راهنمای خرید هود ایرانی

دانستن و درک گزینه های شما اولین قدم در جهت قرار دادن سیستم اگزوز مناسب در آشپزخانه شماست. به عنوان مثال ، اگر اجاق های مایکروویو بیش از حد را در نظر می گیرید ، باید بدانید که آنها در مورد تهویه دود و دودهای روغنی بهترین نیستند (مگر اینکه از خارج بخورید).

راهنمای خرید هود محدوده
منبع تصویر
از طرف دیگر ، این امکان وجود دارد که شما در آشپزخانه خود محدوده جزیره ای و دکوراسیونی سقف زیبایی داشته باشید که نمی خواهید مانع آن شود. بله ، انواع هود خیره کننده ای در جزیره وجود دارد که به زیبایی یک آشپزخانه می افزاید (و بعضی از آنها را توصیه می کنم) ، اما شما گزینه های دیگری مانند فن های اگزوز سقف آشپزخانه یا هودهای برد downdraft (بعضی از شما ممکن است شنیده اید که سیستم های تهویه پایین شهر بدترین حالت است ، این مورد تا چند سال پیش اتفاق افتاد).

تمام آنچه که من می گویم این است که عاقلانه است که قبل از اینکه ذهن خود را به طور خاص روی هر چیز دیگری تنظیم کنید ، بسیاری از امکانات را درک کنید.

فهرست مطالب: از آنچه قبلاً می دانید پرش کنید
سؤالاتی که باید قبل از جستجو پاسخ دهید
گزینه های تهویه
انواع هودهای محدوده
Range Hood Lingo
عوامل فنی را در نظر بگیرید
سؤالاتی که باید قبل از جستجو پاسخ دهید
من توصیه می کنم یک کاغذ و یک قلم بگیرید یا احتمالاً برنامه ای را باز کنید که بتوانید یادداشت برداری کنید. اطلاعات فنی وجود دارد که ابتدا باید از آشپزخانه خود جمع آوری کنید.

آیا شما در حال تعویض یک هود محدوده موجود هستید
اگر به هیچ پاسخی ندادید ، از سؤال بعدی پرش کنید. اگر جواب مثبت دادید ، باید اطلاعات زیر را یادداشت کنید:

آیا این مهم است که هود برد جدید شما باید دقیقاً همان ابعاد هود فعلی باشد؟ شاید شما یک کابینه داشته باشید که در راه است. در این صورت ، ابعاد فعلی را اندازه گیری کنید یا برای این اطلاعات کتابچه راهنمای هود دامنه فعلی را جستجو کنید.
آیا در حال حاضر مجرای نصب شده دارید؟ اگر این کار را انجام دهید ، استفاده از شبکه مجرای موجود برای نصب جدید خود بسیار ساده تر است. پیش بروید و قطر لوله تهویه و همچنین محل مجرای آن را اندازه بگیرید. آیا بلافاصله پشت هود محدوده فعلی (روی دیوار) قرار دارد یا از سقف یا کابینت بالا می رود؟
آیا مجاری گزینه ای است یا باید هود محدوده شما بدون خلط باشد
اگر شما در خانه ای اجاره ای زندگی می کنید که در آن حق آزادی تغییرات اساسی را ندارید ، یا اگر در آپارتمانی مرتفع با محدوده جزیره زندگی می کنید که واقعاً نمی توانید از طریق سقف مجرای مجرای خود شوید ، یا آن را می تواند یکی از دلایل دیگر (از جمله هزینه ها) باشد که گزینه ای برای مجرای شما باقی نمی گذارد. در هر صورت ، مهم است که محدودیت های خود را بدانید ، زیرا به کم کردن جستجوی شما کمک می کند.

