راهنمای خرید تلویزیون

راهنمای خرید تلویزیون های خانگی | انواع وضوح تصویر

بدون شک تلویزیون وسیله ایی ضرروی و در همه خانه ها یافت می شود . بسیاری از شما شاید مدت هاست که از یک تلویزیون استفاده می کنید و هنوز آن را تعویض نکرده ایید . با توجه به پیشرفت تکنولوژی ساخت تلویزیون ، اگر قصد تعویض تلویزیون قدیمی خود را داشته باشید ، حتما به یک راهنمای خرید تلویزیون نیاز خواهید داشت . چرا که تکنولوژِی های جدیدی در ساخت آن ها به کار رفته و نیاز به آشنایی دارید .

این مطلب در مورد چگونگی خرید تلویزیون های 4K و 8K به زبان خیلی ساده می باشد . مطمئن باشید نیازی به اطلاع جزئیات قطعات تلویزیون ندارید . تنها با خواندن یک راهنمای خرید تلویزیون ساده متوجه خواهید شد که کدام تلویزیون مناسب استفاده شما می باشد .

راهنمای خرید تلویزیون ، اندازه تلویزیون


هنگامی که به دنبال یک تلویزیون جدید هستید ، اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که چقدر فضای اتاق شما است . به خاطر داشته باشید که صفحه نمایش های تلویزیون به صورت مورب اندازه گیری می شوند ، بنابراین وقتی تلویزیون را می بینید که 65 اینچ نام دارد ، این اندازه گیری مورب است ، نه ارتفاع یا عرض. تلویزیون های 50 اینچ اکثرا مناسب برای اتاق می باشد . البته بزرگی اتاق و میزان پولی که دارید ، می توانید تلویزیونی که انتخاب می کنید بزرگتر یا کوچکتر باشد .

راهنمای خرید تلویزیون ، چگونه می توان فهمید تلویزیون را در چه سایزی باید خریداری کنید ؟

در ادامه چند نکته در ارتباط با راهنمای خرید تلویزیون برای شما بیان خواهم کرد.

 


اندازه تلویزیون، راهنمای خرید تلویزیون


برای خرید یک میز تلویزیون باید به ابعاد پایه تلویزیون دقت داشت . محل قرار گیری پایه های تلویزیون متفاوت می باشد . پس برای خیرد میز تلویزیون ابتدا باید پایه ها و اندازه تلویزیون خود را در نظر بگیرید .

اگر قصد نصب تلویزیون بر روی دیوار را دارید . حتما باید به وزن آن و جنس مصالح به کار رفته دقت کافی را داشته باشید . تا مطمئن شوید که دیوار تحمل وزن تلویزیون را دارد .


وضوح، راهنمای خرید تلویزیون

امروزه تلویزون های 4K بسیار خوبی را در اختیار شما قرار می دهد . هر چند که در گذشته شما با تلویزیون های 720P در سایز کوچک می توانستید از دیدن تصاویر لذت ببرید . اما امروزه با وضوح 4K ( دارای 4000 خط افقی می باشد ) می توانید تصاویر را از تلویزیون با بهترین کیفیت مشاهده کنید . این نوع تلویزیون ها را با هزینه مناسبی می توانید خریداری کنید . دقت داشته باشید کیفیت هایی که راهنمای خرید تلویزیون های قدیمی داشتن اگر بر روی صفحات بزرگ از آن ها استفاده کنید قطعا کیفیت لازم را مشاهده نخواهید کرد .

راهنمای خرید تلویزیون 8K

سازندگان تلویزیون به کیفیت 4K اکتفا نکردند و با ساخت تلویزیون های 8K کیفیت تصویری بهتری را در اختیار شما قرار داده اند . هر چند  راهنمای خرید تلویزیون های 8K در بازار فراگیر نشده اند . اما در قفسه های فروشگاه ها از آن ها مشاهده خواهید کرد. تلویزیون های lg ، سامسونگ و سونی از آن دسته سازنده گانی هستند که تلویزیون هایی با کیفیت 8K در بازار عرضه کرده اند .

