن چه چیزی می تواند به او بگویید در مورد آتش.

اگر چه او نمی تواند آن را اثبات کند برای مطمئن Bayne نظریه بوده است که سوزاندن با سیگار شروع آتش. گرت و نیزه شد و هر دو سیگاری; آنها رفته بود نوشیدن, شب قبل از و سپس بازگشت و به تماشای تلویزیون در اتاق نشیمن. یک مبل های جنسی بوده است به طور کامل مصرف در فروغ که Bayne معتقد بود نقطه مبدا. امروز واجد شرایط محقق خواهد روشن کردن باقی مانده در صحنه و پس از آن بازسازی اتاق به عنوان دقیق که ممکن است بازگشت بازمانده مبلمان به مکان اصلی خود به منظور مطالعه و بررسی چگونگی آتش پیشرفت. اما این اتفاق نمی افتد در سال 1992: محققان دور انداخته مبلمان بر روی چمن جلو.

Bayne پا به اتاق نشیمن و لرزاند کردن آن سابق مطالب. “مبل های جنسی. کوچ. مخزن ماهی. سرگرمی مرکز.” سپس او تبدیل حق به اتاق خواب. او بازگو گرت حساب آتش یک سناریو او شده بود دوباره پخش در ذهن خود را برای سال. چگونه گرت بیدار در صبح زود ساعت بوی دود را دیدم نور در اتاق نشیمن. چگونه او را از خواب بیدار نیزه زد با او به سمت درب جلو. Bayne رسیده به دست من به عنوان او تبدیل حق از اتاق خواب راه می رفت و من به سمت درب جلو. او آن را باز کرد. اما “او با سر به پشت. او می رود جلو تنها به تحقق بخشیدن به که او را با او.”

این همه اتفاق افتاد خیلی سریع Bayne گفت. با درب باز و اکسیژن تغذیه آتش سوزنده نشیمن اتاق را به هم ریخته مطالب, مصرف, قاب چوب بر روی دیوار. آن را گرفته اند و تقریبا در هیچ زمان و در همه به اتاق برای رسیدن به flashover. زمان لنس رو به اتاق بازگشت, “این خانه بود به اتهام دود. و در چند تنفس او را فرو ریخت.”

داخل اتاق رختشویي, Bayne هل درب عقب باز یک تند باد سرد هوا از ورود از حیاط خلوت. که درب وجود ندارد در سال 1992. وجود دارد یک سوار کردن پنجره به جای. گرت توضیح داده است که او می خواهم به طور تصادفی شکسته پنجره ماه قبل از آتش و صاحبخانه نمی خواهد آن را حل کنند. اما دادستان گفت: گرت به حال تحت پوشش پنجره در هدف — همه بخشی از طرح به کشتن Lance.

Bayne باور نمی کند این. او معتقد گرت بی گناهی. او متوقف شد و دوباره آهی کشید. “اگر تنها وجود دارد یک درب است.”

bayne-03-1582841686

استوارت Bayne نشسته در مقابل از خانه در 114 خیابان برادوی در درخت گردوی امریکایی دنیاست. در دسامبر. 17, 2019.

عکس: Liliana سگورا/رهگیری

طولانی سایه علم آشغال

این هفته مشخص شده 28 سال پس از آتش در درخت گردوی امریکایی. برای Garrett در حال حاضر 63 سالگرد می آید در خصوص زمان دردناک. خود را ناپدری درگذشت ناگهانی در سال گذشته و در اوایل فوریه بود به بیمارستان برای عمل جراحی قلب تنها گفته می شود که او به احتمال زیاد تنها زنده ماندن شش ماه دیگر.

