انواع مداد تراش

انواع مداد تراش چیست؟

تراش مداد ابزاری مکانیکی است که برای انواع مداد تراش دادن مداد استفاده می شود. سر مداد بعد از استفاده آهسته می شود و تراش دهنده نوک و پوسته مداد را تراشیده و شکل می دهد که این کار به صورت دستی یا با موتور الکتریکی انجام می شود.
تاریخچه تراش مداد

قبل از اختراع تراش مداد ، مردم مداد خود را با چاقو (تراش) یا کاغذ سنباده تیز می کردند. بعضی از مدادها مانند مدادهای نجاری همیشه با چاقو تیز می شوند زیرا به دلیل صاف نبودن سطحشان تیز نیست.
اختراع تراش مداد

مخترع تراش مداد کیست؟

در سال 1828 ، ریاضیدان فرانسوی برنارد لاسیمون انواع مداد تراش اولین تراش مداد (حق ثبت اختراع شماره 2444 فرانسوی) را طراحی كرد كه با استفاده از یك تیغه فلزی در یك مكعب چوبی 90 درجه ، مداد را تراش می داد. این روش ساده تر و آسان تر از استفاده از چاقو نبود ، بنابراین محبوب نبود.

در سال 1847 ، تریس دیس استوکس از فرانسه با تغییر طرح تراش قبلی و ایجاد محفظه مخروطی ، تراش جدیدی را معرفی کرد. در سال 1851 ، این طرح استوکس بهبود یافت و توسط شخصی به نام والتر فاستر تولید انبوه شد. این اختراع فقط یک اشکال داشت که باید یک مداد ثابت باشد یا یک انواع مداد تراش ، در غیر این صورت افراد زیادی موفق نمی شدند و نوک مداد شکسته می شد. اولین تراش دهنده اصلاح این نقص در سال 1896 با یک صفحه متحرک در اطراف مداد ایجاد شد که نقطه را تیز می کرد. John River Lowe of Fall River تراش مداد تراش Lowe را طراحی کرده است. اختراع Love یک تراش مداد بسیار ساده و قابل حمل بود که توسط بسیاری از هنرمندان مورد استفاده قرار گرفت. مداد را در سوراخ تیزکن وارد کرده و با دست چرخاندند. این اختراع در 23 نوامبر 1897 (شماره 594114 ایالات متحده آمریکا) به ثبت رسید.

مداد تراش های اولیه

با پیشرفت سیستم سنگی در اطراف مداد ، در سال 1904 Olcat Climax یک تراش مداد طراحی کرد که از استوانه ای استفاده می کرد که به جای سنگ متحرک دور مداد می چرخید. سپس انواع مداد تراش ، در سال 1910 ، تراش مداد برقی تولید شد که تا سال 1940 به طور گسترده در دسترس نبود. پس از آن تاریخ ، به غیر از موارد مرتبط ، تغییرات کمی در تراش مداد وجود داشت. به تولید تراش مداد.

به گفته یک منبع ، نیویورک هماکر شلمر سازنده اولین تراش مداد برقی بود که توسط ریموند لوی در اوایل دهه 40 ساخته شد.
مداد تراش های اولیه
مداد تراش های اولیه
تراش مداد در امروز

امروزه انواع مختلف مداد تراش داریم که مداد رنگی ، دستی انواع مداد تراش و جیبی آنها ساده ترین و قدیمی ترین مداد تراش هستند که دارای یک محفظه مخروطی با تیغه در لبه محل مدادها چرخانده شده و قسمت اضافی شیار کنار تیغه ریخته می شود.

انواع تراش مداد

تراش دستی

انواع فعلی تراش مداد ، پلاستیک سخت یا آلومینیومی هستند ، اما در انواع قدیمی تر چوب ، از آنها برای ساخت تراش مداد استفاده می شد. تیغه مورد استفاده مانند چاقو عمل می کند انواع مداد تراش ، در بعضی موارد در صورت لزوم می توان تیغه ها را تعویض کرد.
تراش دستی
تراش دستی
برج مخزن

در انواع معمول دیگر ، یک مخزن در انتهای مداد دستی نصب می شود و تیغه به سمت محفظه ای که تراشه های چوب ایجاد شده در آن ریخته می شود ، قرار می گیرد.
برج مخزن
برج مخزن
برج اداری

نوع دیگر به شکل استوانه است و می تواند روی سطوح مختلف انواع مداد تراش ، مثلاً روی میز نصب شود. با توجه به سه سیستم استفاده شده ، می توان مداد را قرار داد و مداد سوار بر آن را خراش داد ، که به آن تراش رومیزی می گویند. بودن.
برج اداری
برج اداری
برج برقی

بهترین مداد تراش

برخی دیگر از تراش های مدادی برقی هستند و با استفاده از موتور الکتریکی ساخته می شوند.
برج برقی
برج برقی
تورهای تخصصی

برخی از تراش های مداد برای کنسول ، ذغال و پاستل نیز طراحی انواع مداد تراش شده اند که از آنها در طراحی و نقاشی استفاده می شود. تولید کنندگان این نوع مداد تراش ، به دلیل شکنندگی و شکنندگی ذغال ، پاستیل و مخروط و همچنین شکل مدادها ، انواع مداد تراش مخصوص را طراحی و تولید می کنند ، که در زاویه سوراخ ، قطر سوراخ و تیغ متفاوت هستند.