پرفروش ترین هود آشپزخانه
آماده سازی برای خسته شدن از طریق اتاق زیر شیروانی. منبع تصویر
این اتفاق بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد ، این است که مردم فکر می کنند می توانند هود محدوده خود را تخلیه کنند ، فقط بعداً بدانند که نمی توانند یا اینکه دریچه ای که نصب می کنند اجازه نمی دهد که هود دامنه واقعاً عمل کند (احتمالاً مورد علاقه ، بیشتر پایین بیاید) این راهنما: داشتن خم شدن در مجاری ). هنگام نصب هود مجرایی ، مجرای ساخت هرگز نباید به اتاق زیر شیروانی ، فضای بین دیوارها ، گاراژها یا فضای خزنده خاتمه یابد. این ممکن است کانال های مجرای طولانی تری داشته باشد ، بنابراین هنگام تعیین هزینه ها این را در خاطر داشته باشید.

من هنوز تصمیم نگرفته ام … اگر اغلب پخت و پز می کنید ، متخصصان همیشه پیشنهاد می کنند که از کاپوت مجاری استفاده کنید زیرا این دود ، بو و سایر دودها را از آشپزخانه بیرون می آورید تا اینکه فیلتر شده و مجدداً گردش کنید. هود .

استیک را در یک قابلمه سرخ کنید
علاوه بر این ، اگر هزینه لوله کشی مشکل دارد ، باید این نکته را در نظر داشته باشید که هودهای محدود کننده در گردش مجدد ، شما را مجبور به تغییر فیلتر ذغال سنگ هر چند ماه بسته به میزان و نوع مواد غذایی شما می کنند (اگر این طور نیست خوب است که یک ماشین سر و صدا در آشپزخانه خود داشته باشید و یک کاپوت محدوده نیست). این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید که آیا جایگزین کردن فیلتر ذغال که معمولاً هر 30 ماه 20 تا 30 دلار است ، گزینه بهتر از سرمایه گذاری یکبار در کارخانجات است.

ترخیص چیست؟
در حال حاضر عاقلانه است که فقط فضای ترخیص کالا از گمرک تا سقف / کابینت بالاتر از محدوده را اندازه گیری کنید. اکثر تولیدکنندگان هود محدوده بین فضای پایین هود محدوده و بالای سطح پخت و پز ، فضای بین 20 “تا 24” را پیشنهاد می کنند. مگر در مواردی که مشخص شده باشد ، فاصله پیشنهادی برای دامنه های گاز 24 “تا 30” است. مهم است که برای هر نوع ترخیص کالا از گمرک مشخص ، به دفترچه راهنمای نصب مراجعه کنید ، زیرا این کار باعث افزایش عملکرد خواهد شد.

بسیار مهم است که شما نه تنها مطمئن شوید که از بین ظرف آشپزخانه و محدوده پاکسازی کافی ندارید ، بلکه می خواهید مطمئن شوید که فضای کافی برای نصب تمام وسایل (نصب های زیر کابینت) وجود دارد. در صورت نصب دیواره و سایبان پخت و پز جزیره می خواهید از رسیدن دودکش به سقف (سقف بلند) اطمینان حاصل کنید. اکثر تولید کنندگان افزونه هایی را ارائه می دهند که اغلب به طور جداگانه فروخته می شوند. اگر از سقف کم (حداکثر 8 فوت) برخوردار هستید ، ممکن است لازم باشد که از پسوندهای کوتاهتر دودکش بخواهید. اگر این کار را نکنید ، می توانید دودکش تلسکوپی را قطع کنید ، و اگر در کار با فلز خوب باشید ، این گزینه هرگز گزینه مناسبی نخواهد بود.

سؤالات دیگری که باید از خودتان بپرسید
چه سبک و رنگی در آشپزخانه من به نظر می رسد؟
بودجه من شامل کلیه هزینه ها است: هود محدوده ، ضمانت نامه طولانی ، هزینه نصب ، مجرای حمل ، فیلترهای زغال سنگ (هودهای دامنه غیر داکت) ، الحاقات دودکش (در صورت نیاز) ، سایر موارد متفرقه. هزینه ها
گزینه های تهویه
شما در مورد سیستم تهویه هود برد خود دو گزینه دارید. شما می توانید آن را با مجاری نصب کنید یا از هود ای استفاده کنید که به بیرون مجرای نداشته باشد.

