سیگار, سیگار کشیدن, تراژدی

[ad_1]

مضرات سیگار کشیدن هر بخش از بدن وجود دارد هیچ ارگان که آن را لمس نمی کند. این باعث می شود بسیاری از بیماری ها. آن باعث کاهش کیفیت و لذت بردن از زندگی و همچنین کاهش می دهد چگونه یک فرد سیگاری می تواند انتظار زندگی می کنند.

سیگار اثر مخربی بر فرد و خانواده و دوستان خود. و در عین حال هر روز نزدیک به 6000 کودکان زیر 18 سال سن شروع به سیگار کشیدن; از این نزدیک به 2000 تبدیل خواهد شد به طور منظم افراد سیگاری است. که تقریبا 800000 سالانه است. تخمین زده می شود که حداقل 4.5 میلیون متحده نوجوانان در حال سیگار افراد سیگاری و حدود 90 درصد از افراد سیگاری شروع سیگار کشیدن را قبل از سن 21. سیگار کشیدن در دوران کودکی و نوجوانی به تولید قابل توجهی از مشکلات سلامتی. این مشکلات عبارتند از سرفه و خلط تولید افزایش در تعداد و شدت بیماری های تنفسی کاهش جسمانی نامطلوب پروفایل چربی خون و بالقوه عقب ماندگی در نرخ رشد ریه و سطح حداکثر عملکرد ریه. تخمین زده شده 440,000 آمریکایی ها می میرند هر سال از بیماری های ناشی از سیگار کشیدن است.

برآورد شده است که در انگلستان 364,000 بیماران بستری در بیمارستان در هر سال به علت بیماری های ناشی از سیگار کشیدن است. این است 7,000 بستری شدن در بیمارستان هر هفته یا 1000 روز است. برای هر مرگ ناشی از سیگار کشیدن در حدود 20 افراد سیگاری مبتلا به بیماری های مرتبط با سیگار. در 1997/98, سیگار, سیگار کشیدن باعث برآورد 480,000 بیماران خود مشورت پزشک برای بیماری های قلبی 20,000 برای سکته مغزی و تقریبا 600,000 انسدادی مزمن ریه بیماری است.

نیمی از نوجوانان که در حال حاضر سیگار می میرند از بیماری های ناشی از دود سیگار – اگر آنها همچنان به دود. یک ربع بعد از مرگ 70 سال سن از دست دادن به طور متوسط 21 سال از زندگی است. تخمین زده می شود که بین 1950 و 2000 شش میلیون انگلیسی, 60 میلیون نفر در سراسر جهان درگذشت از دخانیات-بیماری های مرتبط با. یکی در دراز مدت افراد سیگاری را مرگ زودرس به عنوان یک نتیجه از سیگار – نیمی از این در وسط سن. اکثر مرگ از یکی از سه اصلی بیماری های مرتبط با سیگار, سیگار, سیگار کشیدن: سرطان ریه انسدادی مزمن ریه بیماری (برونشیت و آمفیزم) و بیماری عروق کرونر قلب.

در انگلستان و میر ناشی از سیگار کشیدن پنج برابر بالاتر از 22,833 مرگ و میر ناشی از تصادفات (3,439); مسمومیت و مصرف بیش از حد (881); بیماری کبد الکلی (5,121); دیگر اتفاقی میر (8,579); قتل و قتل نفس (513); خودکشی (4,066); و عفونت HIV (234). در سراسر جهان تقریبا 5 میلیون مرگ زودرس در هر سال به عنوان یک نتیجه از سیگار کشیدن است.

