دانلود کتاب pdf

یکی از نگرانی های جدی فروشندگان دانلود کتاب pdf در طی دو سال گذشته ، تصمیم وزارت آموزش و پرورش مبنی بر حذف نقش خود از چرخه توزیع و توزیع کتاب درسی است. این اقدام عواقب اقتصادی قابل توجهی برای خانواده ها و فروشندگان داشته است.

کتابفروشان دانلود کتاب pdf

اگرچه در سالهای گذشته ، کتاب های درسی در هر 12 بخش توسط کتابفروشان دانلود کتاب pdf فروخته می شد ، اما در سال های اخیر تعداد بخش ها کاهش یافته است. این در ماه آوریل آغاز شد.

آموزش و پرورش انحصار فروش کتاب های درسی در مدارس ، موجی از اعتراض و شکایت ناشران دانلود کتاب pdf. به ویژه ، آن را با خود به فروشندگان کتاب آورده است؛ شکایاتی که در این گزارش و مکالمات با تعدادی از فعالان اتحادیه و فروشندگان کتاب پیگیری کرده ایم.

هشت درصد یا 15 درصد؟

سالها بود که کتابفروشان کتاب هایی را که از آموزش دریافت می کردند به 15 درصد از قیمت کتاب ها پی دی اف می دادند. اما وزارت آموزش و پرورش امسال اعلام کرده است که اگر فروشندگان کتاب می خواهند کتاب های درسی بفروشند ، فقط باید 8 درصد سود کسب کنند. این امر با مخالفت کتابفروشی همراه بوده است.

هزینه های اضافی کتابفروشان دانلود کتاب pdf

حسن قربانی ، فعال اتحادیه صنفی ، به IBNA گفت: “وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که برای تحمیل هزینه های اضافی در کتاب های درسی به خانواده ها ، سود فروشندگان کتابفروشی دانلود کتاب pdf باید 8٪ باشد ؛ در حالی که این درصد اصلاً برای استفاده نمی شود. کتابفروشی ، مضر است

وی افزود: این درصد پاسخگوی هزینه‌های انبارداری ، حمل و نقل ، نیروی کار ، بیمه ، آب و برق و گاز نیست و این اصلاً برای همکاران ما در کلاس مقرون به صرفه نیست و وزارت آموزش و پرورش باید به این امر توجه کند. نقطه.”

کاهش هزینه دانلود کتاب pdf

قربانی گفت: در حالی که آموزش و پرورش در مورد کاهش هزینه دانلود کتاب pdf صحبت می کند ، ثبت نام کتاب آنلاین اغلب برای خانواده ها پرهزینه است. وی گفت: “جالب است که این هزینه های کاذب زیادی را به خانواده ها تحمیل می کند.” زیرا بسیاری از والدین نمی توانند این کار را در خانه انجام دهند و به ناچار به کافه تریا شما بروند و برای هر یک از کافه تریا حداقل 10 تا 15 هزار تومان هزینه برای ثبت نام در کتاب درسی هزینه دارد که این تقریباً 20٪ هزینه خانواده ها است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت کتب درسی برای سال تحصیلی جدید حدود 40 درصد افزایش یافته است. وی گفت: “به جای تحمیل هزینه های اضافی مانند ثبت نام آنلاین ، آموزش و پرورش سعی در کمک به خانواده ها کرده است که از افزایش قیمت کتاب ها جلوگیری کنند.”

وی ادامه داد: متاسفم که یکی از وزرای دولت نگران این است که کتابفروشان دانلود کتاب pdf خاموش نشود و بودجه دولت برای بهره برداری از این کلاس و ترویج فرهنگ کتابخوانی تأمین می شود و از طرف دیگر ، وزارتخانه دیگری پیوند خواهد زد. خانواده به کتابفروشان ، “قربانی نتیجه گیری کرد. همراه با توزیع کتابهای درسی ، قطع می شود.

فروش کتاب pdf در مدارس عادلانه نیست

علی اکبر علیخانی ، مدیر کتابفروشی pdf در محله افسریه تهران که نزدیک به پنج دهه تجربه فروش کتاب دارد ، به وزارت آموزش و پرورش گفت: “براساس قانون اتحادیه ، فروش کتاب های درسی توسط مدارس خلاف قانون است. اتحادیه های کارگری و بخش خصوصی.

وی افزود: با گذشت سالها ضخیم شدن دولت از طرق مختلف ، معضل جدی برای جامعه بوده و فروش کتاب های درسی در مدارس نیز به این موضوع کمک می کند. این در حالی است که بیش از شش دهه است که کتابفروشی ها به فرهنگ کشور خدمت می کنند و بیشتر کتابفروشان در تهران و شهر برای نسل ها در این زمینه فعالیت می کنند.

علیخانی با اشاره به مشکلات کوچک و بزرگی که کتابفروشان در طول فعالیت خود با آن دست و پنجه نرم می کنند ، اظهار داشت: با وجود همه کاستی ها و ناشایستی که مسئولان فرهنگی نسبت به این گروه انجام داده اند ؛ در عمل ، تجارت کتابفروشان رو به افول گذاشته است و کاذب است. شغل هایی که برای جامعه مناسب نیستند ، روز به روز پر رونق تر می شوند و کار ما که برای جامعه خوب است ضعیف تر شده است.

دانلود کتاب pdf از ایران پیپر

مدیر کتابفروشی دانلود کتاب pdf ایران پیپر با اشاره به عواقب حذف کتابفروشان از چرخه فروش کتاب های درسی ، اظهار داشت: یکی از راه های برقراری ارتباط با فروشندگان کتاب با فروش کتاب های درسی است که من حدود 45 سال است که در این زمینه کار می کنم و می بینم. کتابهای درسی همیشه فروخته شده است.آنها با کتابفروشان هستند و خانواده ها و دانش آموزان به دنبال خرید کتاب های غیر درسی هستند.

وی تأکید کرد: به نظر می رسد وزارت آموزش و پرورش سعی دارد به جای دادن سود 15 درصدی به کتابفروشی ، به این رقم دست یابد. مثل این است که وزارت بهداشت دارو تولید کند و می گوید من می خواهم خودم داروهایم را بفروشم یا کارخانه فولاد می گوید من آهن درست می کنم و می خواهم آهن بفروشم. در این حالت ، اگر اینگونه باشد ، مردم چه کاری باید انجام دهند؟