آفریقا فناوری نوآوران جاسوسی فرصت در میان همه گیر

چرا شما باید مراقبت از

این بیماری همه گیر است که فلج کننده کسب و کار و اقتصاد در سطح جهان است. در آفریقا tech اکوسیستم آن جرقه نوآوری است.

در ماه مارس کنیا مخابرات اپراتور Safaricom اعلام کرد یک حرکت است که در سطح ظاهر متضاد با منطق. برای یک دوره 90 روزه آن ساخته شده رایگان همه شخص به شخص (P2P) معاملات تحت 1,000 کنیا شیلینگ (9 دلار) در نایروبی-دفتر مرکزی همراه پول سرویس M-Pesa که انقلابی پرداخت تلفن همراه در سراسر جهان.

روزانه محدودیت معامله بر روی پلت فرم نیز افزایش یافته و از 70,000 شیلینگ ($660) 150,000 شیلینگ ($1,415) برای کوچک و متوسط. Safaricom را بدست آورده یک چهارم از درآمد خود را از M-Pesa را 20.5 میلیون مشتریان بیشتر در کنیا و تانزانیا پس از آن به طور موثر موافقت با خطر از دست دادن برخی از کسانی که درآمد.

اما آن را یک قمار مخابرات شرکت به نظر می رسد مایل به جلو و در بیشتر کم درآمد کاربران در یک زمان, اقتصادی, سیاسی و فرهنگی فعالیت های پایه مختل سراسر این قاره با توجه به جهانی coronavirus بیماری همه گیر. اجتماعی فاصله در اثر وجود دارد هیچ گفتن که طوفان فروکش خواهد کرد. بنابراین fintech راه اندازی و دیگران در فن آوری و اکوسیستم در حال reappraising خدمات خود را به سعی و تهیه به لحاظ اقتصادی آسیب پذیر هستند که بیشتر تحت تاثیر قرار — مخاطبان است که آنها امید به حفظ پس از بحران عبور می کند.

پس از Safaricom اعلام ربکا Ambe مدیر عامل شرکت کامرون مبتنی بر رشد ActivSpaces مورد استفاده او تاثیر گذار در وضعیت به درخواست تجدید نظر به ایرانسل کامرون در توییتر به دنبال کنیا شرکت منجر شود. در عرض چند ساعت از دیگر Cameroonians پیکور در اپراتور در آمد از طریق تعلیق پرداخت هزینه برای مقدار تا 20,000 FCFAs ($33).

داشتن پول موبایل اپراتورها کاهش یا از بین بردن معامله نرخ خواهد شد صرفه جویی در زندگی می کند.

ربکا Ambe, ActivSpaces یک کامرون مبتنی بر انکوباتور

این حرکت توسط این شرکت در حال تخم ریزی خوشبینی است که بیشتر شرکت ها تغییر می تواند در هفته های آینده به طور بالقوه باز floodgates. کارشناسان می گویند این مهم است که کم درآمد را هدف قرار داده و با نوعی تاخیر در این دوران سخت.

“ما در یک وضعیت بی سابقه ای,” تنش Ambe. “من فکر می کنم که داشتن پول موبایل اپراتورها کاهش یا از بین بردن معامله نرخ خواهد شد صرفه جویی در زندگی می کند. آن را درست انجام دهید. … من فقط امیدوارم که دیگران به دنبال کت و شلوار.”

A Laptop-Sized Solar Panel Is Lighting Rural Africa

به عنوان یک مدل کسب و کار چه مخابرات رهبران بازار مانند Safaricom و ایرانسل کامرون در حال تلاش برای انجام این کار حس می کند. برای سال, بانک های مرکزی در سراسر این قاره شده اند در تلاش برای کاهش درصد از آفریقا جمعیت باقی می ماند که unbanked. در حال حاضر به عنوان بیماری همه گیر قرار می دهد علامت های تجاری و مردم در آماده باش آنها در حال تلاش برای به حداقل رساندن افراد از دست زدن به پول نقد برای به خاطر حفاظت فردی — یا, تقلب, در مورد آفریقای جنوبی رزرو بانک که با صدور بیانیه ای پس از یک گروه از کلاهبرداران رفت و در اطراف خانه preying بر شهروندان بی گناه تحت پوشش بازیابی اسکناس برای کاهش احتمال آلوده شدن با کوروناویروس.

با بانک ها و مردم تمایلی به استفاده از پول نقد وجود دارد تقاضای بیشتر برای پرداخت موبایل از همیشه قبل از. با توجه به گزارش بانک جهانی دو سوم از مردم در کشورهای جنوب صحرای آفریقا باقی می ماند unbanked, اما پول های تلفن همراه در حال رانندگی شمول مالی. بین 2014 و 2017, درصد از کسانی که با یک حساب بانکی بدون تغییر باقی مانده است — اما کسری از منطقه بزرگسالان با موبایل حساب پول دو برابر به 21 درصد است. چه شرکت هایی مانند Safaricom و ایرانسل کامرون انجام می دهند ارائه می دهد درس برای دیگر کشورهای بزرگ با unbanked جمعیت مانند پاکستان و اندونزی است.

آفریقایی fintech شرکت نیز در تلاش برای گرفتن سهم بیشتری از unbanked جمعیت و تقویت دیجیتال صرفه جویی و سرمایه گذاری فرهنگ. E-commerce در آفریقا در حال افزایش بوده است به عنوان نفوذ اینترنت را افزایش می دهد — 40 درصد از قاره جمعیت است که در حال حاضر متصل به شبکه جهانی وب.

چالش ها باقی بماند برای شرکت در تلاش برای انطباق با این دوره از انزوای اجتماعی و مستند. پول نقد در تحویل باقی می ماند یک گزینه محبوب برای تجارت الکترونیکی مشتریان به دلیل کمبود اعتماد. که باعث می شود آن را سخت تر برای کسب و کار به ارائه محصولات درب بدون دست زدن به پول نقد.

اما دیگران دیدن این بحران به عنوان یک فرصت. “ما پلت فرم است که در ابتدا برای یک زمان مثل این که تعامل فیزیکی محدود است می گوید:” Chijioke Dozie مدیر عامل و بنیانگذار شرکت کربن دیجیتال-تنها وام دهنده است که در عمل در نیجریه و کنیا است. در طول coronavirus بحران ممکن است او می گوید که مردم ممکن است نیاز به کمک های اضافی به پایان می رسد دیدار.

“اگر این اتفاق می افتد, ما تخصص در ارائه وام های کوتاه مدت [در نیجریه و کنیا] به طور کامل دیجیتالی و با حداقل اطلاعات مورد نیاز” او می گوید. “همه ما دیگر خدمات از جمله ارائه دسترسی به عملکرد بالا سرمایه گذاری و P2P پرداخت نمی نیاز به هر گونه تعامل انسان.”

در ضمن برای کمک به نیجریه مرکز کنترل بیماری ها, Abuja مبتنی بر مراحل اولیه صندوق سرمایه گذاری و شتاب دهنده سرمایه گذاری پلت فرم Hub انداخته است یک چالش برای این کشور tech جامعه است. هر یک از پنج پروژه های تایید شده توسط NCDC خواهد شد فضای آموزشی و $1,000.

با استفاده از این بحران برای پرورش نوآوری است کلید نشان می دهد Ambe. “فراتر از راه حل های فن آوری است که به حمایت از جنگ علیه COVID-19 ایجاد این چالش ایجاد حس جامعه و همبستگی,” او می گوید. “این ممکن است مهم تر از فن آوری خود را.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>