تلویزیون های 8K هشت برابر بیشتر پیکسل ها را در همان فضای 1080p HD یا چهار برابر 4K قرار می دهند. اگرچه تلویزیون های 8K در ابتدا بسیار گران بودند ، اما اکنون می توانید یک تلویزیون 55 اینچی 8K را با قیمت 3500 دلار خریداری کنید. اما آیا باید خرید ؟

توصیه ما این است که فعلا خرید نکنید مگر این که وضع مالی خوب و از طرفی علاقه بسیار شدیدی به استفاده از این فناوری داشته باشید . از طرفی توجه داشته باید محتوی 8K هنوز وجود ندارد ، پس نیازی به بخش کننده 8K نیست . در نظر داشته باشید تنها خرید مدل بالا و جنس با قیمت گران ملاک نیست ، شما باید کارآیی وسیله را نیز مد نظر قرار دهید .

شبکه BT sport انگلیس به تازگی یکی از مسابقات ورزشی را با کیفیت 8K پخش کرده است . اگر المپیک 2020 توکیو برگزار شود (به دلیل ویروس کرونا فعلا بازی های المپیک لغو شده است) ، احتمالا بخشی از مسابقات با این کیفیت پخش شوند .

تا کنون هیچ پخش کننده آمریکایی محتوای 8K را پخش نکرده است . با این وجود اگر قصد خرید تلویزیون های 8K را دارید ، توصیه می کنیم تلویزیون کوچک تر از 85 اینچ را خرید نکنید . زیرا 8K کیفیت بسیار عالی دارد و در صفحات بزرگتر بازدهی بهتری خواهد داشت . سایت بست رویو لیستی از به روز ترین تلویزیون های 8K را در اختیار شما قرار داده است . با بازدید از این سایت می توانید از راهنمای خرید تلویزیون آن نیز بهره مند شوید .

راهنمای خرید تلوییزون HDR

HDR یا محدوده دینامیکی بالا ، تکنولوژِی پردازش رنگی است که کیفیت تصاویر را به صورت خیره کننده ایی افزایش داده است . HDR از طریق روشنایی ، کنتراست و طیف رنگی وسیع تر تصاویر را طبیعی تر نشان می دهد . در بهترین حالت ، HDR واقعاً خیره کننده است.

در ادامه سعی داریم تا به زبانی ساده شما را متوجه این تکنولوژِی کنیم . اگر چه HDR سبب افزایش کیفیت تصویر می شود اما دقت داشته باشید که یک تلویزیون full HD با HDR بالا ، کیفیت تصویر بهتری نسبت به یک 4K با HDR پایین دارد . دقت داشته باشید که همه محتوا ها HDR نیستند .

همچنین باید بدانید که HDR یک فرمت واحد نیست ، بلکه مجموعه ای از فرمت ها است: HDR10 ، HLG ، Dolby Vision و HDR10 + اصلی ترین فرمت ها هستند. به این ترتیب ، تلویزیون شما باید از همان قالب HDR که از فیلم HDR شما استفاده می کند پشتیبانی کند ، یا شما بهترین نتیجه را نخواهید گرفت.

بررسی محصولات به شما کمک می کند تا ببینید که چگونه HDR در هر تلویزیون به میزان قیمت آن کنتراست و ترکیب رنگ دلخواه را در اختیار شما قرار می دهد . در آخر ، به خاطر داشته باشید ، برای بهره مندی از مزایای تلویزیون HDR ، به منبع فیلم HDR نیاز دارید. این بدان معنی است که سرویس های پخش با فرمت HDR وجود داشته باشد یا دستگاه پخش دیسک با کیفیت HDR داشتاه باشید . یعنی هر تصویر HDR برای مشاهده نیاز به یک منبع پخش HDR دارد .

مشاهده کردید که تلویزیون ها دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشند . از این رو برای خرید یک تلویزیون ، نیاز به مطالعه راهنمای خرید تلویزیون دارید . سایت بست رویو شما را راهنمایی می کند تا بتوانید بهترین کالای مورد نیاز منزل خود را تهیه کنید . با توجه به افزایش قیمت ها شما ناگزیر هستید تا هدفمند خرید کنید .

راهنمای خرید تلویزیون