شبکه پیوند خصوصی یا PBN چیست؟

شبکه پیوند خصوصی یا PBN چیست؟ شمشیر دو لبه
منتشر شده: شنبه ، 26 مه 2016

یکی از بحث برانگیزترین مباحث موجود در سئو ، که این روزها جوانب مثبت و منفی زیادی دارد ، اصطلاح PBN است. اما PBN چیست و چرا باید آن را شمشیر دو لبه در نظر بگیریم؟ با ما بمان.

PBN چیست؟
PBN مخفف Private Blog Network (شبکه خصوصی وبلاگ) است که به دلیل ماهیت استفاده از آن برای ایجاد پیوند ، به عنوان لینک سازی نیز شناخته می شود. این شبکه شامل تعداد زیادی وب سایت معتبر است که برای دریافت بک لینک به سایت درآمدزایی شما استفاده می شود تا بتوانید در نتایج گوگل رتبه بالاتری کسب کنید. یک سایت درآمدزایی وب سایتی است که به دنبال آن می توانید رتبه بندی کنید ، سایتی که واقعاً برای شما درآمد دارد. در حقیقت پیوندهای به دست آمده از سایتهای PBN بخشی از شبکه خصوصی وبلاگ شما هستند. نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که هیچ یک از سایت های PBN هرگز به هم وصل نمی شوند. در حقیقت ، ایده اصلی در پشت شبکه ایجاد لینک خصوصی این است که این سایت ها هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و در نتیجه ، لینک ایجاد شده طبیعی به نظر می رسد.

شبکه خصوصی یا PBN

چه زمانی مفهوم PBN در SEO معرفی شده است؟
تصور می شود شبکه پیوند موضوع جدیدی است و در سالهای اخیر مورد استفاده قرار گرفته است. اما احتمالاً شما از Link Farm شنیده اید. PBN همچنین نوعی مزرعه پیوند است که از سال 1999 در دنیای سئو وجود دارد. از آنجایی که دریافت تعداد زیادی لینک بک لینک از چند سال پیش بدون توجه به کیفیت بسیار مهم بود ، بسیاری به دنبال این روش بودند و با ایجاد انواع وبلاگ ، ثبت سایت در دایرکتوری های مختلف و تبادل لینک ، به دنبال این روش بودند و سعی در دریافت لینک های بیشتر داشتند. اما به دلیل افزایش پیوندهای اسپم ، توزیع مباحث و کیفیت پایین پیوندهای دریافتی ، گوگل تصمیم گرفت الگوریتم Page Rank را معرفی کند.

دلایل اصلی ساخت PBN چیست؟
اگرچه صحبت های زیادی در مورد ایجاد لینک در شبکه خصوصی وجود دارد و اشکالاتی در استفاده از آن و مزرعه پیوند وجود دارد ، اما کارشناسان SEO به دلایل زیر به این روش می روند:

شما می توانید منابع ایجاد لینک را کنترل کنید: وقتی می توانید سایت هایی که به شما پیوند دارند به طور دقیق و کامل کنترل کنید ، در این صورت از کیفیت پیوندهای دریافت شده راحت خواهید بود ، تمرکز محتوا ایجاد می کنید ، اعتبار و مشکلات احتمالی رقبا را کاهش می دهید.
شما می توانید روی دامنه های آزاد و معتبر تمرکز کنید: در طول روز ، دامنه هایی وجود دارند که رایگان هستند و از اعتبار خوبی برخوردار هستند. بنابراین به منظور تمرکز در سایت هایی که اعتبار بسیار بالایی دارند ، می توانید تعداد زیادی دامنه و سایت رایگان را با موضوعات مرتبط با شغل خود انتخاب کنید.
نظرات راحت تر می توان گفتگو کرد: اگر می خواهید بک لینک های مستقیم از سایت های معتبر دریافت کنید ، باید مراحل سختی را طی کنید و از طرف دیگر به دلیل تعامل های موجود ، نمی توانید پیوندها و کیفیت محتوا را به درستی کنترل کنید.
چرا ساخت PBN را در نظر نمی گیرید؟
بسیاری از کاربران فکر می کنند که یک شبکه ایجاد لینک خصوصی بسیار مفید است و احتمالاً آن را در اولویت قرار می دهند تا بتوانند حجم زیادی از لینک ها را بدست آورند. اما این روش نه تنها توسط گوگل به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته شده است و شما را مجازات خواهد کرد ، بلکه دلایل دیگری وجود دارد که چرا باید جلوی ساخت PBN را بگیرید. توصیه می شود مقاله “خرید بک لینک و مجازات سایت خود توسط Google” را بخوانید.

1- هزینه بالای ساخت و نگهداری شبکه پیوند خصوصی
ایجاد یک PBN کاملاً اساسی و حرفه ای که ممکن است به زودی توسط گوگل قابل تشخیص نباشد ، هزینه های زیادی از جمله خرید دامنه ، هاست ، IP اختصاصی ، تولید و به روزرسانی محتوا ، مدیریت کلیه سایت ها ، بهبود لینک های خارجی و موارد دیگر را در بر خواهد داشت. آنها هزینه های بالایی را به شما تحمیل می کنند.

2- شما باید زمان زیادی را برای ایجاد یک شبکه خصوصی برای ایجاد لینک بگذرانید
اگر به دنبال ایجاد سریع شبکه خصوصی هستید ، به اشتباه اشتباه می کنید. اتفاقاً ساختن یک PBN قوی به زمان زیادی نیاز دارد. شما باید دائماً دامنه های منتشر شده را مرور کرده و خریداری کنید ، اطلاعات دسترسی مانند اطلاعات تماس و آرم های مربوط به هر یک را تهیه کنید ، باید محتوای جدید و اختصاصی تولید کنید ، باید صفحات قدیمی به روز شود و مشکلات آنها برطرف شود. همه اینها زمان زیادی را می طلبد و شما باید همزمان در چندین سایت کار کنید.

3- شما از سایت اصلی خود دور می شوید
مشکل تعداد زیادی سایت این است که شما تمام وقت و انرژی خود را به آنها اختصاص می دهید و دیگر نمی توانید روی سایت اصلی و منبع اصلی درآمد خود تمرکز کنید.

4- باید منتظر عصبانیت گوگل باشید
تمام کاری که ما انجام می دهیم این است که کاربران زیادی را به سایت خود جذب کنیم ، اما اگر نتوانیم مخاطب را راضی کنیم ، گوگل عصبانی می شود. بنابراین Google از روشهای SEO SEO کلاه سیاه استقبال نمی کند و باید منتظر جریمه های سنگین باشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>