هودهای محدوده با مجاری
اگر می خواهید به طور کامل از آلاینده ها خلاص شوید ، توصیه می شود که به سمت مجرا خارج شوید. اگر قسمت بالای اجاق گاز وجود دارد ، فقط توصیه نمی شود بلکه لازم است که مجرای خارج شوید ، زیرا ساخت محصولات احتراق از شعله گاز برای سلامتی انسان خطرناک است. اگر قرار است خود ductwork را نصب کنید ، باید چند نکته مهم را در خاطر داشته باشید:

ابعاد مقطع عبور مجرای
بسته به قدرت موتور درون سیستم اگزوز ، اندازه داکت شما متفاوت است. یک موتور قدرتمند تر به طور طبیعی هوای بیشتری را به حرکت در می آورد و بنابراین سطح مقطع مجرای باید کافی باشد تا این حجم از هوا بدون مانع عبور کند.

بیشتر هودهای برد دارای خروجی است که باید شبکه مجرای شما متصل شود. حداقل مساحت شبکه مجرای شما باید برابر با سطح مقطع این پریز باشد. اندازه معمولی برای هودهای برد در خانه 6 یا 8 ”است. اگر مجرایی بزرگتر از مقدار پیشنهادی دارید ، مشکلی نیست. اما اگر مجرای آن از مقدار توصیه شده کوچکتر باشد ، به دلیل مقاومت در برابر ضربه و افزایش سر و صدای منجر می شود.

شکل مجرای
خروجی از هود محدوده یا دایره ای یا مستطیل است. اگر نتوانید مستقیماً به این پریز وصل شوید ، ممکن است به یک قطعه انتقال که از مجرای مستطیل به شکل مستطیل یا برعکس تبدیل می شود ، نیاز داشته باشید. این وب سایت دارای جریان هوا در CFM و جدول مبدل مجرای مستطیلی و دایره ای است که ممکن است مفید باشد.

اگر گزینه انتخاب مجرای گرد یا مستطیل را دارید ، پیشنهاد می کنم که مجرای گرد را بروید زیرا آنها اصطکاک کمتری را به جریان وارد می کنند و به همین دلیل پر سروصدا هستند. از طرف دیگر ، طول مجرای سیستم های اگزوز آشپزخانه منزل آنقدر کوچک است که در واقع اهمیتی ندارد. اگر قرار است هود دامنه شما در زیر کابینت قرار گیرد ، ممکن است بخواهید از مجرای مستطیل استفاده کنید زیرا مخفی کردن با استفاده از قالب تاج راحت تر است.

ممکن است استفاده از مجرای انعطاف پذیر آسان باشد زیرا نیازی به اندازه گیری کامل نیست. اما من پیشنهاد می کنم از مجرای انعطاف پذیر استفاده نکنید ، مگر اینکه بتوانید آن را کشش دهید ، به گونه ای که دیگر انعطاف پذیر نباشد. پشته های داخلی در مجرای نامحدود به مقاومت در برابر جریان می افزایند و باعث کاهش کارآیی دمنده شما می شوند و در عین حال باعث افزایش سر و صدا می شوند.

مجرای انعطاف پذیر
مجرای انعطاف پذیر نیمه سفت و سخت. منبع تصویر
طول مجرای
برای درک این بخش ، باید بدانید که CFM اندازه گیری قدرت موتور است. اطلاعات بیشتر در این مورد در بخش بحث در مورد فن آوری محدوده هود محدوده موجود است.