افراد سیگاری نیز خطر بالاتر نسبت به غیر سیگاری ابتلا به بسیاری از شرایط پزشکی که ممکن است کشنده باشد اما که ممکن است سال ها از بیماری ناتوان کننده و یا مشکلات دیگر. این شرایط شامل موارد زیر است:

حاد نکروزان اولسراتیو التهاب لثه (بیماری های لثه)

آنژین (20 x خطر)

کمر درد

Buerger بیماری (شدید بیماری های گردش خون)

آب مروارید (2 x خطر)

آب مروارید خلفی subcapsular (3 x خطر)

پولیپ روده بزرگ

بیماری کرون (بیماری مزمن التهاب روده)

افسردگی

دیابت (نوع 2 غیر وابسته به انسولین)

زخم اثنی عشر

از دست دادن شنوایی

ناتوانی جنسی (2 x خطر)

آنفلوانزا

صدمات رباط

دژنراسیون ماکولا (چشم 2 x خطر)

آسیب های عضلانی

گردن درد

Nystagmus (غیر طبیعی حرکات چشم)

چشمی Histoplasmosis (قارچی عفونت چشم)

نوروپاتی نوری (از دست دادن بینایی, 16 x خطر)

آرتروز

پوکی استخوان (در هر دو جنس)

آلت تناسلی مرد (اختلال نعوظ)

بیماری عروق محیطی

ذات الریه

پسوریازیس (2 x خطر)

آرتریت روماتوئید (برای افراد سیگاری سنگین)

پوست چین و چروک (2 x خطر)

زخم معده

آسیب های تاندون

توتون و تنباکو تنبلی چشم (از دست دادن بینایی)

از دست دادن دندان

سل

این به این معنی است که فرد سیگاری به گردش شنوا و چشم انداز مشترک, بدنساز, جنسی, هضم, ریه و پوست و سایر مشکلات – و نه خشنود تصویر. این لیست را شامل نمی شود و انواع سرطان ها که سیگاری مستعد ابتلا به سرطان از جمله دهان و مری و مثانه و کلیه و پانکراس و معده و leukaemia. و نه این لیست شامل این واقعیت است که مشکلات گردش خون می تواند منجر به گانگرن (مرگ بافت) که مستلزم قطع عضو. نیز وجود دارد که توابع است که اختلال در افراد سیگاری است. این خدمات عبارتند از:

انزال (حجم کاهش می یابد)

باروری (30% پایین تر در زنان)

سیستم ایمنی بدن (اختلال)

یائسگی (شروع 1.74 سال در اوایل متوسط)

تعداد اسپرم کاهش می یابد

اسپرم کمتر قادر به نفوذ در تخمک

تحرک اسپرم اختلال

اسپرم شکل ناهنجاری های افزایش

زندگی یک فرد سیگاری است یکی از آسان نیست. رنج و بیماری ناشی از سیگار کشیدن شدید است. تنها راه برای اطمینان حاصل شود که شما لازم نیست که این درد و رنج نیست به دود. اگر شما در حال حاضر دود از شما نیاز به ترک. ترک آسان نیست -اما شما لازم نیست که برای انجام روند ترک تنهایی – شما می توانید هدایت و حمایت و کمک.

منابع

Cigarette smoking-منتسب مير – ایالات متحده آمریکا, 2000. MMWR گزارش هفتگی 5 سپتامبر. 2003.

سیگار: آنچه که از برچسب هشدار دهنده به شما نمیگوید. آمریکا شورای علم و سلامت, 1997.

آمار مرگ و میر 2002., دفتر آمار ملی انگلیس در سال 2002; کل ثبت احوال برای اسکاتلند, 2002; ثبت عمومی ایرلند شمالی گزارش سالانه آمار و تحقیقات آژانس 2002.

اعتیاد به نیکوتین در بریتانیا. یک گزارش از توتون و تنباکو گروه مشورتی از کالج سلطنتی پزشکان. RCP, 2000 (برای درصد مربوط به سیگار مرگ و میر).

آمار مرگ و میر 2002., دفتر آمار ملی انگلیس در سال 2002; کل ثبت احوال برای اسکاتلند, 2002; ثبت عمومی ایرلند شمالی گزارش سالانه آمار و تحقیقات آژانس 2002.

Peto R. مرگ و میر در رابطه با سیگار کشیدن: 40 سال مشاهدات در نر پزشکان انگلیسی. BMJ 1994; 309: 901-911.

بهداشت جهانی در گزارش سال 2003 است. سازمان جهانی بهداشت در سال 2003.

[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>