یک Hardier برنج برای گرم شدن جهان

چرا شما باید مراقبت از

این جدید انواع برنج ممکن است صرفه جویی در جهان از گرسنگی.

در سراسر آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین و برنج جزء اصلی هر دو فرهنگی و عملا. مواد غذایی و کشاورزی سازمان ملل متحد برآورد یافت که بیش از 16 درصد از کل کالری مصرف شده در جهان آمده از برنج. اما آن را نیز عمیقا مستعد ابتلا به تغییر آب و هوا: برنج ندارد دماهای بالاتر و برخی برآوردها نشان داده است که محصول می تواند به سقوط 40 درصد توسط 2100 اگر هیچ چیز انجام شده است. به علاوه برنج بازده در واقع نیاز به افزایش برای جبران رود, رشد جمعیت و شهرنشینی سریع جهان که تغییرات جهانی اولویت برای استفاده از زمین.

خوشبختانه جین Langdale در حال انجام چیزی.

در مواجهه با تخریب و تغییر آب و هوا است که برخی به انتقام در جهان, برخی از ما پنهان در زیر تخت ما سرودن اشعار در مورد آخرالزمان. دیگران سعی کنید مطمئن شوید که حتی اگر آب و هوا آیا تغییر افراد آسیب پذیر — و مهمتر منابع غذایی آنها — محافظت شده.

Langdale یک استاد گیاه توسعه در دانشگاه آکسفورد هماهنگ کننده برای C4 برنج پروژه جهانی فشار را به مطمئن شوید که برنج باقی می ماند و قابل دوام محصول از طریق یک بسیار خاص و علمی روند. به سادگی قرار دهید: گیاهان با جذب دی اکسید کربن. حدود 95 درصد از گونه های گیاهی از جمله برنج استخراج کربن از کسانی که مولکول ها از طریق یک فرایند شناخته شده به عنوان C3. اما حدود 3 درصد از گونه ها از جمله ذرت و سورگوم انجام آن از طریق های مختلف فرایند شناخته شده به عنوان C4. گیاهانی که با استفاده از C4 روند مقاوم تر در برابر گرمای شدید و خشکسالی است. بنابراین Langdale پروژه در تلاش است تا به نوبه خود برنج به یکی از این گیاهان است.

در اروپا هنوز هم وجود دارد بسیاری از ضد[غذاهای اصلاح شده ژنتیکی] روحیۀ. اما آن را آسان مردم اینجا نیست گرسنه.

جین Langdale

“چه ما در حال تلاش برای انجام با توجه به این که محصولات در حال رفتن به رشد در آینده در شرایط با آب کمتر و دماهای بالاتر این است که سعی کنید و تبدیل برنج از استفاده از آبا و اجدادی C3, مسیر,” او می گوید. انجام است که می تواند دو گیاه را آب بهره وری و عملکرد.

“تیتر است که باید آن را کمک می کند در یک راه بزرگ برای امنیت غذایی به بسیاری از آسیب پذیر ترین افراد در این سیاره” توضیح می دهد که جولیان Hibberd دیگر دانشمند مشغول به کار در C4 برنج پروژه.

Professor_Jane_Alison_Langdale_FRS

برنج, کسب و کار بزرگ است — آن را به یک غذای اصلی برای نصف جهان — اما آن را به یک کسب و کار کوچک بیش از حد. نود درصد از جهان برنج رشد در آسیا توسط کشاورزان کوچک که نیاز به استفاده از کود کمتر و کمتر آب باران به نگه داشتن کسب و کار خود را شناور. این پروژه امیدوار است که بیشتر مقاوم در برابر خشکسالی برنج حتی می تواند تبدیل به یک مهم تر محصول به خصوص در بخش هایی از آفریقا که در آن آن را در حال حاضر به یک جزء اصلی با توجه به شرایط آب و هوایی. و برخی از سیاست گذاران و shakers در واقع بر این باورند این کار ممکن است: بنیاد گیتس اهدا این پروژه کمک مالی در سال 2008 و سپس یکی دیگر از 15 میلیون دلار در سال گذشته به ادامه فاز 4 پژوهش آن است. یک شرط از پول است که میوه های تحقیقاتی ساخته شده مقرون به صرفه برای افراد نیازمند در کشورهای در حال توسعه.

انگلستان بومی Langdale, 59, به صرف حرفه خود تا به حال به عنوان یک زیست شناس با تخصص در برگ الگوهای توسعه. او شروع به کار دانشگاهی متمرکز بر ژنتیک انسانی, اما شما نمی توانید به همان اندازه دست ژنتیکی رگه زمانی که مردم افراد خود را به طوری که او روشن برای گیاهان است. در سال 2006 او یاد گرفته در مورد C4 برنج ابتکار و درگیر شدم. در حال حاضر او آشپز باغ و پیاده روی او Airedale تریر هنگامی که در تلاش برای متحول به یک جزء اصلی محصول از آزمایشگاه او در آکسفورد.

در سراسر آسیا و کشاورزان کوچک با استفاده از بسیاری از انواع متنوع برنج او را توضیح می دهد و آنها اغلب فرهنگی و زیست محیطی تاریخ. هدف این است که برای دریافت C4 ساز و پس از آن آثار به انواع مختلف — هر چند این امکان وجود دارد که اگر آن را تربیت به یک اصلی چند رقم اول کشاورزان می تواند تبدیل به آن. اما این پروژه می تواند پیامدهای بسیار فراتر از یک دانه. “اگر ما موفق در برنج وجود دارد بدون هیچ دلیل ما نمی توانیم آن را رول به گندم و پس از آن ما باید یک توپ بازی کاملا متفاوت,” Langdale می گوید. جهان گندم کمربند در حال حاضر پیش بینی شده که باید به حرکت از لحاظ جغرافیایی و آب و هوا گرم تر می شود, اما C4 گندم نمی خواهد نیاز به.

“اگر آن کار می کندآن را یک معامله بزرگ می گوید:” متی رینولدز یک دانشمند ارشد بین المللی ذرت و گندم در بهبود مرکز در شهر مکزیک. “اگر آن را یک چیز ساده برای قرار دادن در … این امر قطعا چیزهای زیادی آسان تر است.”

که همه در یک راه طولانی خاموش ، Langdale انتظار گرفتن C4 برنج به مزارع کشاورزان احتمالا به 15 سال است. حتی پس از این تیم حل مشکل اساسی — که اتفاق افتاده است هنوز رتبهدهی نشده است — وجود خواهد داشت دوره از محاکمه در یک سیستم تست و سپس آنها را دست ساز به برنج پرورش دهندگان آن را به انواع برنج های.

یکی از نگرانی البته طولانی تعصب نسبت به غذاهای اصلاح شده ژنتیکی. “بیشتر از نمونه های ما که در خارج وجود دارد و تفاوت را به مردم روی زمین همه چیز شروع به تغییر” Langdale می گوید. “در اروپا هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از anti-GM کرد. اما آن را آسان مردم اینجا نیست گرسنه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>