خبر های علمی و آموزشی فارسی کلاب

غذاهایی که دشمن پیر شدن هستند
[یورونیوز – 22:30]: تغذیه مناسب برای رسیدن به طول عمر یکی از اهداف زندگی امروز است. بشر که از زمان های بسیار قدیم به دنبال چشمه زندگی بوده است ، اکنون دریافته است که داشتن زندگی سالم می تواند زندگی او را طولانی تر کرده و پیری را به تاخیر بیاندازد.

آمارهای رسمی نشان می دهد که مردم موناکو ، ژاپن و سنگاپور بیشترین امید به زندگی را در جهان دارند. غذا یکی از عواملی است که باعث افزایش امید به زندگی در این کشورها می شود.
بسیاری از افراد به دنبال مواد غذایی با ترکیبات پیچیده برای بهبود سلامتی و طولانی تر شدن زندگی خود هستند. غذاهایی که از نظر تجاری به آنها فوق العاده غذایی گفته می شود. اما از نظر بسیاری از متخصصان تغذیه ، چنین غذاهایی تأثیر مثبتی در سلامتی ندارند و رژیم سالم و متعادل می تواند اهداف فوق را برای ما به ارمغان آورد …

Science- نظر بگذارید اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید
با استفاده از هدفون فوکوس را افزایش دهید
[ایرنا – 18:31]: مهندسان آمریکایی از هدفون های نمونه اولیه رونمایی می کنند که گفته می شود تمرکز کاربران را افزایش می دهد.

به گفته محققان ، هدفون Mindset فعالیت مغز را برای حداکثر بهره وری ذهنی تجزیه و تحلیل می کند. این هدفون با استفاده از فناوری نوروفیدبک ، سیگنال های الکتروانسفالوگرافی (فعالیت الکتریکی مغز) را اندازه گیری می کنند و به کاربران کمک می کنند تا تمرکز و باهوش تر شوند.

این هدفون دارای پنج سنسور در بخشی است که روی سر قرار می گیرد و از همان فناوری استفاده می شود که بیش از 50 سال است که در بیمارستان ها برای تصویربرداری از مغز و کارهای تشخیصی استفاده می شود …

دانشگاهی 4 نظرات بیشتر اطلاعات بیشتر بخوانید
اسید فولیک چیست و چگونه به سلامتی شما کمک می کند؟
[ایران اکونومیست – 18:00]: اسید فولیک یکی از انواع ویتامین های گروه B است که به نام فولات نیز شناخته می شود. فولات به طور طبیعی در غذاها وجود دارد اما اسیدفولیک فرم مصنوعی این ویتامین است. بدن ما قادر به ساختن اسید فولیک نیست ، بنابراین باید آن را از طریق مواد غذایی یا مکمل ها دریافت کنیم.

World Science News – اسید فولیک چیست و چگونه به سلامتی کمک می کند؟ ورزشکاران و بزرگسالان فعال فشار بیشتری به بدن آنها وارد می کنند. اگرچه ورزش منظم ، شدید برای سلامتی و تناسب اندام شما مفید است ، اما ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را نیز افزایش دهد.

مطالعات بیشماری نشان داده اند که ورزش شدید می تواند به بدن فشار وارد کند ، همچنین نشان داده شده است که فعالیت بدنی شدید می تواند سطح اسید فولیک خون را کاهش داده و بر سلامت قلب به مرور زمان تأثیر منفی بگذارد. بررسی وضعیت اسیدفولیک می تواند خطر بروز مشکلات قلبی در افراد فعال را کاهش دهد …

Science- نظر بگذارید اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید
تأثیر استرس بر بینایی
[ایران اکونومیست – 17:40]: مطالعات محققان دانشگاه ایالتی اوهایو نشان می دهد که استرس زیاد با تخریب ماکولا وابسته به سن ، یکی از دلایل اصلی نابینایی با افزایش سن همراه است.

به گزارش سایت خبری علوم پزشکی ، محققان 137 بیمار مبتلا به دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) را با استفاده از مقیاس استرس به نام PSS مطالعه کردند. نتایج نشان می دهد که استرس زیاد با AMD است.

محققان بر این باورند که دلیل این ارتباط این است که AMD یک بیماری التهابی است و استرس یکی از مهمترین محرکهای التهاب است. دستیابی به نتایج دقیق تر نیاز به آزمایش های بیشتری دارد.

دژنراسیون ماکولا وابسته به سن یا AMD یکی از دلایل اصلی نابینایی در افراد مسن است و یک پنجم افراد بالای 75 سال را تحت تأثیر قرار می دهد. انواع دژنراسیون خشک و مرطوب …

Science- نظر بگذارید اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را بخوانید
هر چیزی که باعث کم شنوایی شود؟
[ایران اقتصاددان – 17:09]: “سلامتی شنوایی” یکی از مباحث روز شنوایی جهانی (4 مارس) امسال است. بدون شک حفظ سلامت شنوایی بدون در نظر گرفتن عواملی که به سلامتی شنوایی آسیب می زند و جلوگیری از کودکی آنها در بزرگسالی و درمان زودهنگام اختلالات شنوایی امکان پذیر نیست.

اخبار علمی جهان – همه چیز باعث کاهش شنوایی می شود؟ شنوایی یا به دلیل عوامل مادرزادی (که یا ارثی یا غیر ارثی هستند) یا به دلیل عوامل کسب شده است.

خبر های علمی و آموزشی فارسی کلاب

عوامل مادرزادی ارثی شامل بیماری ها یا سندرم هایی هستند که به ارث می برند و عوامل مادرزادی غیر ارثی شامل بیماری هایی هستند که باعث کاهش شنوایی و کاهش شنوایی می شوند ، مانند سرخچه مادرزادی و سیتومگالوویروس که در اثر ویروس خون و گردن رحم (TB) ایجاد می شوند. عفونت و تماس جنسی منتقل می شود.) بیماری های پس از تولد پس از تولد بر سیستم شنوایی تأثیر می گذارد. مانند عفونت های ویروسی و باکتریایی …

نظر Scholar اطلاعات بیشتر ادامه مطلب
هفت سیاره که ممکن است قابل سکونت باشد
[بی بی سی – 21:00]: سه از هفت سیاره کشف شده در فاصله ای از ستاره های خود قرار دارند که قابل سکونت هستند.

روز جهانی علم – هفت سیاره ای که می توانند قابل سکونت باشند اخترشناسان هفت سیاره در اندازه زمین را کشف کرده اند که همه آنها در حال چرخش یک ستاره هستند.

محققان می گویند آب مایع ممکن است در سطح هر هفت سیاره یافت شود. اما نکته مهم این است که سه از هفت سیاره کشف شده در آنجا هستند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>