در ضمن exonerations در آتش سوزی جنایات ادامه خواهد داد. در سال گذشته رابرت فریاد زدن بود تبرئه در کنتاکی پس از 15 سال پشت میله های زندان برای یک آتش سوزی که منجر به کشته شدن دو کودک خود را. مانند گرت, فریاد زدن در ابتدا به عنوان پاسخ قاه به آتش و مانند گرت لباس های خود را آزمایش منفی برای هر مایع accelerants. اگر چه داد این آتش سوزی محاکمه صورت گرفت و پس از گرت اولیه محکومیت آن استراحت بر روی همان نوع از علم آشغال هنگامی که مورد استفاده برای شارژ کردن مردم برای آتش سوزی. در ضمن نه تنها دولت ایالات متحده به غیر از تگزاس است انجام شده یک بررسی سیستماتیک از آتش سوزی موارد است.

وجود دارد برخی از دلایل خوش بینی برای گرت. تلویزیون ویژه مهلت قدیمی درخت گردوی امریکایی آتش است به هوا به زودی در شبکه Investigation Discovery که وعده را موشکافی به این مورد. از همه مهمتر یک برنامه به Davidson County District دادستان کل محکومیت واحد بررسی ظ توسط گرت وکلای مدافع در تابستان گذشته در حال بررسی است و در نشویل. اگر چه این برنامه دستورالعمل های دیکته که CRU تنها به بررسی موارد که در آن تجدید نظر خسته شده اند — چیزی که هنوز اتفاق افتاده در Garrett مورد — دفتر باز به نظر می رسد بازنگری در این مورد.

garrett-1582840853

کلود گرت که زندانی شده 28 سال.

عکس: حسن نیت ارائه میدهد از کلود گرت

نیز وجود دارد یک سری از مهم حقوقی پیروزی. در سال 2016 گرت به چالش کشیده اعتقاد خود را در دادگاه های ایالتی بر اساس گزارش های جدید منجر به آتش کارشناسان که به این نتیجه رسیدند که هیچ شواهد قابل اعتماد از آتش سوزی در مورد او. یک استشهاد توسط مشهور آتش دانشمند جان لنتینی بیشتر افشا و خنثی به اصطلاح پور الگوهای به عنوان اثبات این که نفت سفید مورد استفاده قرار گرفته بود برای شروع آتش. 2013 مطالعه نشان داد که ignitable مایعات سوزاند تا به سرعت در آتش سوزی لنتینی نوشت: “و نمی تواند این نوع از ذغال سنگ در بر داشت در کف گرت اقامت.” دولت دادگاه را رد کرد و گرت چالش اما در پاییز گذشته 6 مدار دادگاه تجدید نظر ارسال مورد به تنسی — فرصتی برای طرح دعوی ادعا می کند که دریافت نکرده اند دادرسی در دادگاه.

سرانجام در دسامبر سال 2019 یک دادگاه منطقه ای فدرال مجاز شواهد جمع آوری در یک آزار دهنده سوال: آیا محقق سرب James F. کوپر یک عامل خاص با اداره فدرال از الکل و تنباکو و سلاح گرم و مواد منفجره و دولت ستارگان شاهد در برابر گرت تحریف اعتبار خود را ایستاده. در سال 1993 و 2003 محاکمه کوپر شهادت دادند که او با گواهی انجمن بین المللی آتش سوزی محققان. اما در مارس 2019 نامه به گرت جدید استیناف وکیل این سازمان نشان داد صدور گواهینامه تنها از سال 2007 تا 2012. اگر کوپر گمراه دادگاه در مورد صلاحیت های خود را به آن می تواند زمینه را برای یک محاکمه جدید.

این نیز ممکن است که کوپر بود که در واقع گواهی در زمان محاکمه — و که این موضوع نهفته است با IAAI رکورد نگه داشتن. اما حتی اگر او مرتکب نشده دروغ, در این نقطه, آن را ندارد کوپر شهادت هر کمتر ناقص است. وقتی که می آید به تجزیه و تحلیل خود را از آتش مرکزی سوال این است که آیا رسمی خود اعتبار معتبر بودند اما آیا خود نتیجه گیری علمی صدا. در میان هر متخصص معتبر که نگاه آتش پاسخ به دومی است توجهی ندارد.

cfg-lorie

کلود گارت و Lorie لی Lance.

