شیلنگ فلزی لوله فلکسیبل

شلنگ فلزی یک عنصر خط فلزی انعطاف پذیر است. دو نوع اصلی شیلنگ های فلزی وجود دارد که در طراحی و کاربرد آنها متفاوت است: شیلنگ های راه راه و شیلنگ های راه راه. شیلنگهای نواری از استحکام مکانیکی بالایی برخوردار هستند (به عنوان مثال مقاومت کششی و مقاومت پارگی). شیلنگ های راه راه می توانند در برابر فشار زیاد مقاومت کرده و حداکثر سفتی نشت را به دلیل مواد خود ایجاد کنند. شیلنگهای راه راه همچنین در شدیدترین شرایط ، مانند آب دریا تهاجمی یا در دماهای شدید مانند موجود در فضا یا هنگام انتقال گاز مایع سرد ، مقاومت در برابر خوردگی و فشار را نشان می دهند. آنها به ویژه برای انتقال مواد گرم و سرد مناسب هستند.

با سابقه بیش از صد سال ، شیلنگ های فلزی باعث ایجاد عناصر دیگر خط انعطاف پذیر ، لوله فلکسیبل از جمله اتصالات انبساط فلزی ، حلقه های فلزی و لوله های فلزی نیمه انعطاف پذیر و انعطاف پذیر شده اند. فقط در آلمان ، حدود 3500 اختراع ثبت شده مربوط به شیلنگهای فلزی وجود دارد.

فهرست
1 ریشه
1.1 توسعه مداوم
2 شلنگ راه راه
2.1 ساختار و عملکرد
2.2 ویژگی شیلنگهای راه راه
2.3 انواع شلنگ راه راه
2.4 مناطق کاربردی برای شیلنگهای راه راه
3 شیلنگ موجدار
3.1 ساختار و عملکرد
3.2 انواع شلنگ موجدار
3.3 ساخت شلنگ های راه راه
انعطاف پذیری 3.4
4 طرح ویژه
5 محل کار شیلنگ های فلزی
6 ویژگی شیلنگ های فلزی
7 بافته کردن شیلنگ های فلزی
7.1 اصل عملکردی نوار فلزی
8 مرجع
9 منبع
اصلیت
HU Schlauchprofil ca. 1909
اولین شلنگ فلزی از لحاظ فنی شلنگ راه راه بود. این ماده در سال 1885 توسط تولید کننده جواهرات Heinrich Witzenmann (1909-1829) از پورفزهایم ، آلمان ، به همراه مهندس فرانسوی یوئن لووواسوور اختراع شد. شلنگ بعد از گردنبند گلو غاز ، تکه ای از جواهرات که شامل نوارهای فلزی در هم تنیده بود ، مدل شد. طرح اصلی شیلنگ بر روی یک نوار فلزی مارپیچ مارپیچ با مشخصات S شکل بنا شده است. نمایه در امتداد سیم پیچ های کویل مارپیچ به هم وصل شده است. لوله فلکسیبل به دلیل وجود حفره ای بین پروفایل های در هم تنیده ، این امر باعث ایجاد اتصالات محکم نمی شود. حفره با استفاده از نخ لاستیکی بسته شد.

Gasanzuender.jpg
کاربردهای گاز در سال 1900
Schlauchprospekt 1911.jpg
اولین بروشور شلنگ فلزی
نتیجه بدنه فولادی کاملاً انعطاف پذیر و نشت از هر طول و قطر با استحکام مکانیکی بالایی بود. در فرانسه در 4 آگوست 1885 با ثبت اختراع شماره 170 479 و در آلمان در 27 اوت 1885 با شماره 34 871 Reichspatent آلمان ثبت اختراع شد.

از سال 1886 تا 1905 ، هاینریش ویتسنمن به ساخت بسیاری از پروفایل های قابل توجه برای تولید شلنگ ادامه داد که هنوز هم از اهمیت فنی برخوردارند. در سال 1894 ، او ثبت اختراع شلنگ مضاعف فلزی متشکل از دو شیلنگ فلزی کواکسیال را در جهت های مخالف پیچ خورده ثبت کرد. اصلاحات بیشتر در فرم اصلی متمرکز بر استفاده از مواد شلنگ و مواد مختلف برای مهر و موم نخ از جمله لاستیک ، نخ های پارچه ، آزبست و سیم بود.

یک نوع مهم از شیلنگ فلزی را می توان به مخترع Siegfried Frank از فرانکفورت آلمان نسبت داد. در سال 1894 ، وی روش نورد راه راه مارپیچ را به درون لوله ای صلب صاف ثبت کرد. هاینریش ویتزمن پیش از این چندین سال پیش آزمایشاتی در این راستا انجام داده بود ، اما تلاشهای خود را برای ایجاد نتیجه ای قابل ثبت ادامه نداد. در دهه بیست و سی قرن بیستم نبود که مدیر هتل آلبرت درایر از لوسرن سوئیس موفق به ایجاد یک راه راه حلقوی رضایت بخش برای ساخت شلنگ های فلزی راه راه شد.

Biegsamer Stahlschlauch.jpg
اطلاعات فنی از سال 1915
Ms-alle Systeme.jpg
شیلنگ های فلزی برای صنعت
توسعه مداوم
امیل ویتزمن ، فرزند هاینریش ویتزمن ، در سال 1909 شكلی از شیلنگ فلزی ایجاد كرد كه نیاز به هر نوع نخ آب بندی ، از لاستیک ، الیاف نساجی یا آزبست را از بین برد. در این نوع شیلنگ ها ، لبه های نوار به هم وصل نمی شوند بلکه یکدیگر را به هم متصل می کنند و یکپارچه با یکدیگر جوش داده می شوند. در سال 1920 امیل ویتزمن مفاصل انبساط فلز را اختراع کرد. این اختراع مبتنی بر شلنگ فلزی دو جداره ، جوش داده شده ، راه راه (با روکش محافظ زخم) با انعطاف پذیری  لوله فلکسیبل شعاعی بود. در سال 1929 ، برای اولین بار امکان تولید حیاط های فلزی فراهم شد. اینها همچنین توسط آلبرت درایر از لوسرن توسعه داده شد ، اما مستقل از ویتزمنمن.

حلزونهای فلزی با چرخاندن موج های حلقوی در یک لوله صاف اکسترود یا جوش ایجاد می شوند. در سال 1946 ، آلبرت درایر یک مفصل چند جداره ایجاد کرد که برای جابجایی حرکات محوری نیز ساخته شده بود: مفصل انبساط محوری.

شلنگ راه راه
شیلنگهای راه راه از مارپیچهایی تشکیل شده اند که بهم وصل شده اند. این باعث می شود آنها بسیار انعطاف پذیر باشند. این شیلنگها در دو نوع اساسی وجود دارند – یا با مشخصات درگیر یا با یک پروفایل در هم پیچیده مانند مشخصات Agraff. هر دو نوع به دلیل ساختار نمایه انعطاف پذیری بالایی را ارائه می دهند. با این حال ، این منجر به عدم نشت کامل آنها می شود. برای این تحقیق

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>