2020: آخرین آشفته نقطه اوج در تاریخ آمریکا?

چرا شما باید مراقبت از

از آنجا که برخی از امریکا بزرگترین نقاط عطف شده اند جعلی در بوته از خشونت و اعتراض.

آشفتگی و ناآرامی های گسترده امریکا در پی جورج فلوید مرگ در دست مینیاپولیس پلیس این است که هیچ چیز مانند بسیاری از ما که در طول عمر ما. اما دلیل خوبی برای این باور است که تا سال 2020 است اما آخرین در یک سری از مهم فلش نقاط است که باید کمک کرد, تعریف تاریخ آمریکا است.

در اینجا تعداد کمی از کسانی که لحظات محوری — آنهایی که بزرگتر اجتماعی و تاریخی تنش آب پز به سطح اغلب با خشونت و نوک ملت در یک مسیر جدید است. و مانند زمان ناآرامی های آنها تقریبا همواره مربوط به مسائل نژادپرستی و نابرابری و مشکلات اقتصادی که به مدت طولانی تعریف شده آمریکا در مبارزه است.

سال 1859: این حمله خونین که راه اندازی جنگ داخلی

تنش بوده است افزایش در سراسر امریکا مدتها قبل از 59 سال های شبه نظامی طرفدار الغای برده داری به نام جان براون رهبری یک گروه از 21 مردان مسلح به Harpers Ferry, West Virginia در 16 اکتبر سال 1859 در تلاش برای گرفتن این شهر فدرال اسلحه خانه و آتش در سراسر کشور شدند. یک زمین بزرگ اقتصادی اختلاف و حتی بیشتر نژادی بخش ایالات متحده در حال رشد به طور فزاینده ای قطبی در موضوع برده داری, اما هنوز هم وجود دارد امید سازش یا بدون خشونت راه حل سیاسی است. اما همه که رفت از پنجره بیرون را پس از Harpers Ferry زمانی که قهوه ای و باند خود را تصرف آرسنال در زمان چندین گروگان و تا به حال به خشونت quelled توسط یک گروه از تفنگداران دریایی ایالات متحده به رهبری سرهنگ Robert E. Lee.

دو ماه بعد قهوه ای به دار آویخته شد, توزیع یک نگهبان در پای چوبه دار توجه داشته باشید که خواندن: “من جان براون در حال حاضر کاملا مشخص است که جنایات این گناه زمین هرگز پاکسازی دور اما با خون است.” آن را به اثبات بطرز عجیبی prescient. در پی حمله, صلح آمیز, آشتی بین شمال و جنوب رشد غیرقابل دفاع و کشور راه اندازی شد در یک دوره برخورد با پنج سال سابقه در حال تغییر خونریزی.

1919: در امریکا ‘Red تابستان’

آن را به نام “Red تابستان” و در پی یکی دیگر از جنگ عظیم که تغییر جامعه آمریکا است. به عنوان جنگ جهانی اول جانبازان ریخت و دوباره به بازار کار ایالات متحده تنش هایش در سراسر کشور است. مسابقه شورش فوران در 26 شهر در سراسر آمریکا در تابستان سال 1919 به عنوان بخشهایی از سفید امریکا می ترسید که به تازگی قدرت سیاه جانبازان را شغل خود و تقاضای اجتماعی تغییرات. ده ها تن از مردان سیاه و سفید بودند و بدهی های خود از جمله چندین جانبازان — برخی در لباس خود را.

آن را تکان دهنده شکست برای صدها هزار نفر از سربازان که در حال مبارزه برای کشور خود در خاک های خارجی و امیدوار بود برای دیدن زندگی خود را بهبود به عنوان یک نتیجه از آن ارائه شده وحشتناک تظاهرات عمومی که در کشور تفاوت های نژادی به دور از حل و فصل جنگ داخلی. “این مهم است که به فکر می کنم در پایان از [جنگ جهانی اول] به عنوان یک لحظه بحرانی می گوید:” چاد ویلیامز یک استاد تاریخ و مطالعات آفریقایی آمریکایی در دانشگاه برندایس “هنگامی که ایالات متحده شروع به مبارزه با آن شخصیت و هویت خود و آنچه که دموکراسی به معنای جمله برای آمریکایی های آفریقایی تبار.”

1932: شکستن ‘جایزه ارتش’

اقتصادی با چالش های مواجه شده توسط سپاه از جنگ جهانی اول جانبازان ساخته شده بودند و بدتر زمانی که رکود بزرگ رسید. در ماه مه سال 1932 سابق کنسروسازی کارگر تبدیل همزن به نام والتر دبلیو والترز رهبری یک گروه از جانبازان بیکار که خود را “جایزه نیروهای اعزامی” به واشنگتن خواستار آن است که کنگره را خوب پاداش آن را وعده داده بود آنها را برای خدمات خود را. گروه اردو در این شهر بزرگ که شامل بیش از 20 ، 000 بی خانمان و گرسنه مردان است. هنگامی که خشونت شروع به فوران بین “پاداش ارتش” و مقامات محلی جمهوری هربرت هوور دستور نیروهای به رهبری رئیس ستاد ارتش داگلاس مک آرتور برای روشن شدن این منطقه است.

صدها نفر زخمی شدند, گاز, باشگاه ها و شمشیرها در نتیجه درگیری یک آتش سوزی بزرگ را شکست و ملت و تماشا به عنوان دولت فدرال تبدیل آن به نظامی ممکن است خود را در آن فقیر جانبازان. سه ماه بعد هوور از دست ریاست جمهوری به فرانکلین D. روزولت که در نهایت کار با کنگره برای اطمینان از جانبازان کردم و پاداش خود را چک و جانبازان جنگ جهانی دوم درمان خواهد بود بسیار متفاوت از جمله در شکل تاریخی GI Bill.

این ‘طولانی و گرم تابستان’ از سال 1967

US-RACE RIOTS-DETROIT

با ملت فرو رفته در منفور جنگ در خارج از کشور در ویتنام موجی از ناآرامی و اعتراض جاروب امریکا در بازگشت به خانه در تابستان سال 1967 زمانی که سیاه پوستان در پاسخ به سوء رفتار پلیس و رشد نابرابری و بیکاری — در زمان به خیابان در بیش از 150 شهرستانها در سراسر کشور. ناآرامی اغلب خشونت تبدیل شد به خصوص در نیوآرک نیوجرسی و دیترویت.

تنش ها افزایش یافت و حتی بیشتر در سال بعد پس از ترور مارتین لوتر کینگ جونیور با مخرب شورش پاره از طریق این کشور در آوریل 1968. در واشنگتن دی سی به تنهایی بیش از 1000 ساختمان به آتش کشیده شدند. در پاسخ به درگیری های داخلی و افزایش احساسات ضد جنگ جنبش جمهوری ریچارد نیکسون در انتخابات ریاست جمهوری در سال 1968 در یک وعده برای بازگرداندن “نظم و قانون” به کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>