کوتاه تر کار خود را بهتر. اگر کاپوت برد شما روی یک دیوار بیرونی سوار شده باشد ، مجرای کاری شما می تواند بسیار کوتاه و در نتیجه کارآمدتر باشد. از طرف دیگر ، اگر روی یک دیوار داخلی باشد و شما باید از اتاق دیگری یا سقف عبور کنید ، یا اگر بیش از یک جزیره باشد ، ممکن است بیش از 20 فوت از مجرای عبور کنید. توصيه مي شود كه يك بار از 20 پا استفاده نكنيد ، يك مقدار 100 CFM را به نياز اوليه خود اضافه كنيد تا قدرت مکش يكساني در محدوده پخت و پز خود داشته باشيد. همچنین ، برای هر خم 90 درجه ، 100 CFM دیگر را اضافه کنید. تا حد ممکن خم شوید و در صورت امکان خم شوید و در صورت امکان آنها را خم کنید و در صورت امکان از زاویه پایین تر از 45 درجه نگه دارید.

در اینجا چند توصیه پیشنهادی در وب سایت Kitchensource با اصلاحاتی اندک بر اساس دانش من ارائه شده است:

اگر مستقیماً خارج از مجرای مجاری قرار بگیرید ، به CFM اضافی احتیاج ندارید (در ابتدا محاسبه شده است )
اگر کمی با چرخش 90 درجه بالا بروید و سپس خارج شوید ، باید 100 CFM اضافه کنید.
اگر مستقیم و به پشت بام بروید ، ممکن است نیازی به اضافه کردن نیروی اضافی نداشته باشید مگر اینکه مجرای از 20 پا بالاتر رود.
پایین کشیدن با استفاده از یک هود دوربرد و سپس خسته کننده ، به CFM بیشتری احتیاج خواهید داشت زیرا چندین چرخش 90 درجه وجود دارد
سایر نکات مهم در رابطه با کارنامه:
نقطه پایانی همیشه باید خارج از خانه شما باشد
فقط از لوله های فلزی گالوانیزه صاف استفاده کنید
اگر یک سد پس زمینه در آن گنجانده نشده است ، باید یکی آن را روی دیوار خارجی ، درپوش پشت بام یا در مجرای اجرا اضافه کنید.
هودهای محدوده ای با خلط
شما همچنین باید صفحه دیگری را که به طور خاص روی هودهای با محدوده ductless و یک راهنمای خرید ویژه هود اگزوز خاص تمرکز دارد ، بررسی کنید . همه کارشناسان به شما خواهند گفت که این نوع هودهای اجاق گاز آخرین گزینه شما هستند و فقط درصورتیکه به دلایلی مجبور به مجرای خارج نشوید باید نصب شوند.

آنها با استفاده از فیلترهای گریس خود گریس تله ای را انجام می دهند و بوها توسط فیلترهای ذغال جذب می شوند (فیلترهای زغال سنگ باید به موقع تعویض شوند). با این حال ، رطوبت و مواد شیمیایی حاصل از پخت و پز شما در داخل آشپزخانه شما دوباره چرخ می شود. من باید یک بار دیگر این نکته را بیان کنم که اگزوز از محدوده پخت و پز گاز در داخل آشپزخانه شما نگه داشته می شود و شما نباید در این حالت از یک هود چرخشی استفاده کنید ، مگر اینکه بتوانید ویندوز خود را باز نگه دارید.

بسیاری از هودهای تهویه (اما نه همه) تهویه به راحتی با افزودن ساده یک فیلتر ذغال از یک گزینه مجرایی به گزینه ductless تبدیل می شوند.

انواع هودهای محدوده
چیدمان آشپزخانه شما عمدتاً در مورد نوع لوازم خانگی شما می تواند تصمیم بگیرد. با این حال ، اگر قصد دارید از مدل جدید آشپزخانه استفاده کنید ، می توانید ذهن خود را باز نگه دارید و گزینه های بسیاری را بررسی کنید.

