کد های همراه اول برای اینترنت رایگان و شارژ رایگان |ویژه دی 99|

اما مشترکان اینترنتی همراه اول که یکباره با تعرفه و بستههای جدید روبرو شدند، سردرگم به نظر میرسند و از این جهت به سمت شمارههای مرکز تماس این اپراتور هجوم بردند تا برای سوالات ذهنی خود پاسخی بیابند. با استفاده از شماره تماس 8080 و نوشتن عدد 0 به صورت انگلیسی و ارسال آن پیامکی برای شما فرستاده می شود که حجم باقی مانده از اینترنت را در اختیارتان قرار می دهد. خبرگزاری فارس: در گذشته به علت استفاده از نسل gprs یا edge اینترنت موبایل، حجم بستههای اینترنت اپراتورها اغلب در مهلت تعیین شده به صورت کامل مصرف نمیشد و در پایان مهلت زمانی هنوز مقدار قابل توجهی از حجم باقی مانده بود، امااکنون با تغییر نسل موبایل از ۲ به ۳ و بالاتر، مصرف دیتا بهطور قابل ملاحظه ای افزایش یافته و سرانجام بستهها به انتها میرسند. در مقاله امروز الو رایانه قصد داریم روشهای استعلام میزان حجم باقی مانده اینترنت مخابرات و اپراتورهای شبکه موبایل را خدمت شما عزیزان ارئه دهیم.

اگر شما هم از کاربران سرویس اینترنت شرکت مخابرات ایران یا بستههای اینترنتی اپراتورهای شبکههای موبایل باشید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که چگونه میزان حجم باقی مانده اینترنت خود را ببینیم؟ این خبری بود که مدیرکل نظارت بر سرویسهای ارتباطی رگولاتوری آن را اعلام کرد و از رصد و نظارت دورهای بر عملکرد اپراتورها در محاسبه حجم ترافیک بستههای اینترنت خبر داد و گفت: بستههای اینترنت باید به تایید رگولاتوری برسد. پیش از آن که به شرح جزییات این بستهها در قالب جدولهای مجزا بپردازیم باید به این نکته اشاره کرد که سرویس اینترنت ثابت یا TD-LTE شرکت ایرانسل علاه بر بستههایی با حجم محدود، بستههای نامحدود ماهانه را نیز در بر میگیرد. برای هر کدام از بستههای نامحدود حجم معینی برای میزان مصرف منصفانه با سرعت اسمی سرویس تعیین شده است که پس از مصرف شدن آن سرعت اینترنت در تمامی سرویسها به رقم ۲۵۶ کیلوبیت در ثانیه کاهش مییابد. به این معنی که زمانی که بستهای با ۴۰ گیگابایت مصرف منصفانه برای کاربر فعال میشود، کاربر میتواند ۴۰ گیگ اینترنت بینالملل مصرف کند و یا معادل ۸۰ گیگ، مصرف داخلی داشته باشد.

چرا که مبلغ پرداختی برای اینترنت از آنجایی که میتواند یک امر بلند مدت قلمداد شود، برای کاربران نکته مهمی تلقی شده و اکثریت سعی میکنند تا اپراتوری که خدمات مدنظر آنها را با قیمت بهتری ارایه میدهد، به عنوان گزینه اصلی قرار دهند. با این وجود، همراه اول برای در نظر گرفتن رفاه حال مشترکینی که همچنان تلفن همراه آنها از شبکه نسل سه و چهار پشتیبانی نمی کند و یا محل زندگی ایشان در معدود مناطق بدون پوشش شبکه نسل سوم قرار دارد بسته های ارزان قیمت آلفا را با سرعت محدود ارائه می کند. روش های مختلفی برای مشاهده باقیمانده حجم اینترنت همراه اول وجود دارد که در ادامه به شما آموزش می دهیم. برای مثال اپراتور اول تلفنهمراه که تاکنون اتمام بسته اینترنت را در زمان پایان مهلت به صورت پیامکی به مشترک اطلاع میداد، اکنون راهکار دیگری را نیز برای تکمیل این روند پیشبینی کرده است؛ به این صورت که با پایان مهلت زمانی بستهها، بستههای ۳۰روزه به صورت خودکار تمدید میشود و بستههای یک روزه و ۷ روزه تمدید نخواهند شد.

در دو سیمکارت اعتباری و دائمی رایتل در صورت استفاده از بستههای اینترنتی با سرعتهای مختلف، قیمتها به ازای مدت زمان مورد نیاز و حجم درخواستی، لحاظ میشوند و میزان قیمت و حجم در هر دو سیمکارتها یکسان است؛ مثلاً قیمت بسته اینترنتی پایه ۷ روزه با سرعت ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه ۳ هزار تومان و قیمت بسته اینترنتی پایه ۳۰ روزه، ۱۲ هزار و پانصد تومان است. محمد امامی در خصوص تمهیدات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اظهار نارضایتی کاربران از اتمام زودهنگام بستههای اینترنت، گفت: رگولاتوری بررسی و نظارت دورهای بر حجم ترافیک مصرفی کاربران اپراتورهای ثابت و همراه را در دستور کار قرار داده است. کم فروشی بسته های اینترنتی از جانب برخی از شرکتهای ارائهکننده خدمات اینترنتی به اثبات رسیده و یکی از مسائلی است که کاربران همیشه در گوشه ذهن خود دارند و باعث ایجاد نگرانی در آنها شده است، اما اگر بسته های اینترنتی شما خیلی زودتر از موعد آن به اتمام میرسد باید جوانب دیگر را هم بررسی کنید.