عکس: حسن نیت ارائه میدهد از کلود گرت

مشکل از شهود متخصص که فروختن آشغال علم است که به سختی منحصر به فرد به آتش موارد است. این کاهش در سراسر تقریبا تمام مناطق از تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی از گلوله به جای گاز. در میان رشته های مانند آتش تحقیقات در بسیاری از راه های موفقیت داستان یک میدان است که به صرف چند دهه گذشته در محکم علمی را رعایت کرد. در عین حال برای آن دسته از افراد زندانی برای آتش سوزی جرایم بر اساس ناقص روش وجود دارد این است که هیچ مسیر روشنی برای exoneration.

زمان گرت محاکمه مجدد وجود دارد باید یک راه به طور موثر به چالش ناقص شواهد پزشکی قانونی قبل از کوپر همیشه در زمان ایستاده است. نقطه عطفی در ایالات متحده دیوان عالی کشور مورد Daubert v. Merrell Dow Chemicals — تا به حال ایجاد شده در پارامترهای جدید برای شهادت متخصص فدرال محاکمه که در تنسی به تصویب رسید همراه با کشورهای دیگر. اما گرت مورد نشان می دهد که چگونه وکلا و قضات بد شد-مجهز به آن اعمال می شود.

برای افراد زندانی برای آتش سوزی جرایم بر اساس ناقص روش وجود دارد این است که هیچ مسیر روشنی برای exoneration.

در یک رونوشت از سال 2003 محاکمه مجدد گرت دادگاه وکیل دوایت اسکات می پرسد Davidson County قاضی دادگاه کیفری ست نورمن برای اجازه به سوال کوپر “هر دو مدارک تحصیلی خود را و توانایی خود را به ارائه یک نظر علمی که وجود دارد بریزید و الگو در این خانه است.” در چنین pretrial دادرسی شناخته شده به عنوان یک Daubert دادرسی قاضی قرار است به عنوان “دروازه بان” به تصمیم می گیرید که آیا شواهد قابل قبول در دادگاه. اما نورمن بود بلافاصله تردید — و به ظاهر بی اطلاع از آنچه Daubert مجاز است. “شما فقط مایل یک پیش نمایش از آنچه را تو می گویند,” او گفت: اکراه اجازه می دهد اسکات به طور خلاصه سوال کوپر.

اسکات کوپر خواسته به توضیح روش علمی. “در حال حاضر من نمی خواهم برای پاسخ به این که” کوپر پاسخ داد و اضافه کرد که او می خواهد برای رفتن به بیش از حد تحقیقات است. “خوب, شما توافق می کنید که آن را به سادگی فقط به تدوين جمع آوری داده ها و سپس فرضیه?” اسکات پرسید. کوپر منحرف. خود فرایند را به آنچه که او را دیدم در صحنه و در نظر گرفتن آن در کنار شاهد مصاحبه ها و سایر مدارک. “بسیاری از کارشناسان سعی کنید به reduplicate آتش” او اضافه شده است. اما او ترجیح داد به نگاه کل تصویر. در این مورد “مهم ترین چیزی است که من نیاز به دانستن” او گفت: پایین آمد به درب به اتاق که در آن نیزه داشت.

“شما نیاز به دانستن که در آن قربانی شد در اتاق ذخیره سازی به منظور ایجاد یک عزم در مورد که در آن منشاء آتش بود؟” اسکات پرسید. “این بخشی از پازل آقای اسکات” کوپر پاسخ داد.

وقتی که من ملاقات کوپر خارج از خانه خود در سال 2018 وی تصریح کرد: اهمیت قفل. اما او نمی تواند پاسخ دهد که چرا اگر آن را به مرکزی برای مورد او ناراحت نیست برای حفظ و یا مطالعه آن بیشتر از نزدیک. به عنوان اواخر آتش دانشمند جرالد هرست به من گفت که در سال 2014 “منطقی شما را گرفته اند آن را خاموش و درب و یا گرفته شده است کل درب. و شما را مجبور آزمایشگاه به آن نگاه کنید. و آنها را هر یک از آن.” در سال 2016 استشهاد, لنتینی نشان داد چگونه متعاقب این شکست بود.

