یک درس در انعطاف پذیری

چرا شما باید مراقبت از

چرا که ایشان یک مقیاس کوچک مدل برای آنچه که ایران می تواند برای آمریکایی های سیاه و سفید.

  • دیرین پورتلند اورگان فعال کامرون Whitten راه اندازی یک “سیاه و سفید انعطاف پذیری صندوق” برای کمک به ساکنان محلی در نیاز به سرعت جمع آوری بیش از 1 میلیون دلار است.
  • روش خود را مستقیم انتقال ثروت فراهم می کند که یک مدل مینیاتوری برای پرداخت غرامت.

آن جمعه پس از جورج فلوید درگذشت و کامرون Whitten احساس او تا به حال به انجام کاری. هرگز به ذهن این واقعیت است که 29 ساله بود فقط کوتاه آمد تا در یک گرم پیشنهاد برای پورتلند مترو شورا به ماه قبل از آن و به راحتی می تواند شده اند ببخشند که مایل به سرعت همه چیز را. بنابراین به خوبی شناخته شده اورگان فعال posted on Facebook, درخواست مردم از رنگ اگر آنها نیاز به کمک و درخواست سفید متحدان اگر آنها مایل به کمک مالی به این علت است. “ما جان سالم به در برد بلند و دردناک هفته است که یک فرمت از یک سال است که به چالش کشیده ما را به ما هسته ای” را آغاز کرد.

آنچه پدید آمده بوده است و هیچ چیز از حیرت انگیز است. Whitten و همکار خود را, سازمان, سالومه Chimuku امیدوار شاید منظور بالا بردن $5,000 — به جای آنها رسیده $11,000 در 24 ساعت. با کمک دوستان Whitten نقل مکان کرد و این پروژه به GoFundMe خواستار آن “سیاه و سفید انعطاف پذیری صندوق” و تنظیم یک هدف به منظور بالا بردن $15,000 در یک روز. “ما رسید که در عرض یک ساعت,” او می گوید.

در پایان سه روز شمارش شد $155,000. و در کمتر از یک ماه این دو تا به حال مطرح شده بیش از 1 میلیون دلار به کمک های سیاه و سفید, کسب و کار و افراد در منطقه پورتلند. خود را هدف بعدی? برای رسیدن به 1.5 میلیون دلار در پایان ماه ژوئیه و دست از 300 $در هر یک به 5000 سیاه Portlanders. پروژه خود را شکوفا از تلاش برای جمع آوری اعانه به “کمک های متقابل” شبکه که شامل 300 داوطلب انجام همه چیز از عبور از جعبه مواد غذایی و ارائه مواد غذایی به در حال اجرا errands و انجام کار حیاط — و بله توزیع پول نقد. همچنین در ادامه یک روند در سراسر جهان از فعال شبکه ارائه کمک های که در آن دولت ها نتوانسته اند به اندازه کافی.

اشکال دیگر در ایران هستند یا بیش از حد کند و یا دشوار به جهان اعمال می شود.

کامرون Whitten

“اهدای کمک گرفتن من و فرزندان من قرار دارد پس از چند ماه بی خانمانی” گفت: یکی از گیرنده Trayla که نام کامل بوده نکردن برای حفظ حریم خصوصی. “دریافت این پول از این صندوق باعث می شود آن طوری که من مجبور به انتخاب بین پرداخت اجاره و یا حضور در قدیمی ترین مراسم تشییع جنازه پسر سرویس می گوید:” Elontene دیگر پورتلند ساکن که دریافت کمک. “من اولین کسی بود که او را نگه دارید و با تشکر … [صندوق] من می تواند آخرین فرد به او را نگه دارید.”

cameron_whitten

سیاه و سفید انعطاف پذیری صندوق موفقیت نیست و فقط ارائه درس مهم برای کسانی که در تلاش برای رسیدگی به نابرابری و تبعیض نژادی در ایالات متحده است. همچنین ویترین زندگی واقعی خلبان از چه نژادی غرامت می تواند مانند نگاه کنید با توجه به این که بسیاری از اهدا کنندگان سفید و گیرندگان آن سیاه و سفید هستند. “فرضی ما در حال ایجاد یک 3 میلیون دلار ثروت فاصله تغییر در منطقه ما به تنهایی” Whitten می گوید.

در حالی که برخی استدلال کرده اند که ایران به طور بالقوه می تواند بسیاری از اشکال از ساخت آن را آسان تر برای آمریکایی ها به خرید املاک و مستغلات به بخشش خود وام های دانشجویی, Whitten طرفداران مستقيم نقد رویکرد شبیه به صندوق خود. “واقعیت این است که اشکال دیگر در ایران هستند یا بیش از حد کند و یا دشوار به جهان اعمال می شود,” او می گوید. مثلا آمرزنده وام های دانشجویی یا ارائه رایگان کالج را ترک کردن آن با فقیر نمرات و یا که ممکن است قادر به تحمل هزینه های زندگی برای حضور در دانشگاه ها حتی با کاهش شهریه. اما وجود دارد یک تفاوت بزرگ بین Whitten صندوق و فوق العاده به چالش کشیدن تلاش ملی: این کمک ها داوطلبانه است.

Whitten که فعال ریشه های ردیابی به جنبش اشغال وال استریت نیز اشاره می کند که “کمک های متقابل” مدل — که در آن جامعه سازمان کمک به همسایگان خود به جای بزرگ سازمان های غیر انتفاعی — پاسخ به رسوایی به وجود آمد که پس از توفان سندی در سال 2012 زمانی که کمک های در نظر گرفته شده برای کسانی که تحت تاثیر طوفان شد و ناکارآمد صرف (یا پرهیاهو و سوء استفاده) توسط گروه عمده مانند صلیب سرخ. به منظور مطمئن شوید که آنها نمی تکرار آن اشتباهات Whitten — با کمک یک گروه از کارآموزان از دانشگاه پرینستون — در حال کار برای ایجاد یک “عادلانه کمک های متقابل مدل” را به مطمئن شوید که پول توزیع شده است در راه است که بیشترین کمک به جامعه.

یک دلیل کلیدی برای موفقیت Whitten می گوید, است که به سادگی که دیگران نبودند انجام آن — زمانی که او شروع به این صندوق وجود نداشت و دیگر مستقیم سازمان Oregonians برای پوشش نیازهای روزانه از آمریکایی ها در طول این بیماری همه گیر. و نمی توان آن را موجود به اورگان: همکاری با تام Steyer–حمایت نفع بانک Whitten و حالت ارتجاعی صندوق خواهد شد میزبانی زوم تماس برای تدریس به دیگر شهرستانها در کالیفرنیا آیداهو و واشنگتن چگونه به منجر خود را نژادی-سهام-متمرکز تابآوری بودجه. این سازمان حتی به تغییر سیاست های عمومی کار می کنند درخواست ده ها تن از آن سیاه و سفید, کسب و کار و دریافت کنندگان به نوشتن نامه به قانونگذاران ایالتی اورگان به گسترش COVID-19 امداد رسانی برنامه ها از طریق اورگان مراقبت صندوق. “چیزی که در حال رشد است” Whitten می گوید. “در حالی که ما قصد داریم برای ساخت یک جنبش ما ساخته شده است یکی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net