چت روم ها چگونه کار میکنند؟

چگونگی کار با چت روم ها

برای شروع چت، باید رایانه خود را از طریق سرور با افراد دیگر متصل کنید. برای این کار می توانید از اینترنت و حساب ISP خود استفاده کنید. این آسانتر از آن است که بیشتر مردم فکر می کنند اتصال برقرار کنند. بیشتر ISP ها دستورالعمل های صریح در مورد نحوه اتصال به سرورها و خدمات خود را ارائه می دهند.

پس از اتصال ، می توانید به “چت روم” بپیوندید و سپس می توانید با استفاده از صفحه کلید خود مکالمه خود را ادامه دهید. این یک انتخاب داوطلبانه است ، افراد در هنگام پیوستن به ISP برای هیچ خدمتی ثبت نام نمی کنند.

در حالی که در چتروم هستید ، می توانید پیام های عمومی همه افراد موجود در اتاق را روی صفحه رایانه خود مشاهده کنید. احتمالاً درست در وسط مکالمه شخصی خواهید پیوست ، اما نگران نباشید ، این مسئله در چت روم ها متداول است. در واقع ، احتمالاً به محض ورود خود با پیغام یک یا چند نفر از افراد در اتاق ، از اتاق پذیرایی خواهید شد. وقتی می خواهید پاسخ دهید ، به سادگی پیام خود را وارد کنید و کلید بازگشت را بزنید. سپس پیام خود را روی صفحه خواهید دید و همه افراد نیز همینطور خواهند بود. انتظار نداشته باشید که فوراً پاسخ دهید زیرا افراد حاضر احتمالاً از قبل در حال برقراری ارتباط هستند. حتی امکان ارسال پیام به صورت خاص به افراد خاص نیز وجود دارد که قابل مشاهده برای بقیه گروه نیست. اگر مکالمه در چت روم به دلخواه شما نیست ، کافی است به دیگری بروید و حرکت کنید.

اکثر چتروم ها و خدمات چت دارای “منحصر به فرد چت” هستند ، استانداردهای رفتاری که باید هنگام تایپ پیام های خود از آنها استفاده کنید. آنها از یک اتاق به اتاق دیگر متفاوت هستند. به یاد داشته باشید که افراد در چت روم ها از پیش زمینه های مختلف ، سطوح مختلف بلوغ ، مذاهب و فرهنگ های مختلف و دارای معیارهای اخلاقی متنوع هستند. یک قانون خوب “قبل از تایپ کردن فکر کنید”.