کتاب کامپیوتر

كتابي در زمينه آموزش تنبور به نام “از سيم و طلا” از جهانباه رستمي و کتاب کامپیوتر مجموعه آيات كردي از كلهوري به نام “سروه” از ايران علي كرامي توسط سرانه كرمانشاه منتشر شد.
انتشار سرانه در کرمانشاه دو کتاب جدید منتشر کرده است
مدیر انتشارات سرانه کرمانشاه در مصاحبه با خبرنگار در کرمانشاه گفت: کتاب “از سیم و طلا” در 84 صفحه منتشر شده است. جلد و کاغذ سفید با کیفیت بالا ، که تعداد آن 1000 عدد است. متن کتاب تک رنگ و قیمت کتاب خارجی آن 70 هزار جلد است و چاپ اول آن در کتاب کامپیوتر پاییز 1399 منتشر شد.

مهرداد مرادی افزود: این کتاب با مقدمه ای از خود نویسنده آغاز می شود که کتاب کامپیوتر وی کتاب را به یاد مادر تازه فوت شده خود تقدیم می کند. این کتاب با عکس هایی از آثار منتشر شده نویسنده به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه روش آموزش تنبور بازی در این کتاب برای نویسنده خاص و ابتکاری است ، افزود: متن اصلی کتاب در دو قسمت جداگانه کتاب کامپیوتر تشکیل شده است. قسمت اول شامل آموزش به سبک نت های ابتکاری و ذکر ترکیبات عمدتاً توسط کتاب زبان اصلی استاد Kaihosro Purnaseri و محتبه بهرامی کرمانشاهی است و قسمت دوم نیز شامل آموزش سینه به سینه با ارائه ترکیبات مختلف است.

جهانبخش رستمی کتاب کامپیوتر در سال 1979 در منطقه گوران کرمانشاه متولد شد. وی نوازنده ، آهنگساز و مسئول تنبور ، مدیر دانشکده موسیقی مقام ، مدیر موسسه فرهنگ و هنر آواز مقام ، مدرس آکادمی موسیقی شرق لندن ، نویسنده کتاب های “طرز یاری” و “از سیم و زار” و آثاری مانند ای سرخوشان ، بیسار و این سامانی ، نماز ، کاروان ، فریاد ، شنیدن در آتش ، گوران و غیره است.

مدیر انتشارات سران در خصوص کتاب جدید دیگر این انتشارات گفت: کتاب شعر سروه ، گردآوری ایران علیکرمی ، در 1000 نسخه کتاب کامپیوتر و با قیمت 40 هزار تومان برای اولین بار در پاییز 1399 منتشر شد. د) این کتاب چهار بخش دارد. قسمت اول کتاب لاتین شامل 36 شعر ، قسمت دوم شامل 6 شعر ، قسمت سوم شامل 57 شعر از چهار قسمت و قسمت چهارم شامل پنج شعر آزاد است.

به گفته مرادی ، آیات این کتاب به زبان کردی به صورت گویش کلهر و خط کردی از کتاب کامپیوتر سورانی نوشته شده است.

ایران علیکارامیساده در سال 1339 در گیلان گارب متولد شد. وی دانشجوی ارشد ادبیات فارسی از دانشگاه قزوین است. علی کرمی پس از 30 سال تدریس کتاب کامپیوتر تحت عنوان معلم در سال 1392 در زادگاهش کرمانشاه بازنشسته شد.