خرید کلید محافظ جان

فیوز محافظ جان (کلید محافظ جان) یکی از مهم ترین ابزار های حفاظتی در ساختمان های مسکونی و منازل
اول ایمنی بعد کار. این جمله را به صورت فزاینده و تکراری شنیده ایم. ایمنی حرف اول را در صنعت و کسب و کار میزند. دستگاه های الکترونیکی جزئی جدا نشدنی در هر کسب و کار صنعتی، اداری و همچنین لوازم خانگی می باشند.

متاسفانه با عدم رعایت صحیح استاندارد های ایمن سازی شاهد برق گرفتگی و آتش سوزی های بسیاری هستیم. هر وسیله الکترونیکی دارای جریان الکتریکی ورودی و خروجی می باشد. طبق قوانین فیزیک اختلاف جریان ورودی و خروجی در حالت پایه صفر می باشد.

 اگر هر عامل خارجی مثل دست انسان با بدنه دستگاه های الکترونیکی برخورد داشته باشدو آن بخش از دستگاه دارای جریان الکتریکی باشد، و همچنین عامل انسانی با زمین در ارتباط باشد جریان الکتریکی خروجی از دستگاه از طریق دست انسان وارد می شود و باعث برق گرفتگی شدید و حتی مرگ خواهد شد.

زمانی که جریان الکتریکی رفت و برگشت با هم برابر نباشد اصطلاحا به این عمل نشت جریان نیز می گویند.

کلید محافظ جان به چه دردی میخورد؟

با توجه به توضیحات بالا برای جلوگیری از برق گرفتگی ها و آتش سوزی های احتمالی از کلید محافظ جان استفاده می کنند. عملکرد این کلید به این  صورت است که اگر جریان ورودی و خروجی به مدار دستگاه الکتریکی در هر لحظه برابر نباشد به صورت کاملا سریع و لحظه ای مدار را از جریان الکتریکی خارج می کند.

این نکته را باید در نظر گرفت که کلید محافظ جان مدار را در برابر اتصال کوتاه و نوسانات جریان الکتریکی محافظت نمی کند. پس برای محافظت بیشتر و همچنین کاهش خطرات خرابی دستگاه های الکترونیکی گران قیمت بهتر است از یک فیوز پشتیبان استفاده کنید. نکته: ترکیب کلید محافظ جان و فیوز مینیاتوری می تواند بسیار برای مدار شما مفید باشد.

ویژگی های کلید محافظ جان

·         قابلیت تشخیص با دقت بالای نشت جریان بین ( 5 تا 30 میلی آمپر ) عدد 30 میلی آمپر میزان تحمل انسان در برابر جریان الکتریکی می باشد.

·         قابلیت قطع جریان الکتریکی به صورت لحظه ای ( 30 میلی ثانیه )

·         دمای کاری کلید محافظ جان بین 25- تا 40+ درجه سیلیسیوس.

·         جریان های نامی کلید های محافظ جان در بازار بین 6 تا 125 آمپر می باشد.

·         حساسیت قطع خودکار مدار بین 5.1 تا 10 آمپر می باشد.

کلید محافظ جان مناسب کار خودم رو از کجا بخرم؟

اگر قصد خرید کلید محافظ جان را دارید، ما به شما شرکت صنایع الکترونیک ایران پارسا را پیشنهاد می دهیم. ایران پارسا در تلاش است تا تمامی نیاز های تامین امنیت دستگاه های الکترونیکی صنعتی و خانگی شما را برطرف سازد. با مراجعه به صفحه رسمی شرکت ایران پارسا تنوع محصولات بالا و همچنین قیمت های باورنکردنی و جذاب ایران پارسا را مشاهده خواهید کرد.