a افتخار بلاروس ی دل شکسته

چرا بايد اهميت بدي

چون میلیون ها بلاروسی با ترس، امید و نفس های پر از خفا تماشا می کنند، زیرا اعتراضات به خانه باز می شود.

اين اُپي اد هفته پيش توي خط لوله ي اوزي نبود نه توسط تيم تحريريه هميشه نوشته شده

من این را به ملت جوان بلاروس، کشور کوچک و خشکی در شرق اروپا که از خشونت پلیس پس از رئیس جمهور خودسر، الکساندر لوکاشنکو، به خشم اومده، مدعی پیروزی در انتخابات لغزش گسترده ای که مردم به عنوان تقلب نگاه می کنند، فدا می کنم.

۹ روز بعد بلاروس با یک سطح وحشتناک از خشونت ها محاصره می شود که شامل بیش از ۶۰۰۰ بازداشت و حداقل دو مرگ تأیید شده است. بسیاری دیگر به احتمال زیاد توسط مقامات تحت پوشش قرار می شود.

افسانه محبوبی که بلاروسی ها به سادگی به اندازه کافی قوی برای ایستادن برای خود نیست.

به عنوان یک شهروند بلاروسی، قلب من درد می کند، و روح من خسته است. برای چند روز، من در ناامیدی تماشا به عنوان معترضان صلح آمیز خواستار برای بازشماری با سیاه چادری پلیس ضد شورش با استفاده از نارنجک های بی ثبات و گلوله های لاستیکی ملاقات شد.

دیروز، ساعت ها با برخی از قربانیان و بستگان شان صحبت کردم، و داستان های واقعی افرادی را که مستقیماً تحت تاثیر قرار گرفته بودند، داستان های استخوان های شکسته، تهدید به تجاوز، کامیون های نظامی به اتاق گاز تبدیل شد، تکنیک های پیچیده شکنجه و ضرب و شتم های بی پایان را جمع آوری کردم. بلاروس، که سال ها اصلی ترین میدان نبرد نازی ها و شوروی ها بود، هر چهارمین بلاروسی ها را در طول جنگ جهانی دوم می دید. امروز، من مقایسه هایی بین روش های پلیس ضد شورش بلاروس و روش نازی ها می شنوم.

این برای من تعجب آور نیست، چرا که لوکاشنکو امنیت را در طول ۲۶ سال تصدی خود به عنوان رئیس جمهور این کشور و طولانی ترین حاکم اروپا، در اولویت قرار داده است و به طور مرتب فعالان دمکرات و رهبران طرفدار غرب را دستگیر و زندانی می کند. نتیجه این است که پارلمان دست نشانده، سانسور، تمرکز راسد فعالیت های تجاری و امور مالی، و فقدان یک سیستم قضایی مستقل است. خب، روز حساب فرا رسيده.

ما بلاروسی ها مردم صلح طلبی ماست بنابراین می رود خط باز به سرود ملی بلاروس است. این کلمات روح ملت را در بهترین حالت خلاصه می کند. یک هفته و نیم به آنچه که تبدیل به گسترده ترین اعتراضات علیه نظم سیاسی موجود شده است، شما پنجره های شکسته و یا اتومبیل های سوخته را نمی بینید. در عوض خانواده ها با کودکان کوچک، با لباس سفید، گل سرخ در آغوش خود راه پیمایی می کنند. در جهان بلاروس دیاپوش بازو در بازو ایستاده با کسانی که به خانه بازگشت.

خشونتی که لوکاشنکو به راه انداخته بود، عقب انداخت. پلیس عقب نشینی کرده است، اما ممکن است برای رئیس جمهور دیر باشد. افسانه محبوبی که بلاروسی ها به سادگی به اندازه کافی قوی برای ایستادن برای خود نیست. و حالا که صبر و تحمل تمام شده است، مشکلات کشور از راکد اقتصادی، سوء رسیدگی به بحران کوروناویروس و نقض حقوق بشر منجر به افزایش تقاضاها برای رهبری جدید شده است. اين اميد منه

استانیسلاو زماچیسکی رئیس مالی اوزی مدیا است

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im