“عامل کوپر بود و تکان دهنده, بی علاقه در این واقعیت است که آتش سمت چپ رسوب های کربن در کشویی پیچ که پیچ تضعیف شد به سمت راست در زمان آتش” او نوشت. با توجه به تجزیه و تحلیل خود را از این شواهد نه تنها درب باز “آن بود و نه حتی بسته است.”

bayne-04-1582841826

استوارت Bayne بررسی اتاق نشیمن طبقه در داخل 114 خیابان برادوی در دسامبر. 17, 2019. سوزاندن الگوهای مورد استفاده قرار گرفت توسط دولت به عنوان اثبات این که کلود گرت ریخت و نفت سفید در طبقه به کشتن Lorie لی لنس اما چنین شواهدی در نظر گرفته شده است آشغال علم امروز است.

عکس: Liliana سگورا/رهگیری

خانه در آتش

به عنوان من در سمت چپ خانه در 114 برادوی در ماه دسامبر Bayne شد و هنوز هم کار در داخل. او پاره مقدار از فرش آشکار چه شبیه پیر علائم سوختگی در ورودی اتاق خواب طبقه. اما در داخل اتاق نشیمن طبقه شده بود جاي خود را به از بین بردن شواهد بصری که کوپر بود به نام “پور الگوهای” تقریبا 28 سال قبل است.

Bayne نیز در زمان اندازه گیری و دیوار و پنجره ها و درگاه. مهندس موافقت کرده است برای استفاده از این اطلاعات برای ایجاد یک مدل کامپیوتری — راه مشترک برای از نو خلق کردن و مطالعه یک آتش سناریو — و او امیدوار بود برای متقاعد کردن یکی دیگر از کارشناس برای انجام جداگانه شبیه سازی. آتش محقق که “پرشور در مورد گرفتن آن را حق می کند نه واقعا تا به حال متوقف ارزیابی یک صحنه آتش” Bayne بعدا نوشت: در یک ایمیل.

در واقع با وجود کوپر بی اعتنا نگرش به آتش تفریح, آزمون, آتش سوزی یک راه مهم برای درک آتش حالات. آن را از طریق آزمایش است — زندگی می کنند می سوزد انجام شده توسط سازمان های فدرال و خصوصی labs — که برخی از مهم ترین پیشرفت های ساخته شده اند. افرادی مانند گرت را به طور کلی منابع برای این آزمون هر چند که نگه داشته است Bayne از تلاش. در میان بی پایان درخواست برای کمک به او نوشته شده بود 2017 نامه به ایالات متحده دولت آتش. با توجه به نقش آژانس فدرال در ارسال گرت به زندان برای زندگی, چرا نباید یک آژانس فدرال کمک بازبینی مورد ؟

house-fire-1582841017

این خانه قدیمی در درخت گردوی امریکایی دنیاست. پس از آتش.

عکس: حسن نیت ارائه میدهد از کلود گرت

دولت آمریکا آتش کاهش یافته است به درگیر شدن. اما Bayne داده نشده است تا بر اساس این ایده به خصوص زمانی که خانه دست نخورده باقی می ماند. همراه با 42 صفحه گزارش او پیش نویس پس از سفر خود به درخت گردوی امریکایی او در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک شبیه تجدید نظر به ع خود را. به او نوشت: در نامه قبلی خانه می تواند خریداری شده و بازسازی به عنوان نزدیک که ممکن است به آن سال 1992 مبلمان. “سپس با انجام دو مجموعه از سوختگی در آزمون دو فرضیه (یکی عمدی یک غیر عمدی).” یکی را امتحان, دولت و نظریه های دیگر خود را.

“تصور کنید که تست این دو ایده در خانه که در آن سال 1992 رویداد رخ داده است” Bayne نوشت. “چه یک بازی هیجان انگیز و آشکار آزمایش آن می تواند!”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>