طرز تهیه مرغ بریان خانگی در فر

این مرغ داغ احتمالاً در نشویل تنسی مرغ سوخاری ازینجا سرچشمه گرفته است ، اما در سالهای اخیر شهرت جهانی پیدا کرده است. دستور العمل های مرغ داغ اکنون در تمام ایالت های ایالات متحده موجود است. این دستورالعمل ساده اما رضایت مرغ سوخاری بخش است. مرغ داغ را در کره خمیر خیس کرده و سپس کاملاً سرخ کرده ، سپس با یک ادویه مخصوص پوشانده و سرو می کنیم.

طرز تهیه شنیسل مرغ بافر

طبق افسانه ، یک شب پرنس مرغ سوخاری تورتون ناخودآگاه به خانه برمی گردد و همسرش مرغ را با ادویه های مختلفی می پوشاند تا از او انتقام بگیرد ، مرغ سوخاری اما او غذا را دوست دارد. او از همسرش می خواهد كه دستور تهیه طبخ آن را بدهد.

در سال 1936 رستورانی مرغ سوخاری به نام BBQ Chicken Shack افتتاح شد که بعداً به عنوان مرغ گرم پرنس معروف شد. این رستوران در سال 1996 به عنوان بهترین رستوران ایالت تنسی انتخاب شد. مرغ داغ یکی از محبوب ترین غذاها در سطح شهر امروز است. مرغ سوخاری از سال 2007 ، جشنواره ای راه اندازی شده است که در آن همه غذاهای سرخ شده و تند ارائه و تجلیل می شود.

خوشمزه ترین مرغ در فر

مرغ خمیر خرما
9 نوع مرغ سرخ شده از سراسر جهان مرغ سوخاری

اما مرغ سرخ شده در سنگاپور har cheong gai نام دارد. مرغ سوخاری آنچه این مرغ سرخ شده را از سایر مرغ های سرخ شده جدا می کند ، سس میگو است که با آن ترکیب می شود و مرغ بعد از اینکه مدتی در سس بماند کاملاً سرخ می شود. مرغ سوخاری این غذا یکی از غذاهای ارزان قیمت و خیابانی سنگاپور است.

مرغ کبابی یک غذای خوشمزه است مرغ سوخاری  که مطمئناً از خوردن آن لذت خواهید برد. برای یادگیری طرز تهیه “مرغ سرخ شده” با آشپزخانه سایت نامناک به ما بپیوندید.
مواد لازم برای مرغ کبابی:
مرغ کامل: 1 و نیم تا 2 کیلوگرم
پیاز متوسط: 1 قطعه
فلفل دلمه ای: 1 قطعه
سیب زمینی: 2 عدد
کره: 2 قاشق غذاخوری
آب لیمو: در صورت نیاز
زعفران دم کرده: در صورت نیاز
نمک و فلفل سیاه: در صورت نیاز مرغ سوخاری
مرغ بیرانی

طرز تهیه مرغ تکه ای در توستر

طرز تهیه مرغ کبابی:
اولین کاری که شما باید انجام دهید این است مرغ سوخاری که قطعات اضافی و شکم مرغ را خالی کنید و آن را خوب بشویید.

سپس مرغ را خشک کرده و به کمک انگشت خود ، تمام قسمت های پوست مرغ را باز کنید تا به بافت مرغ آسیب نرسد و پوست آن جدا نشود و فقط فاصله مرغ سوخاری پوست و گوشت مرغ سقوط کند.

برای اینکه بتوانید مرغ را چشیده و پوست را در یک لایه قرار دهید. سپس پیاز را در قابلمه خرد کرده و وقتی خرد شد ، آب آن را جدا کرده و کنار بگذارید.

سپس فلفل زنگ را درون پیاز خرد شده بریزید ، خرد کنید و خرد کنید.

پیاز خرد شده و فلفل زنگ زده را درون یک کاسه بریزید و کره را به همراه مقداری آب لیمو ، نمک ، فلفل سیاه و کمی زعفران به پیاز اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.

مخلوط را در تمام قسمتهای باز پوست مرغ مرغ سوخاری باز شده بریزید.

طرز تهیه مرغ بریان در توستر

وقتی این مواد را در سراسر مرغ قرار می دهیم ، اگر پوست آن باز است یا ممکن است مواد زیرین را نریزید ، می توانید پوست را جمع کرده و آن را با نخ و سوزن آشپزی آغشته کنید.

برای طعم دادن به بیرون مرغ ، آب پیاز را با کمی زعفران و کمی آب لیمو مخلوط کرده و تمام قسمت های آن را مسواک بزنید.

مرغ چاشنی را در یک ظرف مناسب قرار دهید مرغ سوخاری و در طبقه پایین فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت 2 تا 3 ساعت بپزید.

مطمئن شوید که پس از مدت زمان پخت آن را با یک برش چوبی تست کنید مرغ سوخاری تا مطمئن شوید که کاملا پخته شده است.

مرغ پخته شده را با مقداری سبزیجات بخارپز و سیب زمینی و رب انار سرو کنید و هنگام کشیدن آن از قیچی استفاده کنید تا مرغ خرد نشود.