زیر کابینت
در میان کاپوتهای برد کاربردی (مایکروویو OTR که مورد توجه قرار نمی گیرد) ، این ها مقرون به صرفه ترین تعداد زیادی هستند و همچنین محبوب ترین ها هستند زیرا در اکثر چیدمان های آشپزخانه جای می گیرند. این هود در زیر کابینت نصب شده است که مشرف به محدوده آشپزی شما است. کاپوت هایی را پیدا خواهید کرد که از زیبایی و زیبایی برخوردار باشند و همچنین کاپوت هایی که مورد توجه زیادی قرار نمی گیرند ، و این بدان معنا نیست که آنها چشم چشم دارند. آنها به طور معمول نسبت به انواع دیگر سبک تر هستند و همین امر باعث می شود نصب آنها به راحتی انجام شود. در صورت هودهای آشپزخانه ، مجرای می تواند از طریق پشت و بیرون از طریق یک دیوار بیرونی باشد یا مجاری از طریق یک کابینت در بالا باشد. شما ممکن است علاقه مند به بررسی کامل نظرات در مورد کابینت دامنه ما باشید .

Comsmo 5mu30
بررسی من درباره این محصول را بخوانید
دیوار کوه
هودهای برد دیواری بسیار شبیه به همتایان خود در زیر کابینت هستند به این معنا که آنها به دیوار متصل هستند ، اما کابینتی بالاتر از آنها ندارند. این هودها از سه طرف بسته شده اند تا دمنده و سایر اجزای سیستم مخفی شوند. آنها معمولاً دارای دودکش هایی هستند که به سمت بالا می روند و از پشت بام بیرون می روند ، یا در عوض ، بالا و پهلو. در بعضی موارد ، دودکش تلسکوپی است ، برخی حتی می گویند که دودکش ها دفع می شوند. هزینه آنها بیش از هودهای زیر کابینت است ، اما این ویژگی دودکش مانند سرد را به آشپزخانه شما می دهد. ما را بررسی کنید دیوار کوه بررسی هود اگر این چیزی است که شما به دنبال.

مجموعه حمام آشپزخانه HA75-LED
بررسی من درباره این محصول را بخوانید
جزیره
در صورت داشتن محدوده جزیره ، هودهای دامنه جزیره یک انتخاب بسیار منطقی هستند. بسیار شبیه به طراحی کاپوت دیواری ، هودهای جزیره ای از هر چهار طرف بسته شده اند و معمولاً دارای دودکش های تلسکوپی هستند. بسیاری از بازسازی کننده های آشپزخانه به دلیل زیبایی شناسی اضافی ، نصب آنها را نصب می کنند. برخی از مدل های جزیره ای نیز دارای گزینه قابلیت جمع پذیری هستند که در صورت عدم استفاده ، هود محدوده را به سمت سقف حرکت می دهد و آشپزخانه شما را باز می کند. هودهای جزیره ای مجرایی ، بدیهی است که از طریق سقف یا مجاری که از طریق دیوار خارجی در امتداد سقف شما عبور می کند ، تخلیه می شوند. در آخر ، افزودن سیستم اگزوز جزیره ای که در سقف کاذب شما ساخته شده است وجود ندارد که به بیرون نمی چسبد ، آنها به سقف می ریزند. این ممکن است بهترین راه حل از نظر اگزوز باشد ، اما به روش چیدمان آشپزخانه باز نمی آید.هودهای جزیره ای که ما بررسی کرده ایم.

