جست و جو در گوگل اسکولار

تنظیم تنظیمات برگزیده در Google Scholar
برخی از مقالات درخواست رمز عبور می کنند. چگونه می توانم به نسخه هایی با مجوز از کتابخانه های MIT که از طریق Google Scholar پیدا می شوم ، دسترسی پیدا کنم؟

جست و جو در گوگل اسکولار

قبل از جستجو در Google Scholar ، باید یک کتابخانه را از فهرست تنظیمات انتخاب کنید. با تنظیم و ذخیره تنظیمات برگزیده ، می توانید به منابع کتابخانه ای که با جستجوی Google Scholar بازیابی شده اند ، پیوند دهید.

 1. بر روی نماد منو در صفحه Google Scholar کلیک کنید .
 2. تنظیمات را برای انتخاب حداکثر 5 کتابخانه انتخاب کنید. همچنین می توانید ابزار مدیریت استناد خود را با مدیر کتابشناسی در صفحه نتایج جستجو انتخاب کنید. (اختیاری)
 3. روی پیوندهای کتابخانه کلیک کنید
 4. “MIT” را در کادر جستجو تایپ کنید ، روی نماد جستجو کلیک کنید ، MIT را از لیست نتایج انتخاب کنید ، انتخاب خود را ذخیره کنید.

5- اکنون آماده جستجو هستید. در نتایج جستجو به دنبال لینک متن کامل MIT باشید.

همچنین می توانید تعداد دفعاتی را که مقاله در وب علوم منتشر شده است ، مشاهده کنید. روی پیوند کلیک کنید و به صفحه وب علوم خواهید رسید که مقالات استناد را ذکر می کند.

Google Scholar کار را برای شما انجام می دهد

 1. چرا پیوند “متن کامل – کتابخانه های MIT” در کنار برخی موارد قرار دارد و نه موارد دیگر؟
  Google Scholar این لینک را پس از مقایسه استناد به لیست اشتراکهای الکترونیکی ما نشان می دهد. به خاطر داشته باشید که Google Scholar نمی داند چه زمانی ما نسخه چاپی را داریم و نه می تواند با یک استناد ناقص مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر این کالا به صورت رایگان از طریق وب در دسترس نیست ، حتماً به جستجوی کاتالوگ ما ، بارتون یا ورا: ژورنالهای الکترونیکی و بانکهای اطلاعاتی بپردازید تا ببینید آیا کتابخانه های MIT دارای این عنوان هستند.
 2. آیا همه چیز در Google Scholar رایگان است؟
  شماره Google Scholar شامل بسیاری از نقل قول ها است که به طور مستقیم به وب سایت های ناشران پیوند می یابد که اکثر آنها هزینه دسترسی را می پردازند. با این حال ، کتابخانه های MIT بسیاری از این انتشارات را برای انجمن MIT مشترک می کنند.
 3. چگونه می توانم متن کامل را از طریق اشتراک کتابخانه های MIT دریافت کنم؟
  لینک کامل متن – کتابخانه MIT باید اولین انتخاب شما باشد. اگر این پیوند در دسترس نیست ، پیوندهای دیگری را که نمایش داده می شود امتحان کنید ، زیرا ممکن است Google Scholar چندین منبع را برای همان استناد پیدا کند. وقتی نمی توانید دسترسی رایگان به متن کامل را از طریق Google Scholar پیدا کنید ، از منابع مناسب در کتابخانه های MIT استفاده کنید ، از جمله: Barton ، Vera و Ask Us برای دسترسی به عنوان.

4- Google Scholar چقدر جامع است؟
Google Scholar در جستجوی مواد دسترسی آزاد ، از جمله DSpace ، و همچنین موارد بسیاری از ناشران ، از جمله برخی از منابعی که کتابخانه های MIT در آن مشترک هستند ، می باشد. با این حال ، Google Scholar فقط بخشی از ادبیات علمی منتشر شده را جستجو می کند. از Vera برای جستجوی یکی از بسیاری از بانکهای اطلاعاتی که انتشارات علمی را پوشش می دهد ، استفاده کنید. برخی از پایگاه داده های خاص موضوع عبارتند از: ABI / Inform ، Compendex ، EconLit ، ERIC ، INSPEC و Medline.

5- چگونه می توانم توسط نویسنده جستجو کنم یا محدود به برخی از نشریات یا تاریخ های خاص؟
از جستجوی پیشرفته علمی استفاده کنید که امکان جستجوی نویسنده ، انتشار و دامنه تاریخ را فراهم می کند.

6 . در مورد جستجوی استناد چیست؟
Google Scholar جستجوی استناد به جلو را ارائه می دهد ، به طور خودکار کارهای استناد شده به عنوان نتایج جداگانه را استخراج و نمایش می دهد. برای جستجوی استناد به عقب و جلو ، از وب وب علوم موجود در کتابخانه های MIT از طریق ورا استفاده کنید .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>