4 دیدگاه در کریستف کلمب مجسمه


ProPublica, ایلینوی, غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت به روز رسانی هفتگی در مورد کار ما است.

سلام خوانندگان. آن شده است یک هفته پس از شهر شیکاگو برداشته شده دو مجسمه کریستف کلمب در وسط شب بدون هشدار. در بیانیه ای پس از آن در این شهرستان گفت: این مجسمه ها را منتقل شدند “در پاسخ به تظاهرات که شد نا امن برای هر دو معترضان و پلیس” و به آن اضافه شده است که شهردار لری Lightfoot به منظور حذف مجسمه پس از دریافت اطلاعاتی “از نگرانی های بزرگ است.” شهر ارائه نمی دهد هر گونه اطلاعات در مورد هوش.

به عنوان شهردار این تیم با این نسخهها کار بر روی یک طرح به ارزیابی مجدد بناهای یادبود و نقاشی های دیواری در سراسر شهر, من فکر کردم این امر می تواند ارزش شنیدن از برخی از افرادی که در خطر حذف از مجسمه. پاسخ های خود را ویرایش شده برای وضوح.

هدر میلر: مدیر اجرایی, آمریکا, هند مرکز در شیکاگو و ثبت نام عضو ویاندوت ملت اوکلاهما.

ران Onesti: معاون رئیس مشترک مدنی کمیته ایتالیایی آمریکایی یک گروه است که تلاش برای نگه داشتن مجسمه های ایستاده در مکان های عمومی.

گابریل Piemonte: بنیانگذار یک سازمان جدید ایتالیایی آمریکایی میراث جامعه شیکاگو است که محکوم کلمبوس مجسمه.

لیزا Yun Lee: استاد فرهنگ عمومی و موزه مطالعات در دانشگاه ایلینوی در شیکاگو که با همکاری ریاست Lightfoot هنر و فرهنگ گذار کمیته.

واکنش شما چه بود زمانی که شما شنیده شهرستان که قرار بود برای حذف کلمبوس آثار شبانه?

میلر: این نوع تلخ و شیرین. در یک سطح آن واقعا هیجان انگیز به دانستن مجسمه شد. از سوی دیگر شهردار گفت: حذف موقت بودند. آن را هنوز هم بسیار سیلی. به من می گوید ما در حال رفتن به اجازه دهید نژاد پرستی برنده شدن در این شهر است.

Onesti: اولین واکنش من این بود یکی از خیانت. این بود که یک موضوع را در حالی که برای ما شده بود در تماس با شهردار aldermen و مسئولان شهرستان در مورد پتانسیل این اتفاق می افتد. ما فکر کردیم که ما تا به حال یک گفتگو سالم رفتن و سپس هنگامی که شما در پیدا کردن در 3 در صبح مجسمه بر روی یک تریلر مسطح — تا جایی که خیانت می آید. جامعه ما دعوت نشده بود برای آمدن به میز و بحث در مورد گزینه های.

Piemonte: من فکر کردم “وای این است چگونه [شهردار] در حال رفتن به انجام این کار؟” و من فکر کردم: “این عجیب و غریب است.” در نگر او ایمن چیز. او هوشمند حرکت سیاسی است.

لی: شادی جمعی. اگر چه من حمایت پر جنب و جوش فرایند و بحث در این شرایط وجود دارد که نیاز به اقدام سریع و رهبری در پاسخ به جنبش مردم در کنار عدالت است.

این شهرستان گفت: این مشورت با “ذینفعان” تصمیم گیری کند. چه ریسک به شما ؟ شد شما مشورت?

میلر: هیچ یک از دفتر شهردار رسیده است به ما برای گفتگو در مورد این که چگونه می تواند کار کند. و هنگامی که ما برای اولین بار مردم این سرزمین بیشتر تحت تاثیر این چیزها و آورده بودند به مکالمه در هر سطح — پس چرا ما حتی برای انجام این کار ؟ بی معنی است مگر اینکه ما در حال رفتن به باید واقعی و صادقانه مکالمات که آدرس نسل کشی سازه نژادپرستی و سفید برتری.

Onesti: آن را در مورد آنچه اتفاق افتاده است در ساعت 3 صبح پنجشنبه گذشته. آن را در مورد چه اتفاقی می افتد بعدی. [مجسمه] بزرگداشت و پرورش ما میراث ایتالیایی در اینجا در شیکاگو است. واقعی [تعداد] ایتالیایی آمریکایی که در شیکاگو شده است کاهش سالانه. بنابراین یکی دیگر از دلایل که چرا این [مقاومت در میان برخی از ایتالیایی آمریکایی گروه] است که اتفاق می افتد در حال حاضر به دلیل از دست دادیم که دژ. آن را که مایل به نگه دارید تا به تاریخ ما. اگر حذف نیاز به اتفاق می افتد به دلیل فضای سیاسی روز خوب است. اجازه دهید یک da Vinci مجسمه وجود دارد. یا یکی از میکل آنژ.

Piemonte: من فکر نمی کنم من در نظر گرفته میان ذینفعان و خوب است. شده است وجود دارد این اسطوره یکپارچه ایتالیایی آمریکایی اجماع در شیکاگو است. من ایجاد ایتالیایی آمریکایی میراث جامعه شیکاگو در بخشی به دلیل من می خواهم برای دیدن بیشتر تاکید بر شکستگی این روایت و آنچه در آن به معنی. من رشد نمی کند تا با پدرم و گفت: “غذا خوردن خود را Wheaties و شما می توانید کلمبوس.” هنگامی که برخی از مردم می گویند آنها عشق کلمبوس آنها گفت: چند چیز مختلف و زیادی است که در مورد از دست دادن که هژمونی که ایجاد اضطراب در سراسر کشور است. ما می دانیم این است. نظر ما این است که نه هر کس که نه همه ما.