AKDY AZ610i-75
بررسی من درباره این محصول را بخوانید
Downdraft
سیستم های Downdraft معمولاً به عنوان سیستم های اگزوز پاپ (pop-up اگزوز) شناخته می شوند و یا در کنار یا در پشت محدوده آشپزی شما قرار گرفته اند. آنها با مکیدن دود اگزوز و پایین کشیدن آنها قبل از ارسال دود از آشپزخانه شما کار می کنند. اگر واقعاً جایی برای یک هود معمولی ندارید ، گزینه خوبی هستند. بیشتر افراد هرگز بدلیل شهرت بد این مدلها ، گرفتن یکی را در نظر نمی گیرند. با این حال ، این سیستم طی دو سال گذشته با وجود مدلهای جدیدتری که در واقع کار را انجام می دهد ، نه تنها بلکه به اندازه کافی خوب احیا شده است. آنها در مقایسه با هودهای با برد سنتی گران تر هستند و متأسفانه گزینه های خوبی برای انتخاب ندارید.

درج می کند
درج هود Range یک انتخاب محبوب دیگر در بین افرادی است که عاشق پروژه های DIY هستند. هنگام خرید یک درج ، تمام اجزای تشکیل دهنده سیستم اگزوز را غیر از پوسته بیرونی دریافت می کنید. بنابراین شما این آزادی را دارید که هود خود را طراحی کنید ، روشی که دوست دارید و تجهیز آن به یک دمنده ، فیلترها و سایر اجزای داخلی.

Range Hood Lingo
CFM:این مخلوط در هر فوت مکعب در دقیقه است و اندازه گیری گردش هوا است. هرچه CFM بیشتر باشد ، هود برد محدودتر از هوا می تواند هر دقیقه حرکت کند. اما همانطور که اکثر کارشناسان می گویند ، CFM همه چیز نیست. دلیل این امر آن است که داشتن یک هود آشپزخانه با CFM بسیار بالا ، اما یک منطقه ضبط وحشتناک منجر به تهویه بسیار مناسب نمی شود. همچنین این یک واقعیت شناخته شده است که یک برد الکتریکی نسبت به اجاق گاز بنزین نیاز به درجه پایین تر CFM دارد و از آنجا که مدل های بدون سیم نیازی نیست هوا را از خانه شما بیرون بریزند بلکه فقط آن را از صافی ها عبور داده و مجدداً آن را بازیافت می کنند. کمتر قدرتمند برای درک بهتر معنی این (CFM) ، سیستم اگزوز با CFM 400 قادر به تهویه کامل جعبه ابعاد است: 10 * 10 * 4 فوت = 400 فوت مکعب. برای اطلاعات بیشتر در مورد CFM و یک ماشین حساب که حساب را در نظر می گیردالزامات موسسه تهویه خانگی ، این ماشین حساب را که ما ساخته ایم ، بررسی کنید .
Sones: Sone اندازه گیری صدای بلوتوث است و معمولاً هودهای محدوده از این واحد اندازه گیری استفاده می کنند. یخچال معمولی با یک صدا انجام می شود و مکالمه معمولی در حدود 4 سون است. برای مثال بیشتر ، توصیه می کنم این صفحه را در ویکی پدیا مشاهده کنید .
Heat Sentry ™: چند مدل از ویژگی Heat Sentry ast برخوردار هستند. این در اصل یک فن آوری است که در صورت شناسایی گرمای اضافی ، سرعت دمنده را به طور خودکار تنظیم می کند.
فیلتر زغال چوب: فیلترهای زغال چوب لوازم جانبی است که تنها در هودهای محدودکننده چرخشی موجود است. عملکرد اصلی آنها از بین بردن چربی ، بو ، دود و دود است. بسته به نوع ، چه و چه مقدار پخت و پز ، شما نیاز به جایگزین کردن فیلترهای ذغال سنگ هر 4 – 8 ماه است. هیچ راهی برای تمیز کردن آنها وجود ندارد و باید جایگزین شوند. برخی از مدل ها دارای چراغ های نشانگر هستند که به شما اطلاع می دهد چه موقع فیلتر باید تعویض شود. برای کسانی که شاخص ندارند ، بسیار آسان است که بگویید چه موقع تعویض کاپوت است: لحظه ای که احساس می کنید لوازم خانگی کار نمی کنند حتی اگر فن کار کند!
فیلتر گریس: به طور معمول دو نوع فیلتر گریس روی کولرهای دامنه دار ، فیلتر مش و فیلتر حفره وجود دارد. به بهترین دانش ما ، فیلترهای مش تقریباً همیشه از آلومینیوم ساخته شده اند و فیلترهای بافل معمولاً از جنس استنلس استیل هستند. هدف اصلی فیلتر گریس همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، به دام انداختن گریس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت این دو و این که بفهمید کدام یک برای شما بهتر کار می کند ، این پست را در وب سایت AKDY بخوانید. فیلترهای گریس معمولاً ماشین ظرفشویی هستند و شما باید هر ماه آنها را تمیز کنید. در صورتی که تنبلی کرده اید و فیلتر چربی آنقدر کثیف است که به سختی نمی توانید درخشش فلز را ببینید ، شاید لازم باشد روش های دیگری را نیز امتحان کنید. این راهنما در مورد تمیز کردن فیلترهای هود دامنه ممکن است کمک کند.
فاکتورهای فنی دیگری که باید در نظر بگیرید
ابعاد
کارشناسان توصیه می کنند که عرض هود دامنه شما شش اینچ گسترده تر از عرض دامنه پخت و پز شما باشد ، از هر طرف سه اینچ. در بعضی موارد ، شما ممکن است به دلیل نمونه سایر وسایل آشپزخانه ، به عنوان مثال کابینت این آزادی را نداشته باشید. اگر این شما هستید ، بیش از حد نگران آن نباشید ، یک هود با همان پهنای آشپزخانه خود نیز عملکرد خوبی داشته باشد ، اما در صورت امکان هود را نیز اندازه یک اندازه بزرگتر از بالای آشپز توصیه می کنیم. بعضی از متخصصان توصیه می کنند عمق (طول) هود شما همان اندازه آشپزخانه شما باشد ، اما داشتن عمق 2 – 3 اینچ کمتر از طبخ آشپزخانه ایده آل است. این همچنین باعث می شود در هنگام پخت و پز اتاق تنفس بیشتری داشته باشید لازم است ارتفاع هود دامنه بر اساس فاکتورهای زیادی تعیین شود ، لطفاً در مورد تعیین ابعاد هود آشپزخانه خود به راهنمای مفصل ما توجه کنید..

