نرم افزار سفارشی و برنامه نویسی سفارشی

بهترین نرم افزارهای سفارشی چگونه هستند؟

بهترین نرم افزارهای سفارشی، نرم افزاری هستند که در کنار برآورده ساختن نیاز تخصصی و سفارشی شما، از امنیت بالا، دسترسی های تعریف شده، سرعت و دقت بالا برخوردار باشند. کد نویسی این نرم افزارها به صورت تخصصی بوده و تنها با استفاده از معیارهای کدنویسی نوین تحقق این امر امکان پذیر است.

نرم افزارها دارای خدمات عمومی و سفارشی هستند که برای برآورده ساختن نیازهای کاربران تهیه شده اند. در نرم افزار سفارشی امکانات مختص فرایند و کسب و کار خاص تهیه شده است و امکان بهینه سازی یا تکمیل نرم افزار وجود دارد.

نرم افزار سفارشی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یکی از ویژگی های مهم در زمینه نرم افزارها چه در بستر وب یا ویندوز و تحت موبایل، گرافیک مناسب و کاربر پسند بودن است. اگر نرم افزاری از گرافیک مناسبی برخوردار باشد، کاربران در استفاده از آن احساس خستگی به مرور زمان نکرده و راندمان کاری را می تواند بهبود دهد. از این رو استفاده از طراحان گرافیک در زمینه تولید نرم افزار سفارشی و عمومی می تواند بسیار سودمند باشد.

از دیگر ویژگی های نرم افزار خاص و مناسب می توان به کد نویسی حرفه ای اشاره کرد. نبایستی در هنگام کار کردن با نرم افزار، خطایی رخ دهد. از این رو در تحلیل و کد نویسی نرم افزار بایستی تست های مورد نیاز انجام شود تا در هنگام کار و استفاده کاربران خطاهای خارج از برنامه رخ ندهد. استفاده از زبان های برنامه نویسی روز می تواند کمک شایانی در این زمینه کند.

سرعت نرم افزار های تولیدی نیز بایستی مناسب باشد. اگر نرم افزار کند باشد، کاربران ناراضی خواهند بود. همچنین روند کند انجام نرم افزار، باعث زیان های اقتصادی به واحد کسب و کاری شده که این امر باعث تمایل افراد به استفاده از نرم افزارهای با سرعت بالاتر شده است.

یک نرم افزار مناسب بایستی از نظر امنیتی در سطح مناسبی باشد. از این رو استفاده از روش های ضد نفوذ و گرفتن بکاپ ها از داده های نرم افزار از اهمیت بالایی برخوردار است. تنها متخصصین حرفه ای در زمینه تولید نرم افزار می توانند از عهده چنین کاری بر آیند.

نرم افزار سفارشی بهتر است یا نرم افزار عمومی؟!

بسته به این که نیاز شما در زمینه نرم افزارها در چه زمینه ای باشد، می توان از نرم افزارهای سفارشی یا عمومی بهره برد. اگر نرم افزارهای موجود در بازار با نیازهای شما مطابقت ندارند، در آن صورت تولید نرم افزار سفارشی اجتناب ناپذیر می باشد. هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود. بنابراین اگر مورد نیاز شما فعالیت های عمومی نظیر حسابداری های مرسوم و … می باشد، پیشنهاد ما استفاده از خدمات نرم افزارهای عمومی است. ولی در صورتی که کار و فعالیت شما خاص خودتان است، نیاز به استفاده از نرم افزارهای سفارشی خواهید داشت.

در کل پیشنهاد ما استفاده از نرم افزارهای سفارشی برای شما است. شما گاها نیاز به امکانات خاصی هستید که هیچگاه در نرم افزارهای عمومی برای شما فراهم نشده است. اما در نرم افزارهای سفارشی امکان اضافه شدن این امکانات وجود دارد. برای تولید نرم افزار سفارشی باید برآوردهای لازم برای کارفرما انجام شود و کارفرما با توجه به این برآورد نسبت به تصمیم گیری در مورد تولید نرم افزار اقدام نماید.

رسیدن به نرم افزارهایی با کیفیت که تمام نیازهای یک شرکت را رفع کند برخلاف ظاهر ساده ای که دارد، بسیار دشوار است. شرکت معتبر با کادری مجرب و حرفه ای در زمینه ی طراحی، برنامه نویسی و پیاده سازی انواع نرم افزار های سفارشی و طراحی نرم افزار های اختصاصی، نرم افزار مورد نیاز مشتریان را با بالاترین کیفیت و کم ترین زمان ممکن و قیمتی مناسب طراحی و تولید می کند. هریک از نرم افزارهای موجود با توجه به زمینه تخصصی نرم افزار دارای مزایا و معایبی هستند و همیشه با نرم افزار های موجود در بازار، بصورت کامل تمام نیاز های سازمان برطرف نمی شود.

برای تولید نرم افزارهای با کیفیت بایستی ابتدا نیازسنجی اصولی انجام شود. براساس نیازسنجی و تحلیل بایستی برنامه ریزی برای تولید نرم افزار انجام شود و تولید نرم افزار بایستی توسط پرسنل مجرب و متخصصین ماهد انجام شود. داشتن کدنویسی حرفه ای برای یک نرم افزار یکی از مهم ترین مزایا محسوب می شود که تنها متخصصین حرفه ای قادر به انجام آن هستند.

منبع:http://taraan.com/services/custom-software/

منبع:هینزا

منبع:https://www.malek-co.com/%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C