لی: اگر چه این مجسمه که به طور فیزیکی حذف یک شبه این مهم است به درک که تلاش برای ایجاد یک جامع تر و فقط چشم انداز فرهنگی حاصل از فعالیت با حرکات متنوع بیش از چند دهه است که شامل مردم بومی فمینیست محققان برای عدالت اجتماعی Black Lives Matter و سازماندهی اقدامات مردم خواستار آن است که ما محیط زیست ساخته شده منعکس کننده حقیقت تاریخی است.

آنچه را که یک روند شفاف شبیه به شما ؟

میلر: در این مرحله من نمی دانم اگر یک روند شفاف است که واقعا قادر به اتفاق می افتد. ما در حال رفتن به تغییر موقعیت ما است. من قصد دارم برای گفتن استعمار و نسل کشی اتفاق افتاده است.

Onesti: ما یک روند در محل. شما یک موضوع را که آیا آن را از یک مجسمه یا یک زباله می تواند به شما آن را به نماینده های محلی خود را و سپس به aldermen و سپس به کمیته هر آنچه در آن است. آنها جلسات جامعه با مردم درگیر است. ما در مورد آن صحبت کنید. یک شورای شهر رای گیری اتفاق می افتد. بیایید احترام روند.

Piemonte: من فکر می کنم شما نیاز به یک فرایند دموکراتیک است که توسط افرادی که در تصمیم گیری انتخاب می شوند. که تنها نمی تواند شهردار دوستان است. من فکر می کنم او نیاز به یک قوی علمی حضور به دلیل آن دسته از افرادی که فکر می کنم در این مورد فراتر از سیاسی. اما باید [نیز] بود مردمی در بزرگ به دلیل آن را در مورد ما در کل شهرستان در پایان. اولویت من خواهد بود یک اکثریت انتخاب می شوند ، اجازه دهید مردم تصمیم بگیرند.

لی: وجود دارد نیاز به یک پر جنب و جوش عمومی تاریخچه و آموزش و پرورش کمپین به همراه هر فرایند و اساسی تعهد به حقیقت و عدالت ترمیمی و شفا. روند نباید siloed در هر یک بخش است اما می تواند شامل کلید نمایندگان از ایمنی عمومی مسکن و حمل و نقل و پارک و تفریح و سرگرمی همراه با مورخان و دانشمندان, هنرمندان و فعالان فرهنگی.

شهردار گفت: حذف “موقت.” چه ایده آل خود را نتیجه?

میلر: من فکر می کنم اگر شهر شیکاگو مشغول به کار در ارتباط با اداره امور فرهنگی و رویدادهای خاص می تواند آمد تا با مناسب بنای سیاست است که مسائل اطراف این چیزهای منفی — اگر آنها برده ای مالک اگر آنها یک conquistador اگر آنها منجر به استعمار و یا قتل عام و یا به برده داری شاید اجازه را شامل نمی شود آنها را به عنوان مردم است که ما افتخار است. به جای آن بیایید افتخار مردمی است که باید انجام شود چیزهای مثبت برای بالا بردن این شهرستان و آن را به یک محل که در آن همه ما می توانیم با هم زندگی می کنند. من می خواهم به زندگی می کنند در یک شهر که در آن هر کسی می تواند موفق باشد. بنابراین ایجاد مکان های است که اجازه می دهد که به اتفاق می افتد — که اجازه نمی دهد برای نژادپرستانه تصاویر برای ترویج در سراسر شهرستان — این است که یک گام در این جهت است.

Onesti: من نمی دانم اگر قرار کلمبوس مجسمه برگشت تا کنون خواهد بود امن وضعیت در این نقطه است. من نمی دانم قرار دادن آن پشت است و یک مسئولیت اجتماعی موقعیت در حال حاضر. ما بهترین سناریو مورد است که یکی از ما خواسته به جدول به بحث در مورد موضع ما و به مسائل آن حساس هستند به ما خاص جامعه مثل شما که هر گروه قومی و دو به طور فعال به کار با هم برای یک راه حل است. یک راه حل عالی: به ما مجسمه. هدیه آن به جامعه و پس از آن ما پیدا کردن یک محل. ما موزه ها. ما باید یک مرکز فرهنگی است. هر کسی می تواند با گفتن “فراموش کلمبوس خلاص شدن از تعطیلات و کلمبوس رژه می شود میراث ایتالیایی روز است.” شاید ما در نظر بگیرید که.

Piemonte: یکی از چیزهایی که ما در حال تلاش برای انجام در این سازمان است نه فقط ضد کلمبوس ، بخشی از آنچه که ما می خواهم برای دیدن یک تمدید گفت و گو زمانی که مردم فکر می کنم در مورد ایتالیایی میراث آمریکا در شیکاگو است. ترین گروه آوازی از ایتالیایی ها نماینده همه ایتالیایی ها در شیکاگو است. ما تا به حال دو [ایتالیایی] رستوران در خیابان تیلور نزدیک به دلیل بیماری همه گیر. فرهنگ نیست یک مجسمه — آن چه مردم انجام دهد. بیایید سرمایه گذاری در آن است.

لی: ایده آل ما این فرصت را به reimagine و بناهای یادبود که جشن پیروزی جنبش مردم به جای فرد از چهره های تاریخی. در حالت ایده آل, این لحظه نه تنها باید در مورد آنچه که ما را در برابر, اما همچنین یک فرصت برای در آغوش آنچه ما هستند. آن را فقط نباید در مورد آنچه که ما در حال پاره کردن بلکه در مورد آنچه که ما می توانیم در مجموع ساخت هم بیشتر فقط آینده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>