سرعت فن
قدرت مورد نیاز فن بستگی به نوع آشپزی و نحوه پخت آن بستگی دارد. جوشاندن آب ، سرخ کردن مواد غذایی عمیق و گرم کردن غذا ، همه خواستار سرعت های مختلف فن ، یعنی قدرت مکش هستند. به همین دلیل است که بیشتر هودهای برد دارای سرعت متغیر هستند ، در بعضی موارد حداکثر 6 سرعت مختلف. اگر به کتابچه راهنمای کاربر نگاه می کنید ، بسیار محتمل است که تولیدکننده مشخص کند که برای انجام نوع پخت و پز مورد نیاز برای تنظیم قدرت چه چیزی لازم است. اگر نمی خواهید با تعیین سرعت لازم فن خود زحمت کشید ، می توانید از ویژگی گرمای هوا برای هود استفاده کنید. این ویژگی با توجه به میزان گرمای حس شده به طور خودکار سرعت فن را کاهش یا کاهش می دهد.

روشنایی
این یک ویژگی بزرگ است ، ویژگی ای که بیشتر مردم زیاد فکر نمی کنند. هودها انواع مختلفی از گزینه های روشنایی دارند ، برخی از لامپ های هالوژن و برخی دیگر از LED استفاده می کنند. برخی از مدل ها به شما امکان می دهند به شرط آنکه از حداکثر میزان مجاز مجاز تجاوز نکنید ، به چراغ مورد نظر خود تغییر دهید. اگر آشپزخانه شما به اندازه کافی روشن است و به نور اضافی احتیاج ندارید ، نیازی به نگرانی بیش از حد در مورد این ویژگی نیست ، اما اگر به نورپردازی اضافی احتیاج دارید ، مطمئن شوید که از شدت و رنگ آن راضی هستید ( نور زرد ، سفید یا آبی) و امکان تنظیم جهت لامپها.

سهولت نصب
بسیاری از مدل های هود با برد بسیار مناسب نیست. اگر در پروژه های DIY بسیار باتجربه نیستید ، ممکن است نصب آن را بدون دستورالعمل های مناسب به چالش کشانده باشید. بنابراین ، قبل از سفارش ، مطمئن شوید که برخی از بررسی ها را مطالعه کرده و درمورد این واقعیت بدانید که کتابچه راهنما شامل شده مفید بوده یا خیر. در بدترین حالت ، می توانید ویدیوهای مفیدی را در YouTube مشاهده کنید.

در بعضی موارد ، کاپوت برد بسیار سنگین است و نصب یک هود روی یک شخص معمولی تقریباً غیرممکن است. اگر این کاپوت شماست ، حتماً از کسی که می تواند به شما کمک کند اطلاع داشته باشید. نکته دیگری که ممکن است بخواهید در مورد نصب به خاطر داشته باشید ، اتصال الکتریکی هود برد است. برخی از مدل ها نیاز به سیم سخت دارند در حالی که برخی دیگر دارای پلاگین هستند. و در آخر اینکه ، تکرار می شود که در بعضی موارد ممکن است برای نصب نیاز به کمک حرفه ای داشته باشید ، در هنگام تنظیم بودجه این امر را به خاطر بسپارید.

خاموش کردن خودکار
ویژگی جالب توجه خاموش بودن خودکار است. برای اینکه هود محدوده وظیفه خود را انجام داده و آشپزخانه خود را بعد از پایان پخت و پز ، کاملاً تازه کند ، عاقلانه است که آن را برای مدتی رها کنید ، البته با سرعت کمتری. برخی از مدل ها دارای عملکرد خاموش اتومبیل هستند که در آن دستگاه پس از 15 دقیقه درخواست شما خاموش است. البته می توانید این ویژگی را نادیده بگیرید و بلافاصله آن را خاموش کنید. چند مدل همچنین امکان برنامه ریزی این تنظیمات و تغییر زمان خاموش شدن را به شما می دهند.

بررسی محدوده هود
بررسی محدوده هود
هنوز مطمئن نیستید که کاپوت ایده آل برای آشپزخانه خود پیدا کرده اید؟ من چند گزینه محبوب دیگر را که ممکن است بخواهید بررسی کنید ، مرور کردم.

بررسی محدوده هود
بررسی محدوده هود
هنوز مطمئن نیستید که کاپوت ایده آل برای آشپزخانه خود پیدا کرده اید؟ من چند گزینه محبوب دیگر را که ممکن است بخواهید بررسی کنید ، مرور کردم.

راهنمای خرید هود محدوده
راهنمای خرید هود محدوده
راهنمای خرید هود با دامنه دقیق که به شما در انتخاب سیستم اگزوز مناسب برای خانه خود کمک می کند.

راهنمای خرید هود محدوده
راهنمای خرید هود محدوده
راهنمای خرید هود با دامنه دقیق که به شما در انتخاب سیستم اگزوز مناسب برای خانه خود کمک می کند.

راهنمای خرید هود محدوده
راهنمای خرید هود محدوده
راهنمای خرید هود با دامنه دقیق که به شما در انتخاب سیستم اگزوز مناسب برای خانه خود کمک می کند.

بررسی محدوده هود
بررسی محدوده هود
هنوز مطمئن نیستید که کاپوت ایده آل برای آشپزخانه خود پیدا کرده اید؟ من چند گزینه محبوب دیگر را که ممکن است بخواهید بررسی کنید ، مرور کردم.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>